Proti Horním Ředicím se utkání od počátku vyvíjelo v jejich prospěch a v průběhu prvního poločasu si vypracovali dvougólové vedení. Soupeř snížil a sahal i po vyrovnání, místo toho však „do šatny“ inkasoval potřetí. Krátce po přestávce se parádním sólem prezentoval Kroulík a domácí získali definitivně kontrolu nad vývojem zápasu, jehož výsledek ještě jednou zvýraznili.

V Kunčině domácí nezačali nejlépe, ale postupně svoji hru zklidnili a hosty z Nasavrk předčili. Z toho pramenil penaltový zákrok na unikajícího T. Brychtu, pokutový kop bezpečně proměnil Tlustoš. Několik dobrých možností pochytal hostující gólman Drášil, ve 40. minutě však neudržel míč a Pešava jej ve skluzu poslal do sítě. Do druhé části domácí přeskupili rozestavení, což jim ještě více pomohlo a v 57. minutě po skvělé individuální akci Zemana navýšil skóre T. Brychta. Nic nenasvědčovalo, že by mělo být k vidění drama, jenomže opak byl pravdou. Po nedorozumění mezi Hutirou a Spálenským si druhý jmenovaný vstřelil vlastence na 3:1, hosté vyslali dopředu všechno, co se dalo, kontaktní gól však vstřelili v 89. minutě a ke štěstí domácích neměli na další nápor čas.

Dolní Újezd musel důležité body proti Semanínu pracně vydřít. Zdálo se, že Mandlík čtvrt hodiny před koncem svým druhým gólem zlomil soupeřův odpor, jenže místo klidu se na újezdských kopačkách vzápětí usadila nervozita, protože Flídr za dvě minuty snížil a domácí obavy o hubenou výhru zažehnal teprve závěrečný hvizd.

Pokažený podzim podtrhlo Pomezí, které nedokázalo bodovat ani proti podobně se trápící Přelouči. Jednou domácí vyrovnat dokázali, podruhé přes enormní snahu nikoli a přezimovat budou ve velice špatné situaci.

Zbývá sehrát: Načešice – Svitavy B (16. listopadu, 18:00, hř. UMT Svitavy-Lány), Horní Ředice – Dolní Újezd (11. listopadu, 13:30).

13. kolo:

Kunčina – Nasavrky 3:2 (2:0)

Branky: 11. Tlustoš (PK), 40. Pešava, 57. T. Brychta – 70. vlastní (Spálenský), 89. Dostál. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 2:2. Diváci: 85. Kunčina: Hutira – Eliáš, T. Pagáč (65. V. Pagáč), Spálenský, Zeman, Kaláb (81. Scholze), Sedláček, Šejnoha, T. Brychta, Tlustoš (37. Pešava), Šmehlík (85. Arbi).

Miroslav Kubín, vedoucí mužstva TJ Sokol Kunčina: V první půli jsme byli jasně lepší, z čehož pramenilo mnoho šancí. Proměnili jsme pokutový kop a přidali pojistku na konci poločasu. Co nás mrzí, je špatné řešení některých situací, ze kterých bychom měli střílet branky. Po hodině hry jsme přidali třetí zásah. Komplikace přišla v 70. minutě, kdy si ukázkového vlastence vstřelil po chybě v komunikaci s Hutirou stoper Spálenský. V samotném závěru hosté vstřelili kontaktní branku po naší ztrátě míče v nebezpečném území. Výhra 3:2 se počítá, zisk 21 bodů po podzimu je krásný počin a skvělý vklad do jarní části. Zimní příprava bude tvrdá, my však pevně věříme, že se nám úsilí na jaře vrátí a že na povedený podzim navážeme.

Svitavy B – Horní Ředice 5:1 (3:1)

Branky: 12. Uhlíř, 35. Vacek, 45. Scheib, 51. Kroulík, 68. Ryšavý – 40. Klír. Rozhodčí: Mach. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (69. Kopa). Diváci: 55. Svitavy B: Kavalír – Zvára (64. A. Novák), Kyncl, Kubík, Vacek, Škeřík, Gregor, Ryšavý, Říha (30. Kroulík), Uhlíř, Scheib.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Proti fotbalovému soupeři jsme podali kvalitní výkon. Zápas rozhodla naše branka na 3:1 ve 45. minutě a Kavalírův reprezentační zákrok za stavu 4:1, hned z protiútoku jsme zvýšili. Neskutečným sólem chladnokrevně zakončeným gólem ukázal Radovan Kroulík všem našim svěřencům, co znamená tah na branku, přehled o hře a zachování klidu v šanci. V dohrávce s Načešicemi půjdeme za vítězstvím stejně odhodlaně.

Pomezí – Přelouč 1:2 (1:2)

Branky: 22. Škáva – 6. Klouda, 27. Kosek. Rozhodčí: M. Schmeiser. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Pomezí: Křemenák – Bureš, Mička, Veselý, Čejka (67. M. Stýblo), Jožák, Jar. Svoboda, Ehrenberger, Roušar (64. Pořízka), Škáva, M. Nespěšný.

Milan Nespěšný, vedoucí mužstva TJ Sokol Pomezí: Hned v úvodu jsme vyrobili hrubou chybu a opět brzy prohrávali. Potom se nám podařilo srovnat, ale následovala další individuální hrubka a z obrovské dálky jsme inkasovali podruhé. Ve druhém poločase se nám vývoj utkání nepodařilo zvrátit, i když jsme měli mírnou převahu a Přelouč rozhodně byla soupeřem, se kterým se body daly dělat. Prohrát jsme si asi nezasloužili, zápasu by spíše slušela remíza, ale když se nedaří, tak se prostě nedaří. Upřímně řečeno, jsme rádi, že nevydařená podzimní sezona skončila. Přes zimu se pokusíme zmobilizovat síly a dát tým do kupy.

Dolní Újezd – Semanín 2:1 (1:0)

Branky: 12. a 76. Mandlík – 78. Flídr. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 1:3. Diváci: 111. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank (64. Vrabec), J. Vomáčka, Částek, Pešina, Kabrhel (90. M. Vomáčka), Kalánek (73. Štarman), Frňka, Drahoš (73. Kopecký), Mandlík, O. Klusoň.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Vstup do utkání nám vyšel podle představ, byli jsme aktivní, dvacet minut jsme soupeře drželi na jeho polovině, vstřelili jsme vedoucí branku a vypracovali jsme si i další šance. Bohužel po změně stran bylo všechno jinak, jako bychom přestali hrát, vytratila se kombinace, naopak soupeř se zvedl a začal nás přehrávat. I přesto jsme zvýšili vedení, vzápětí jsme ale po sérii chyb inkasovali a až do konce se strachovali o výsledek. Hosté předvedli ve druhé půli dobrou hru a my jsme rádi, že máme tento zápas úspěšně za sebou.

Rohovládova Bělá – Vysoké Mýto B 1:2 (0:0). Branky: Jelínek – M. Fišer, Jandera. Luže – Načešice 5:0 (3:0). Branky: Lacman 2, Bareš, Kroutil, Veis. Pardubičky – Letohrad B 2:7 (1:3). Branky: Svatoň, Münzberger – Sita 3, Pokorný, Slodičák, Rezek, Černohous.

1. Luže (36), 2. Dolní Újezd (27), 3. Vysoké Mýto B (26), 4. Rohovládova Bělá (21), 5. Kunčina (21), 6. Horní Ředice (20), 7. Letohrad B (19), 8. Přelouč (18), 9. Semanín (16), 10. Pardubičky (15), 11. Načešice (13), 12. Svitavy B (12), 13. Nasavrky (9), 14. Pomezí (8).