Letní přípravu máte za sebou. Jak hodnotíte její průběh?

Oproti loňsku senámpřípravné období vydařilo, hráči kněmuod prvního tréninku přistoupili velice zodpovědně. Vprvním týdnu jsme trénovali v domácích podmínkách, druhý týden jsme absolvovali soustředění a třetí týden jsme završili dvojutkáním. Také s přátelskými zápasy jsem spokojen, mužstvo by mělo být silnější než v minulé sezoně.

Splnily se vaše představy o doplnění třebovského družstva?

Posílení kádru byla moje podmínka, abych na Slovanu pokračoval. Podařilo se to do každé řady. Vrací se knám stoper Silný z Nových Sadů, do útoku přichází na hostování z Vítkovic Kašpar, jenž na jaře působil ve třetiligové Lipové. Děláme také vše pro to, abychom získali zkušeného záložníka Potáčka, který se vrací z Rakouska, věřím, že to vyjde.Nadruhou stranu u nás skončil střelec Večeřa, vrátil se do Uničova a hned tam začal sázet branky. Jeho góly budou určitě chybět, ale myslím si, že právě Kašpar by jej mohl alespoň zčásti nahradit.

Jaká bude podle vašeho mínění úroveň soutěže poté, co do ní sestoupily dva týmy z divize?

Kde vidíte možné favority? Hlinsko i Ústí přebor zkvalitní, domnívámse, že bude vyrovnanější než vloni. Za favorita číslo jedna pokládám Živanice, už při pohledu na jejich výsledky v poháru. Postupové cíle měly už na jaře, nenaplnily je, tím víc to budou zkoušet letos. Další postupoví uchazeči se projeví tak po deseti kolech, stejně tak kandidáti sestupu. Ten nikomu nepřeji, nebudu tipovat.

S čím budete spokojen po skončení podzimní části krajského přeboru?

Na jaře jsme s velice úzkým kádrem uhráli páté místo, nyní chci výš. Nebudu plánovat, kolik uhrajeme bodů, do každého zápasu půjdeme naplno a zkusíme vždy vytěžit maximum. Kádrmámekvalitnější, hráčů je dostatek, jsem tedy přesvědčen o tom, že mužstvo na lepší umístění má.

V prvním zápase nastoupíte zítra na hřišti v Ústí nad Orlicí. S čím proti exdivizionáři půjdete?

Když hrajete hned na úvod proti sestupujícímu celku, nikdy příliš nevíte, co čekat. Tohoto soupeře prakticky neznám, v každém případě ale pojedeme bodovat. Podle vývoje samotného utkání se ukáže, na co budeme stačit.