Zatímco porážka Polička od Živanic se dala víceméně předpokládat, tak výsledek Svitav je zklamáním.

Vysoké Mýto – Svitavy 3:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Byli jsme bez dvou hráčů základní sestavy Kroulíka a Brůny. Bylo to citelné oslabení, taktiku jsme přizpůsobili situaci. Hráli jsme odzadu tak, aby nás soupeř nepřehrával. Celkem slušně se to i dařilo, ale potopily nás tři naše hrubé individuální chyby. Jednou jsme nepohlídali standardku a pak stáli hráči v jiných pozicích, než jsme si řekli. Jinak to byl zápas celkem vyrovnaný, nic moc jsme jim kromě těchto tří chyb nedovolili. Rozdíl byl v tom, že oni své nabídnuté šance proměnili, zatímco my nikoli.

Živanice – Polička 4:0

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Věřili jsme, že na menším hřišti ve Stolanech budeme schopni favoritovi znepříjemnit fotbalový život. Řekl bych, že se nám to v první půli i dařilo, plnili jsme si dané úkoly. Inkasovali jsme nešťastně z tečovaného balonu po standardní situaci. Chybou však byla obdržená branka v poslední minutě. Ve druhém poločase jsme si řekli, že to zkusíme trochu otevřít, ale soupeř dostal rázem více prostoru a ještě dvakrát nás potrestal. Musím říci, že Živanice jsou úplně někde jinde než zbytek přeboru, jak systémem hry, tak i tréninkově. Možná bude mít někdo více štěstí a sehraje s nimi vyrovnanější zápas, ale moc často to asi nebude. Tím ale nezlehčuji naši porážku. Domácí byli lepší a zasloužili si vyhrát, i když 4:0 je pro nás možná kruté.