Do prvního poločasu hosté vletěli perfektně, hned ve 4. minutě se po krásné kolmici ocitl v tutovce Tlustoš, jeho zakončení vyrazil gólman k dobíhajícímu a důraznému T. Brychtovi a bylo to 0:1. Ve 37. minutě zabojoval o míč Šmehlík, jeho snaha vyústila v sólový postup na branku a zakončení pod padajícím Šutovcem znamenalo zvýšení. Třetí zásah zařídil ještě do poločasu T. Brychta, před nímž se rozestoupila obrana, čehož perfektně využil, strážce přeloučské svatyně jej fauloval ve vápně a pokutový kop bezpečně proměnil Tlustoš. Po přestávce hosté nabídli soupeři snížení po chybné „malé domů,“ ale dalších zaváhání se vyvarovali a když je podržel výtečným zákrokem i Hutira, dotáhli zápas k vítězství.

V nedělním nečase odehrálo svůj duel Pomezí a ve Vysokém Mýtě bylo od překvapení na hony vzdáleno.

Zbylé zápasy Horní Ředice – Dolní Újezd, Načešice – Svitavy B a Letohrad B – Rohovládova Bělá byly kvůli nezpůsobilým terénům a klimatickým podmínkám odloženy. Náhradní termíny budou upřesněny tento týden.

12. kolo:

Přelouč – Kunčina 1:3 (0:3)

Branky: 51. Koch – 4. T. Brychta, 37. Šmehlík, 42. Tlustoš (PK). Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Kunčina: Hutira – Šejnoha, Eliáš, Spálenský, Zeman, Kaláb (69. V. Pagáč), Sedláček, T. Brychta, Švanda (89. Pešava), Šmehlík, Tlustoš (90. J. Brychta).

Miroslav Kubín, vedoucí mužstva TJ Sokol Kunčina: Výsledek je absolutně zasloužený. Bereme důležité body z venku, pokud je potvrdíme doma proti Nasavrkám, bude podzim hodnocen jako velice úspěšný, což nám dodá energii do zimní přípravy. Přelouči první půle nevyšla, čehož jsme perfektně využili. Soupeř hrál od podlahy, zejména Sedláček a Šejnoha to pocítili velmi zblízka. Druhý poločas jsme nezačali dobře, domácím jsme darovali branku, což je nakoplo, my jsme nedokázali hru zklidnit, podržet míč ani využít brejkové možnosti k pojištění vítězství, nicméně výsledek jsme si hlídali.

Vysoké Mýto B – Pomezí 7:0 (1:0)

Branky: 48., 55. a 63. Štěpánek, 59. a 72. Benda, 3. Surma, 80. Vostrčil. Rozhodčí: Šlor. Hráno bez karet. Diváci: 30. Pomezí: Křemenák – Bureš (72. Drobný), Veselý, Jožák, M. Stýblo, Roušar, Ehrenberger, Vaško, Škáva, M. Nespěšný, Pořízka.

Milan Nespěšný, vedoucí mužstva TJ Sokol Pomezí: Na terénu a za podmínek, které byly na hranici regulérnosti, jsme podlehli lepšímu soupeři. Poločas sice byl jen 1:0, a to jsme neproměnili jednu vyloženou šanci, ale po přestávce přišla chyba, branka na 2:0, penalta na 3:0, naši hráči sklonili hlavy dolů a byli jsme rádi, že je konec. Nezbývá než zmobilizovat síly na poslední utkání podzimu doma proti Přelouči.

Semanín – Pardubičky 2:2 (0:1), pen. 5:4. Branky: Morkes, Dvořák – Svatoň, Libánský. Nasavrky – Luže 0:2 (0:2). Branky: Hrubý, Kroutil.

1. Luže (33), 2. Dolní Újezd (24), 3. Vysoké Mýto B (23), 4. Rohovládova Bělá (21), 5. Horní Ředice (20), 6. Kunčina (18), 7. Letohrad B (16), 8. Semanín (16), 9. Přelouč (15), 10. Pardubičky (15), 11. Načešice (13), 12. Svitavy B (9), 13. Nasavrky (9), 14. Pomezí (8).