Polička – Lanškroun 2:1

Domácím se povedl vstup do utkání jako z říše pohádek. Ve 2. minutě se po akci Jiřího Mužíka sice Leinweberovi střela nepovedla, ale Stejskal osvědčil pohotovost a dorazil balon za záda gólmana Wendliga.

Poličští měli nadále více ze hry a po půlhodině se to na skóre projevilo podruhé. Stejskal vystihl nepřesnou rozehrávku hostů, dostal se sám před brankáře a s přehledem zakončil.

Po změně stran se zdálo, že domácí nebudou mít s uhlídáním vedení potíže. V 72. minutě mohl rozhodnout Jan Mužík, ale zazvonil pouze na břevno.

Lanškroun působil většinu času bezkrevným dojmem, ale v závěr se přece jen začal tlačit více dopředu. To vyvrcholilo v 86. minutě, kdy z ostrého úhlu propálil Slaného Šilar a zadělal na drama. Další chyby se však domácí vyvarovali a na jaře zůstávají neporaženi.

Fakta – branky: 2. a 31. Stejskal – 86. Šilar. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Polička: Slaný – Nekvinda (46. Poul), R. Ehrenberger, Pavliš, Jiří Mužík – Navrátil, Špatka (58. L. Král), T. Švec, Jan Mužík (76. Klein) – Stejskal, Leinweber (60. Vaško). Lanškroun: Wendlig – J. Marek (84. Z. Vacek), Popelář, Šilar, Richtr (68. Urban) – Krejsar, Novák, Komínek (58. Petruň), Černušák – L. Vacek, Savych (66. Farkaš).

Roman Kysilko, trenér SK Polička: V první půli jsme byli lepší, plnili jsme stanovené úkoly a přišly i dva zasloužené góly. Po přestávce se projevila střídání, která nabourala hru mužstva a nakonec jsme se o výsledek ještě strachovali. Nedali jsme třetí gól, který by byl rozhodující, naopak jsme inkasovali a v závěru to zavánělo vyrovnáním, ale zvládli jsme to. Máme na jaře deset bodů, to je příjemné, ale před námi je velice těžká série: doma Chrudim a potom jedeme čtyřikrát ven.