Polička – Česká Třebová 5:1

Jiří Valta, trenér SK Polička: V prvním poločase to z naší strany ještě nebylo úplně ideální. I když jsme se po pěkné kombinaci ujali vedení, tak jsme o náskok rychle přišli. Měli jsme v těch chvílích příliš roztažené hřiště, soupeř měl dostatek času a prostoru a dělal nám problémy. Na druhou půli ale byla radost se dívat. Pomohla nám branka na 2:1, následovala třetí z přímého kopu a ta zlomila celé utkání, soupeř byl potom už odevzdaný. Konečný výsledek je možná pro hosty krutý, ale za výkon ve druhém poločase jsme vyhráli určitě zaslouženě a celý tým si zaslouží pochvalu. Přínosem byli také střídající hráči, kteří do zápasu naskočili v jeho průběhu. Poprvé nastoupil Ondřej Košík a byl v defenzivě plnohodnotnou náhradou absentujícího Martina Pavliše. S utkáním, a zejména s jeho druhou polovinou, jsem spokojen.

Přelouč – Moravská Třebová 2:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Podali jsme špatný výkon, mnohem horší než v minulých zápasech. Ve hře nám chyběla kvalita, domácí nás přehrávali a byli ve všech činnostech lepší. Měli dva dobré útočníky, kteří nás svojí rychlostí a šikovností trápili. Soupeřova hra byla daleko živější než naše. U nás vázla souhra, nefungoval střed zálohy, nenašel se nikdo, kdo by projev trochu oživil. Důsledkem bylo, že jsme si za celé utkání nevypracovali ani jedinou příležitost, která by se dala nazvat gólovou. Ojedinělé slabé střelecké pokusy nestály za řeč, vůbec jsme se neprosadili, naše ofenziva byla skoro nulová. Zato domácí měli dvě tři další gólovky, které kryl Vykydal. O spokojenosti tedy nelze vůbec mluvit, příště musíme pořádně přidat.

Svitavy – Třemošnice 3:0

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: Do utkání jsme šli se snahou hrát přes úmorné vedro v pohybu, napadat soupeře co nejblíže k jeho brance a nedovolit mu přesnou rozehrávku. To se nám celkem dařilo, přišly i náznaky šancí, ale bez gólového efektu. Až ve 23. minutě unikl po právě straně Ptáček, pěkně přihrál před branku na Ovada a ten nás dostal do vedení. V dalším průběhu se začali hosté více tlačit do útoku, ale pozornou hrou v obraně jsme jim nic nedovolili. Před poločasem jsme náskok navýšili, když brankáři vypadl míč a Ptáček toho využil ke vstřelení druhé branky. Ve druhé půlce tempo oboustranně polevilo a tak víceméně potěšila jen pěkná akce Frola při třetím gólu. Dobrý výkon opět podala obrana, ani další řady však nezaostaly, takže výsledek je zcela zasloužený a posiluje sebevědomí do dalších určitě těžkých zápasů.