Lídr poprvé padl, narazil v Mladějově

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – Neporažení prohrávali a nezvítězivší vítězili v desátém pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. Bylo to další kolo plné pozoruhodných výsledků, které zatočilo pořadím.

16.10.2018

Z utkání Cerekvice nad Loučnou vs. Březová nad Svitavou.Foto: Jan Hendrych

Došlo i na Opatov. Tým, jenž zatím působil dojmem, že není k zastavení, přijel do Mladějova a se zlou se tam potázal. Domácí podali jeden ze svých nejlepších podzimních výkonů, lídra se nezalekli, byli lepším mužstvem, dařilo se jim i v zakončení a soupeř nedokázal přijít s adekvátní reakcí.

Také nula v kolonce porážek u Březové je vymazána a i v jejím případě šlo o docela hladkou záležitost. Ke šlágru v Cerekvici hosté nastoupili s přílišným respektem a hlavně v prvním poločase je Slavoj zřetelně přehrával. Paradoxem je, že oba góly se v této fázi nezrodily ani tak z herní převahy, jako po hrubých chybách březovské defenzivy, byly doslova darované. Po změně stran se sice hosté herně zvedli, ale kontaktní gól nedali, naopak Cerekvičtí ke konci zpečetili skóre a díky skóre se tím pádem posunuli na špici přeboru.

Po devíti prohrách v řadě se vítězného zápisu dočkala Radiměř, a to až nečekaně výrazným rozdílem na půdě Linhartic. Vůbec poprvé v sezoně tam hosté vstřelili více než jeden gól v zápase a hned se to pozitivně odrazilo na výsledku. Rozčarování zažili také morašičtí fanoušci. Jejich mančaft zcela propadl ve druhém poločase souboje s Kamennou Horkou a po pětigólovém přídělu se začíná pozvolna propadat k nebezpečným vodám. Zato aktuální forma Horky vyhlíží báječně, vždyť tohle bylo její čtvrté vítězství v řadě!

Čtyři minuty před koncem zachránil Makrlík remízu Městečka Trnávky proti Dlouhé Loučce a pro domácí to jsou první body od srpna. V Bystrém se o všem podstatném rozhodlo po pár sekundách, trefa jaroměřického Valenty zůstala přes řadu dalších šancí na obou stranách jediná. Ani závěrečný tlak domácích kýžený efekt nepřinesl.

Nedělní zápasy obecně komplikoval silný vítr, což platilo i v Jevíčku, kde si s tím lépe poradil produktivní domácí výběr. Soupeř z Horního Újezdu upravil stav v závěru z penalty.

10. KOLO:

Mladějov – Opatov 4:0

Fakta – branky: 36. P. Němec, 50. Paulus, 70. Kozák, 79. Suchý. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Mladějov: Slezák – Satler (77. R. Němec), Sekanina, Mrázek, Prusák, Müller, Staněk, Paulus (61. Suchý), Kozák (72. Onderka), Kudyn (79. Hájek), P. Němec. Opatov: Šenkýř – Popelka, Lustyk, Cimburek, Prokop (46. Petruň), Havlát, Křivka (62. Sedlák), Paar, Zeman (72. Broulík), Kalánek, Polák.

Jevíčko – Horní Újezd 4:1

Fakta – branky: 11. a 48. Štefl, 38. Linhart, 77. Hofman – 84. Lněnička (PK). Rozhodčí: Slabý. ŽK: 1:2. Diváci: 69. Poločas: 2:0. Jevíčko: Hrazdira – Ille (65. Vykydal), Seknička, Václavek, Jedlinský, Vašíček, Bartuněk (78. Horák), T. Klein, Goš, Linhart (46. Müller), Štefl (70. Hofman). Horní Újezd: Havlík – Martin Kusý, F. Švec (72. Romer), R. Prokop, Faltys, Marek Kusý, Zaal, Kmošek (38. Šplíchal), Lněnička, Kladiva, Motyčka.

Městečko Trnávka – Dlouhá Loučka 1:1

Fakta – branky: 86. Makrlík – 71. Marván. Rozhodčí: Oulický. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Městečko Trnávka: Hensl –Šteffek, Makrlík, Dračka, Továrek, Král, Šašinka, Goš, Michalčák (55. Kolář), Stenzl, Elnar (46. Skočovský). Dlouhá Loučka: Rek – D. Křivánek, Kralovič, P. Křivánek, Marván, Kolísek, Dvořáček (61. Bubeník), Ševčík, Charvát, Novotný (81. Balabán), Neumann (66. Kolář).

Cerekvice nad Loučnou – Březová nad Svitavou 3:0

Fakta – branky: 20. Schauer, 30. Jandera (PK), 80. Uher. Rozhodčí: Vodák. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kromichal (87. Netolický), Jandera, Kusý, Růžek, F. Pražák (83. Lněnička), Kříž, Lorenc, J. Vostrčil (84. Šeda), Schauer (67. Uher), Malý (87. Jílek). Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Tesař (46. Jež), Lidmila, Friedl, Milota, Macek, Stupka, Ducháček, Kutlák (88. Hynek), Procházka.

Bystré – Jaroměřice 0:1

Fakta – branka: 1. J. Valenta. Rozhodčí: Šenkýř. Hráno bez karet. Diváci: 85. Poločas: 0:1. Bystré: J. Dittrich – Stoklásek, P. Lánský, Oravec, Janoušek, Peterka, Němec, Kučera (74. Juráš), Jíra (46. Misar), Putnar (58. Peša), Mužík. Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Gecl, Šebek, Lexman (78. Popelář), Valášek, Vacula, Hrbata, J. Valenta, Švec, Batelka.

Morašice – Kamenná Horka 1:5

Branky: 35. Bureš – 19. Švec, 52. Mach, 73. Juřík, 81. Richter, 89. Jurenka. Rozhodčí: Odehnal. ŽK: 1:3. Diváci: 160. Poločas: 1:1. Morašice: Špinar – Chmelík, Ropek, D. Štancl, Janypka, Skala, Tměj, Bureš (62. Sokol), Válek, Kubeš, Pospíšil (46. Vít). Kamenná Horka: Fadrný – Nekvinda, Letocha, Mach (62. Nedoma), Kučírek, Gregor, Richter, Švec (71. Paroubek), Juřík (80. Jurenka), Lelek (73. Bureš), Dokoupil.

Linhartice – Radiměř 0:3

Fakta – branky: 22. a 58. (PK) J. Trnečka, 63. Farhat. Rozhodčí: Schüch. ŽK: 2:1. Diváci: 81. Poločas: 0:1. Linhartice: Dostál – Prucek, Moravec, Stárek (81. Koutník), Rek (34. Radimecký), Kryštof, Andrlík, Mlčoch, P. Kelo, Bednář, Kubálek (66. Kyrcz). Radiměř: Škorpík – Moravec, Škranc, Janečka, Bubela (76. Junek), Peterka, Ondroušek, Šmíd (22. Farhat), J. Trnečka, T. Trnečka, Kalod (46. Přikryl, 83. Jedlička).

1. Cerekvice nad Loučnou (25), 2. Opatov (25), 3. Březová nad Svitavou (23), 4. Mladějov (18), 5. Jevíčko (17), 6. Jaroměřice (17), 7. Horní Újezd (16), 8. Bystré (15), 9. Kamenná Horka (14), 10. Dlouhá Loučka (8), 11. Morašice (8), 12. Linhartice (7), 13. Městečko Trnávka (4), 14. Radiměř (3).

16.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 25 000 Kč Dopravní dispečeři Dispečer/ka MKD. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: plánování a organizování přeprav, komunikace s řidiči, optimalizace tras, (GPS lokalizační systém), administrativní zpracování přeprav, komunikace se zákazníky, POŽADAVKY: pokročilá znalost AJ (další jazyk výhodou NJ, RU), znalost nařízení Evropského parlamentu a rady (ES) č. 561/2006, uživatelskou znalost práce na PC, praxe na obdobné pozici výhodou, organizační schopnosti, odolnost vůči stresu, spolehlivost, odpovědnost, NABÍZÍME: zázemí stabilní společnosti, odpovídající mzdové ohodnocení + výkonnostní prémie,, mobilní telefon, notebook, příspěvek na stravování, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Stv trans, s.r.o., Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Zdeněk Krkoška, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 21 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vyučení v oboru nebo rekvalifikační kurz, NABÍZÍME: PP na dobu určitou. dopolední směnu každý den v týdnu, 1x měsíčně odpolední směnu pondělí a pátek, 1x za 14 dní dopolední víkendovou směnu, podnikové stravování, 5 týdnů dovolené , KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Svazek obcí azass - polička, Eimova, č.p. 294, 572 01 Polička. Informace: Helena Kohlová, +420 461 722 700,kl.535. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 600 Kč Svářeči Svářeč(ka) TIG, hliník, nerez. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22600 kč, mzda max. 26100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: svařování sestav dle výkresové dokumentace, POŽADAVKY: základní kurz svařování ZK 141 8 nerez, ZK 141 21 hliník, znalost čtení výkresové dokumentace, NABÍZÍME: PP na dobu určitou s výhledem na dobu neurčitou, závodní stravování, týden dovolené navíc, výhodné mobilní tarify i pro rodinné příslušníky, KONTAKT: telefonicky (6-14h), e-mailem. Pracoviště: Tht polička, s.r.o., Starohradská, č.p. 316, 572 01 Polička. Informace: Jana Pazderová, +420 725 962 475. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 130 Kč Strojírenští kovodělníci Obráběč kovů/elektroerozivní obrábění jiskrové. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma Plastic Parts &Technology s.r.o., přední výrobce vstřikovacích forem hledá do svého týmu pracovníka na elektroerozivní obrábění jiskrové., , NÁPLŇ PRÁCE: práce za použití techn. dokumentace,práce s měřidly, příprava pracovního procesu, stanovení postupů, určení parametrů polotovaru, seřízení stroje, evidence technických dat o průběhu a výsledcích práce, POŽADAVKY: vyučení v technickém oboru, znalost čtení výrobní dokumentace, práce s měřidly, výhodou bude pracovní zkušenost na dané pozici , NABÍZÍME: práci v moderní strojírenské firmě s možností zaučení, osobní přístup, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, 3dny sick days, 13.mzda, adekvátní fin. ohodnocení, firemní akce, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Plastic parts & technology s.r.o., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Šárka Luňáčková, +420 702 187 634.

Hokejbalový východ Čech s Prahou zametl

Futsalová Liga mistrů: FK ERA-PACK Chrudim - LSM Lida.

Třetina splněna. Chrudim vykročila za postupem výhrou 4:0

-

Popelka - Holomková - Potáček. Takové je obsazení stupňů vítězů v Tip lize

Svitavy - Zvrat v poslední možnou chvíli! Závěrečné dějství podzimní Tip ligy Svitavského deníku otočilo pořadím na špici klasifikace. Elitní trojlístek zůstal ve stejném složení, ale obsazení vedoucí pozice se změnilo.