V souboji nováčků v Kunčině se body v základní hrací době po zásluze dělily a v penaltách si bonus vystříleli hráči z Luže. Hráči svitavské rezervy zůstali proti chrudimskému céčku bez naděje na přijatelný výsledek.

Kunčina – Luže 0:0 (PK 4:5)

Zápas průměrné úrovně přinesl do poločasu minimum šancí. Vzruch přinesl trestný kop Maška, který nechal dělovkou vyniknout Hutiru. O chvíli později zahrával přímý kop Terer, ale Hutira jeho dobrou ránu vytáhl ze šibenice na břevno. Ve druhé půli se domácí probudili. V 52. minutě vyslal Drahoš krásnou přihrávkou za obranu Zemana, který šel sám na gólmana Klenora a ten špičkou kopačky zachránil svůj tým od pohromy. Poté mohli rozhodnout hosté, po kombinační akci zakončoval Rogovik, ale míč mu nesedl a poslal ho vysoko nad. Když ani skoro z brankové čáry nedostal míč za Hutiru Lebeda poté, co mu zakončení překazil gólman vynikajícím zákrokem, došlo utkání k penaltám. V nich sledovali diváci deset exekutorů, devět využitých pokusů a jednoho neúspěšného střelce, kterým byl ve třetí sérii na straně Kunčiny T. Brychta.

Fakta: Rozhodčí: Valenta. Poločas: 0:0.

Kunčina: Hutira – M. Spálenský, Pešava, Eliáš, Švanda, Pagáč, T. Brychta, Tlustoš, O. Brychta, Drahoš, Zeman (Hlubinka, Šír, Šejnoha, Scholze, Krepl).

Zdeněk Pešava st., trenér Sokola Kunčina: Zápas se vyvíjel tak, že oba týmy čekaly, co předvede soupeř. My jsme byli lepší v první části druhého poločasu, kdy jsme měli několik šancí, ale neproměnili je. Také hosté měli v utkání velké možnosti, při nichž nás podržel Hutira. Myslím, že se vyznamenali oba gólmani. Zápas skončil spravedlivou remízou a na penalty jsme bohužel prohráli. Pochvala patří obraně a zejména Hutirovi.

Srch – Pomezí 3:0

Hosté začali aktivně a hlavně standardní situace zahrávané Mičkou dělaly domácí obraně potíže, jenže z nich nevzešlo nic zásadního. Naopak na opačné straně se Titanic po přímém kopu prosadil díky Třešňákově hlavičce – 1:0. Druhý poločas přinesl velikou snahu hostů o vyrovnání, blízko k němu byl dvakrát Jožák a zejména v 72. minutě Svoboda, jenže v jasné pozici překopl. Dvě minuty nato byl ve vápně nedovoleně zastaven Třešňák a Kršák z nařízené penalty uklidnil domácí celek. Pro hosty krutý výsledek v samém závěru ještě zvýraznil po individuální akci Maivald.

Fakta: Branky: Třešňák, Maivald, Kršák (PK). Rozhodčí: Lukášek. Poločas: 1:0.

Pomezí: Pecina – Čejka, Kotouček, Zahoran, Veselý, Jožák, Mička, Krajíček, L. Roušar, Ehrenberger, M. Nespěšný (Svoboda, Pořízka).

Vítězslav Kotásek, trenér Sokola Pomezí: Výsledek pro nás vypadá krutě, ale průběhu utkání vůbec neodpovídá. Domácí byli lepší na míči, ale v ničem nás nepřehráli, jen trestali chyby, kterých jsme se dopouštěli. Prohrávali jsme osobní souboje po standardních situacích, balony nám propadaly a soupeř se tak lehce dostával do šancí. Rozhodují góly a ty dávali pouze domácí, zatímco my nikoli, i když před námi byla prázdná branka. Byla však asi zakletá.

Chrudim C – Svitavy B 3:0

Hostům se nepovedl nástup do zápasu, protože neuteklo ani pět minut a už po pěkné střele Zrůsta prohrávali. I v dalším průběhu mělo céčko převahu, ale na její vyjádření si muselo počkat do druhého poločasu. V 62. minutě se do míče opřel Holík a proti jeho nechytatelné dělovce byl Cabal ve svitavské svatyni naprosto bezmocný. Poté už odpor hostů zjevně zeslábl a v pohodě hrající domácí přidali ještě jeden gólový zásah poté, co Andrle sedm minut před závěrem obešel obránce a pod Cabalem uzavřel skóre na 3:0.

Branky: Zrůst, Holík, Andrle. Rozhodčí: Čad. Poločas: 1:0.

Svitavy B: Cabal – Urban, Kyncl, Štěrba, Škraňka, Říha, Gregor, Ryšavý, Berka, Mikolín, Scheib (Škeřík, Stenzl, Kala).

Radim Jelínek, trenér TJ Svitavy B: Snaha se nám upřít nedá, ale herně byl soupeř jinde. Hráli jsme hlavně bez míče, pro hráče to byl spíše dobrý kondiční trénink. Na balonu jsme se příliš neudrželi a běhali bez něho. Dokud jsme stačili, tak jsme soupeři dokázali čelit, aktivním napadáním jsme ho rovněž donutili ke ztrátám a nakopávání, nicméně domácí byli lepší i v osobních soubojích. Nám se nedařilo sbírat odražené míče. Sice jsme inkasovali ve čtvrté minutě a Chrudim měla převahu, nicméně bez velkých šancí. Zápas zlomila úžasná rána snad ze třiceti metrů, proti které Cabal neměl vůbec šanci. Poté se na nás projevila únava z běhání bez míče a soupeř nás v závěru jasně přehrával. My jsme si vyloženou šanci nevypracovali.

Další výsledky I. A třídy: Přelouč – Staré Hradiště 4:0 (3:0). Branky: Vančura, Ulrych z pen., Rokyta, Pištora. Heřmanův Městec – Vysoké Mýto B 1:0 (0:0). Branka: Salfický. Česká Třebová B – Slatiňany 0:2 (0:0). Branky: Slavík z pen., Nevole. Hlinsko B – Načešice 2:0 (0:0). Branky: Slováček, Trňák.