Holice – Moravská Třebová 0:1

V Holicích se slavil postup, ale samotný zápas se domácím vůbec nepovedl. Jen sporadicky ohrožovali branku soupeře, chyběla finální přihrávka i přesná kombinace. Až v 19. minutě prověřil Kryštofa pokusem z dálky J. Černý. Poté domácí získali mírnou, ale zcela platonickou převahu, střely T. Jedličky a J. Englicha postrádaly přesnost a neujal se ani slibný Englichův průnik.

Krátce po pauze udeřil Slovan, Večeřův přímý kop zužitkoval ve vedoucí branku hlavou Aberle – 0:1. Hosté pak byli aktivnější, pozorný Svoboda pochytal střely Deutsche, Večeři a Aberleho. A protože ofenzivní síla domácích byla velmi slabá, nedalo Třebovským příliš mnoho práce, aby udrželi tříbodový zisk až do konce.

Litomyšl – Živanice 1:4

První půlhodina nabídla vyrovnaný fotbal bez vyložených šancí. Domácí hráči zahrozili Janouškem a Vaníčkem, ale jejich pokusy se neujaly, stejně dopadla snaha Živanic. Ve 32. minutě Šedivý jenom vyškrábl přetažený centr konečky prstů za sebe, kde byl Balog, hlavou vrátil balon ke zcela volnému Peciválovi a ten nekompromisně pod břevno otevřel skóre. Vyrovnat mohl Košín, přeloboval Hlouše, ale i branku.

Těsně před poločasem zahrával přímý kop Benko, gólman si vyběhl pro míč daleko před svoji svatyni, narazil však na hrabu těl a Hospůdka neměl před odkrytou brankou velkou práci s vyrovnáním – 1:1. Ještě čtvrt hodiny po pauze se zdálo, že by si Jiskra nějaký ten důležitý bodík mohla připsat. V 62. minutě se však na levé straně uvolnil Špulica a ideálně našel Medunu, který nedal hlavou Šedivému naději. Za pět minut domácí brankář vychytal Medunovo sólo, stav se ovšem měnil ihned po následném rohu, který prošel na zadní tyč a tam si na něj počkal Mocanu – 1:3.

Domácí pak ještě zkusili zabrat, Košín trefil zpoza vápna břevno a Holcův průnik zakončený střelou z ostrého úhlu zastavil Hlouš. V 86. minutě prokázal své kvality Meduna, našel si prostor a čtvrtou brankou poslal Litomyšl na kraj sestupové propasti.

Svitavy – AS Pardubice 0:0

Na stadionu Míru se hrál poklidný fotbal převážně ve středu pole s minimem vzruchu před brankami. Domácí se v průběhu zápasu dostali dvakrát do vážnějšího zakončení, ale prosadit se nedokázali a když pět minut před koncem prováhal hostující hráč v samostatném úniku, nemohl se nikdo divit bezgólové plichtě.

Lanškroun – Polička 1:2

Hosté začali utkání náporem a již v 8. minutě měl Kučera na kopačce gól, ale Jaroš jeho střelu vyrazil na roh. Domácí měli příležitost skórovat v 15. minutě, střela kapitána Richtra těsně minula branku. Vzápětí unikl po křídle Smejkal a jeho ideální přihrávka našla Šrůtka, jenž dostal domácí do vedení. Ve 30. minutě mohli hosté vyrovnat, ale hlavička Kučery šla mimo opuštěnou branku. Poličští se přesto dočkali, když po nedorozumění domácí obrany vyrovnal ve 40. minutě Pavlík.

Po přestávce byli aktivnější Lanškrounští, jenže příležitosti Bartoše a Richtra v brance neskončily. V 70. minutě zkušený Švec zachránil hosty, když odkopl míč z opuštěné branky. O pět minut později přišel zlomový moment: rozhodčí po konzultaci s asistentem uznal Poličce gól Neumeistera, jehož střela skončila na břevně a po odrazu se dostala za čáru. Domácí se snažili zvrátit výsledek, ale brankář Vopařil jim zmařil veškeré slibné příležitosti.