Obtížný los

Svitavsko ztratilo na konci jarní části jednoho zástupce mezi elitou Pardubicka, protože litomyšlská Jiskra završila nepodařenou sezonu sestupem do I. A třídy. Zůstává tedy trojice, jež by se v každém případě měla pohybovat minimálně v horní polovině tabulky. O jejích reálných ambicích však konkrétněji vypoví až úvodní zápasy, neboť rozlosování je pro všechny tři kolektivy velmi náročné, když zejména Moravská Třebová podstoupí pořádnou zatěžkávací zkoušku hned zkraje. V úvodních kolech na ni čekají celky spadnuvší z divize (Hlinsko, Ústí nad Orlicí), tři špičková mužstva konečné tabulky sezony 06/07 (Živanice, FK AS Pardubice, Polička) a k tomu navíc prestižní duel ve Svitavách.

Brzká derby

Tři regionální derby, která jsou vždycky objektem velkého diváckého zájmu, se vejdou ještě do prázdnin. Svitavy přivítají Poličku už tuto neděli od 17 hodin. Za 14 dní, v neděli 19. srpna, zavítá na stadion Míru Moravská Třebová a v neděli 26. srpna pojede Polička na hřiště SKP Slovan.

Na podzim se odehraje patnáct kol, vložená středa je jediná, a to 12. září, kdy se shodou okolností představí celá „naše“ trojice doma: Svitavy proti Hlinsku, Třebová proti Stolanům a Polička v souboji s favorizovanými Živanicemi. Přejme tedy okresním týmům co nejlepší umístění a bezproblémový průběh podzimu, jejich příznivcům i nezaujatým divákům pak co nejhezčí zážitky z hlediště.