Prokletí Poličky

Skuteč – Polička 2:1

Pavel Schejbal, trenér SK Masokombinát: Domácí vyhráli asi zaslouženě, měli větší vůli po vítězství. My jsme sice vedli po Soukalově brance, ale poté jsme zbytečně vyklidili pole. Dostat branku v poslední minutě, to samozřejmě hodně mrzí. Navíc jsme ve třetím utkání po sobě přišli o třetího vážně zraněného hráče, něco takového nepamatuji.

Stolany – Svitavy 0:2

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Věděli jsme, že ve Stolanech je menší hřiště, podle toho jsme zvolili taktiku. Tím, že ji hráči do puntíku plnili, se podařilo očekávanou nátlakovou hru domácích naprosto eliminovat. A to vedlo k našemu přesvědčivému vítězství. Velký dík patří sudímu, který pískal rovinu, jakou jsem v tomto přeboru ještě neviděl.

Lanškroun – Moravská Třebová 1:1

Lubomír Krenar, sekretář Slovanu: Namísto odvolaného Milana Nekudy vedl v tomto utkání mužstvo poprvé Martin Potáček, který dokončí podzimní část. Získali jsme cennou remízu, nyní potřebujeme zvládnout poslední dvě kola.

Zbytečná prohra

SK Chrudim – Dolní Újezd 1:1

František Jandáček, trenér Sokola: Do vedení 1:0 jsme mohli jít my, kdyby dal Fulík při své akci prudší ránu. Takto jsme inkasovali první, naštěstí hned za pět minut Svoboda parádně vyrovnal. Posledních deset minut bylo hodně hektických, dostali jsme tři žluté a červenou, už jsem se začínal obávat, aby se nezopakovalo něco podobného jako na jaře. Však mi to také domácí nejednou připomínali. Proto jsem nestřídal a nezasahoval do týmu, zaslouženou remízu jsme uhájili. Chválím kolektiv, že v závěru udržel nervy na uzdě.

Valy – Litomyšl 1:0

Milan Kubík, trenér Jiskry: Nepovedl se nám první poločas, po nedorozumění v obraně jsme brzy inkasovali. Z naší strany to bylo měkké, byly další nebezpečné situace hlavně po rozích. Po přestávce soupeř zalezl, pouze bránil, hrálo se na jednu bránu a bylo to o prvním vstřeleném gólu. Ten se nám bohužel nepodařilo dát, přestože tam slibné možnosti byly. Naše akce často končily na vápně, bez pořádné střely. Nemůžu říci, že bychom hráli špatně, velmi dobře se předvedl třeba Adamský, ale nebylo nám souzeno se střelecky prosadit. Nerad si stěžuji na rozhodčí, ale s jeho výkonem jsem tentokrát nebyl vůbec spokojen. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál a zvládnout vítězně zbývající podzimní zápasy.

Morašice – Srch 1:3

Petr Kuta, trenér Sokola: Do zápasu jsme šli s cílem soustředit se na důkladnou defenzivu a vyvarovat se hrubých chyb v obraně. To se nám celkem povedlo, ale kvalita soupeřových útočníků byla vyšší než našich zadáků a to se projevilo dvěma góly. Po přestávce jsme zkusili aktivněji napadat, ale naše akce končily většinou na vápně bez vyložených šancí, s výjimkou branky po standardní situaci. Zápas proti tak kvalitnímu soupeři se nám potřetí nepovedl, spoléhám na poslední kola, v nichž chceme uhrát co nejvíce bodů.