Generálkou na podzimní divizní start bylo pro fotbalisty TJ Svitavy atraktivní přípravné utkání proti přednímu celku moravskoslezské ligy, v jehož dresu nastupuje řada bývalých ligových hráčů (Hunal, Zelenka, Pavlík, Pospíšil, Kazár). Domácí kouč Zbořil neměl k dispozici kompletní kádr, když mu scházeli Lysoněk, Ptáček, Seidler a Filip.

Svitavy – Prostějov 2:3

Střetnutí mělo od samotného začátku dobrou kvalitu a bylo se na co dívat. „Obě mužstva jsou silná v kombinaci, takže se nenakopávalo a hrál se výborný fotbal. My jsme sehráli několik rychlých akcí po stranách, ale ve finále jsme to hlavně zprava posílali za branku," mrzelo svitavského trenéra.

Přesto šli domácí do vedení poté, co Kazárův faul na Kroulíka potrestal z penalty Svoboda – 1:0. A mohlo být ještě lépe, kdyby Svoboda při dorážce Novákovy střely nestál v ofsajdu a gól tudíž nemohl být uznán.

Místo snížení tak přišlo ve 45. minutě zaváhání při rohovém kopu soupeře a Krejčíř vyrovnal hlavou na 1:1. Hned v nástupu do druhého poločasu Svitavští znovu špatně bránili rohový kop a Machálek ze vzduchu otočil výsledek – 1:2.

Domácí se nenechali tímto úsekem zdeptat, vydali se odvážněji dopředu a v 69. minutě díky chytrému zakončení Beleje z úhlu dotáhli stav na 2:2.

„Chléb se lámal v 78. minutě, když jsme nejprve sami nezvládli brejk v pěti proti třem, z protiútoku byl další roh a po něm se nadvakrát trefil Kazár. V závěru jsme měli trestný kop a roh zakončený ze zadní tyče, ale na vyrovnání už nedosáhli," komentoval Zbyněk Zbořil.

Pozitivem byla skutečnost, že i v neúplném složení dokázali domácí hrát s favoritem třetí ligy rovnocennou partii. Tím více vadily příliš snadno inkasované góly. „Kdyby nás Prostějov přehrál a dal branky ze hry, tak mě to tak nemrzí jako tyto darované góly z rohů," potvrdil svitavský lodivod.

Jinak ale měl pro svoje svěřence slova chvály. „Odehráli jsme zápas ve dvanácti lidech a herně zkušenému soupeři stačili. V obraně nám ale Lysoněk s Ptáčkem ve vápně chyběli a ve finální fázi jsme zase postrádali Seidlera, bez něhož byly na pravé straně velké rezervy. Celkově to však byla podařená generálka na výborném hřišti, které ke kvalitě zápasu určitě přispělo," doplnil Zbořil.

Na vyladění posledních detailů zbývá necelý týden, protože v neděli 11. srpna vypukne všechno naostro. V tento den v 17 hodin vyběhnou Svitavští na domácí pažit proti Nové Pace, které mají z jara co vracet, a podzimní sezona tím začne!

Branky: Svoboda (PK), Belej – Krejčíř, Machálek, Kazár. Rozhodčí: Štěrba – Nekvinda, Raplík. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Svitavy: Ehrenberger – Šplíchal, Kroulík, Schneider, Veselský (34. Urban) – Paděra, M. Čížek (86. F. Čížek) – J. Novák, Brůna, Belej – Svoboda.