V nedbalkách zastihl vstup do odvet Cerekvici. Kdyby někdo řekl, že po vystoupeních proti Hornímu Újezdu a Dlouhé Loučce bude bez bodu, vysloužil by si tak maximálně pochybnosti o normálním úsudku, jenže ona je to realita. Loučka se prezentovala bojovným výkonem, vypracovala si dvoubrankové vedení, půl hodiny před koncem inkasovala po vlastní brance, ale vítězství uhájila. Domácí se sice dostali do tlaku, ale ten byl podobně jako před týdnem neúčinný a v zakončení zcela zklamali.

Vedoucí Březová nevyužila příležitost bodově odskočit a musí jí to hodně mrzet. Jednak brzy vedla, jednak hrála od 64. minuty v početní výhodě po vyloučení Prokopa. Jako výhoda se to ovšem neukázalo, nejen, že svůj hubený náskok nepotvrdila, ale navíc hostující Kusý tři minuty před posledním hvizdem ze standardní situace vyrovnal. „Horňák“ tak znovu po týdnu oloupil o body vedoucí celek tabulky.

Do čela okresního přeboru se mohl vyhoupnout Opatov, leč to by musel doma přehrát Kamennou Horku a tento cíl se mu nepodařilo splnit. A to může být rád, že získal alespoň remízu, protože hosté byli díky vydařenému nástupu do druhého poločasu blíže k výhře. Domácí spása přišla z pokutového kopu, obrátit skóre ale nestačili.

V utkání mezi Mladějovem a Radiměří nepadla za devadesát minut ani jedna branka a byl to první bezgólový výsledek v přeboru od začátku sezony!

Druhý duel v řadě na svém trávníku sehrály Jaroměřice a chlubí se po něm šesti jarními body, v čemž nemají konkurenci. Od počátku měli domácí více ze hry díky kombinačnímu pojetí, hosté z Linhartic spoléhali na precizní obranu a nakopávané míče na rychlostně vybavené útočníky. Taktika Jaroměřických byla nakonec efektivnější, když se v druhé půlce dokázal hlavou prosadit Švec a následně dvakrát Hrbata.

Rvát vlasy si musí v Mladějově, vždyť se mohli dostat do kontaktu ke špici soutěže. Jenomže si nesvedli poradit s Radiměří v zápase, v němž oba rivalové zůstali střelecky na suchu. U hostů to až tak nepřekvapuje, zato u obvykle produktivních domácích ano.

Diváci v Bystrém mnoho pohledného fotbalu neviděli, hlavně druhá půle byla dost rozháraná. To už však měli domácí vývoj více méně pod kontrolou, pomohl jim vedoucí zásah z penalty a vedení následně pojistili „šatnářem“. Sympaticky bojující Trnávce scházela efektivita.

A podobně na tom byly také Morašice, které sice o kolo dříve nasázely čtyři kusy a jejich příznivci se těšili na pokračování tohoto rozletu, ale chyba lávky. Trefil se pouze pohodlnou dorážkou jevíčský Goš a jeho mužstvu to stačilo na plný zásah. Domácí si po změně stran sice vynutili nápor, ovšem jak se píše na jejich webu: „Naši diváci nechápali, jak jsme mohli dát minulý týden čtyři góly.“

15. KOLO:

Cerekvice – Dlouhá Loučka 1:2

Fakta – branky: 62. vlastní (Ševčík) – 26. Kolísek, 53. Crha. Rozhodčí: Ille. ŽK: 1:5. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Jirout (46. Lorenc), Jandera, Kříž, Růžek, J. Vostrčil, F. Pražák, Hermann (46. Jetmar), Kusý, Malý, Uher. Dlouhá Loučka: Rek – D. Křivánek, Marván (89. Bubeník), Kolísek, Kolář, Chromý, Ševčík, Novotný (66. Charvát), Neumann, Kralovič (77. Balabán), Crha (46. P. Křivánek).

Březová – Horní Újezd 1:1

Fakta – branky: 11. Kučera – 87. Martin Kusý. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (64. Prokop). Diváci: 240. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: Kejda – Lidmila (46. Klemša), Tesař (66. Jež), Dufek, Friedl, Kučera, Macek, Stupka, Ducháček, Kutlák (86. Mrázek), Procházka (72. Valter). Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý, Hladík, F. Švec, Faltys, Prokop, Marek Kusý, Pechanec, V. Lněnička (85. Šplíchal), Motyčka (48. Svatoš), Kladiva.

Opatov – Kamenná Horka 2:2

Fakta – branky: 12. Popelka, 70. Havlát (PK) – 48. Richter, 57. Novák. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Opatov: Šenkýř – Popelka (85. T. Cimburek), Petruň, J. Cimburek, Lustyk, Havlát, Broulík, Paar, Zeman (46. Sedlák), Kalánek, Vostřel (60. Polák). Kamenná Horka: Fadrný – Kučírek, Nekvinda, Richter, Švec, Hřebíček, Uhlíř, Nedoma, Bureš (87. Letocha), Novák (60. Vondra), Gregor.

Mladějov – Radiměř 0:0

Fakta – rozhodčí: Rejhon. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Mladějov: Vykydal – Prusák, Kudyn (82. Hájek), Sekanina, Satler (51. Prosecký), Mrázek, Němec, Müller, Staněk, Kozák, Seryn. Radiměř: Škorpík – Ondroušek, Valouch, Šmíd, Svoboda, J. Trnečka, Přikryl (17. Farhat, 85. Chvojka), Janečka, Doubek, Vach, Stodola.

Jaroměřice – Linhartice 3:0

Fakta – branky: 75. a 85. Hrbata, 57. Švec. Rozhodčí: Heger. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Jakab, Gecl, Šebek, Vacula, Hrbata (87. Popelář), J. Valenta (85. Bednařík), Mooz, Švec, Batelka (81. Olšan). Linhartice: Dostál – Prucek, Konečný (46. Kubálek), Stárek, Rek (76. Moravec), Heger, Kryštof, Andrlík, Mlčoch (85. Křivánek), P. Kelo, Bednář.

Morašice – Jevíčko 0:1

Fakta – branka: 36. Goš. Rozhodčí: Štusák. Hráno bez karet. Diváci: 74. Poločas: 0:1. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Klement (81. Zerzán), Ropek, Chmelík, Janypka (60. Ondráček), Skala (64. Nádvorník), D. Štancl, Vít (46. Novák), Bureš (46. Sokol), Válek. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Vašíček, Václavek, Seknička, Bartuněk, T. Klein (84. Pospíšil), Goš, Linhart, Štefl (65. Müller), Hofman (76. Továrek).

Bystré – Městečko Trnávka 2:0

Fakta – branky: 28. Peterka (PK), 45. Kučera. Rozhodčí: Urban. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Bystré: J. Lánský – P. Lánský, Cupal (74. Svoboda), Juráš, Janoušek, Pachovský, Kučera (86. Steiner), Peterka, Němec, Mužík (65. Hanus), Putnar (72. Peša). Městečko Trnávka: Hensl – Kumstýř, Pokorný, Továrek, Kleveta, Janík, Michalčák, Šašinka, Stenzl, Kolář (44. Kolínský), Ševčík (65. Smolík).

1. Březová nad Svitavou (33), 2. Opatov (32), 3. Cerekvice nad Loučnou (31), 4. Jevíčko (29), 5. Mladějov (28), 6. Jaroměřice (26), 7. Bystré (24), 8. Horní Újezd (21), 9. Morašice (18), 10. Kamenná Horka (18), 11. Dlouhá Loučka (13), 12. Linhartice (13), 13. Radiměř (6), 14. Městečko Trnávka (5).