MAREK LEINWEBER nasázel v zápase III. třídy Svitavska mezi Kunčinou B a Rohoznou neskutečných devět gólů.

Jeho tým vyhrál na půdě kunčinské rezervy drtivě 11:1, přičemž on sám stihl hattrick za necelých jedenáct minut a ve druhém poločase se postaral o všech šest branek hostů!

„Šli jsme do zápasu s tím, že chceme co nejlépe začít a vstřelit rychle góly, abychom soupeři nedali šanci. Povedlo se,“ pochvaloval si fotbalista, který se prosadil rovněž ve dvou předešlých duelech. Rohozenský válec ničil nebohé kunčinské protivníky i po změně stran.

„Věděli jsme, že nesmíme přestat hrát a že je potřeba pokračovat ve výkonu z prvního poločasu. Zůstal jsem na hrotu sám, spoluhráči mi připravovali skvělé pozice a byla radost je zakončovat,“ nezapomíná Leinweber na podporu od svých parťáků.

Devět gólů je unikátní počin a ani takový kanonýr ho ještě nezažil. „Vzpomínám si, že když jsem v Rohozné působil před lety poprvé, dal jsem v jednom utkání asi pět gólů, ale tohle bylo něco jiného. Nemyslím si, že se to dá zopakovat. Sám bych nevěřil, že se mi vůbec může povést dát devět gólů v zápase. Samozřejmě, že známí a kamarádi mi k tomu gratulovali a zasmáli jsme se, co je ve fotbale možné.“

Jméno Marek Leinweber není ve fotbale nepopsaný list. Jednatřicetiletý hráč ještě před dvěma lety sázel góly za svitavské áčko v krajském přeboru a vloni v I. B třídě v Pomezí. Proč zamířil na nejnižší úroveň? „Hlavně kvůli pracovnímu vytížení, které mi neumožňuje trénovat tolik, jak v je v krajské soutěži nezbytné,“ vysvětlil.

A jak se mu bude hrát s tak vysoko nastavenou laťkou? „Věřím, že po posvícení gólový půst nepřijde. Rozhodně se nebudu zlobit, pokud mi to bude dál padat. Hlavní je, aby se dařilo celému týmu, rádi bychom totiž zabojovali o postup do okresního přeboru,“ dodal Marek Leinweber.

Co se týče mládežnického fotbalu, tak nejlepším kanonýrem uplynulého víkendu se na Svitavsku se stal Šimon Kušnír (Morašice/Horní Újezd), který svému celku pomohl osmi góly k jednoznačnému vítězství 15:0 nad soupeři z Křenova a Dlouhé Loučky.