Při pohledu do tabulky bylo jasné, že utkání krajského přeboru fotbalistů Stolany – Moravská Třebová neproběhne jen tak. Hosté se po porážce 1:2 vraceli domů s pocitem veliké křivdy a proč, to snad ozřejmí následující řádky.

Vítězství se nedočkali ani zbývající dva okresní zástupci. Oba přitom museli dotahovat jednogólovou ztrátu, což se jim zdárně povedlo.

Stolany – Moravská Třebová 2:1

Hráči Slovanu měli od počátku územní převahu. V 7. minutě zahráli rohový kop na krátko, Večeřa z hranice velkého vápna vystřelil, domácí brankář míč neudržel a Aberle ho vrátil do domácí branky, branka ale pro údajný ofsajd nebyla uznána, což byla předzvěst toho, co se bude dít dál.

Ve 13. minutě se dlouhým nákopem dostali domácí poprvé k brance soupeře, míč v pokutovém území odehrál Potáček na roh, při odkopu byl tísněn domácím útočníkem, který upadl a hlavní rozhodčí Chvojka nařídil penaltu, čemuž se smála i hrstka diváků na stadionu. Zkušený Antoš penaltu proměnil a bylo to 1:0.

Poté se zákonitě několik minut více diskutovalo s rozhodčím, než by se hrálo. V 25. minutě běželi Večeřa se Švandou na jediného obránce, Večeřa však volil střelu, která mu nesedla. Ve 38. minutě zahrávali domácí přímý kop, na centrovaný míč nedůrazně vyskočil brankář Šteffek, byl atakován protihráčem, píšťalka rozhodčího zůstala němá a míč skončil podruhé v brance Třebové – 2:0. Ve 44. minutě se do rozhozené obrany řítil stolanský Kučera, ale v šanci přestřelil.

Ve druhém poločase se hosté začali zase koncentrovat na hru, domácí přehrávali, jenže v obrovských šancích postupně selhali dvakrát Holly, jednou P. Šatník. Na druhé straně už mohl rozhodnout Antoš, ale také nedal. Pět minut před koncem dokázal snížit hlavičkou Strouhal, poté hráči Slovanu ještě přišpendlili domácí tým před branku a rozhodčí Chvojka duel raději ukončil…

Branky: 14. Antoš z pen., 39. Jedlička – 86. Strouhal.

SK Stolany: Kramařík – Těšitel, Chvojka, Jedlička, Junek – Zavřel, Eis, Jenka, Kučera – Antoš, Velinský (46. Zlatohlávek).
SKP Slovan Moravská Třebová: Šteffek – Huryta, Potáček, R. Šatník – Strouhal, Sedláček, P. Šatník, Skřebský (46. Holly), Aberle – Švanda, Večeřa (46. Konečný, 82. Polák).

Martin Tylšar, vedoucí družstva SKP Slovan: Osud utkání vzali do vlastních rukou hlavní rozhodčí Chvojka z nedalekých Pardubic s asistentem Smitkou, který je vlastně domácí, neboť je z Chrudimi. Svými absurdními výroky zasadili velkou ránu novému vedení PKFS, které při svém zvolení deklarovalo zamezení podobným praktikám, a rovněž novému vedení ČMFS v čele s panem Haškem, které nastoupilo do svých funkcí s cílem očistit český fotbal. Toho však s těmito lidmi nelze dosáhnout. Zvažujeme podání protestu proti výkonu hlavního rozhodčího a rovněž zaslání otevřeného dopisu VV PKFS a VV ČMFS. Vše je o to smutnější, že obdobným způsobem jsme ve Stolanech prohráli již v jarní části soutěže v uplynulém ročníku.

Polička – Holice 1:1

Hosté překvapili svého soupeře aktivním nástupem, rychlostí, rozhodně nepůsobili dojmem týmu, který se potácí ve spodních vodách tabulky. V 9. minutě zahrozil Strnad, nebezpečná byla rovněž Budinského akce ze strany, kterou hasil Prokop. Ve 24. minutě se k přímému kopu z dobrých 30 metrů postavil Pištora, jeho střela před Prokopem skočila a domácí gólman na ni nestačil pořádně zareagovat – 0:1.

Ze šoku se Poličští vzpamatovali poměrně rychle. Ve 34. minutě rozehráli učebnicovou kombinaci Stejskal, V. Král a Netolický, posledně jmenovaný zakončil do odkryté brány na 1:1. Pak se ještě o zteč Ondráčkovy svatyně pokusili O. Petr a Stejskal, oba minuli cíl.

Druhá půle byla méně zajímavá. Nejprve Prokop vychytal Havelku a v největší možnosti se poté ocitnul Stejskal. Sám před Ondráčkem ovšem trefil jen jeho nohy. Další minuty se odehrávaly bez šancí, když poličské pokusy končily vesměs odpískaným přestupkem proti pravidlům. Smírný stav tudíž platil až do konce.

Branky: 33. Netolický – 24. Pištora.

SK Masokombinát Polička: Prokop – Jílek (76. Škoda), Švec, Stoklásek – O. Petr, J. Petr, Navrátil – V. Král (71. Nekvinda), Stejskal, Netolický.
SK Holice: Ondráček – Kmoníček, Pištora, J. Velinský, Skalický – Udržal, Machatý, Strnad, Havelka – Ručka, Budinský (38. Szanisló, 90. Zběhlík).

Letohrad B – Svitavy 1:1

Rezerva měla v prvním poločase mírně navrch a svoje úsilí také korunovala vedoucí brankou. Ve 23. minutě dostal z pravé strany do „ulice“ míč Černohous a brankáře Lampárka prostřelil – 1:0. Velkou šanci zvýšit měl ve 29. minutě Kail, který si postavil balon na značku pokutového kopu, jenže coby exekutor selhal.

Po změně stran se obraz hry změnil a byli to hosté, kteří ve snaze o vyrovnání přidali na aktivitě. Z převahy se jim v 68. minutě povedlo skórovat, když po rohovém kopu zblízka dorážel pohotový Šilar. Hosté pak byli iniciativnější až do závěrečného hvizdu, avšak vítěznou trefu nepřidali.

Branky: 24. P. Černohous – 68. Šilar.

FK OEZ Letohrad B: Pěnička – Hynek, Valta, Kempf (79. J. Svoboda), Kail – Dušek, Kvapil (86. Moravec), Řehák, Šponar – Čada, P. Černohous.
TJ Svitavy: Lampárek – Bandouch, Zatočil, Kubík, Uhlíř – Šilar, R. Jelínek, Chlup, Čížek – O. Jelínek, Frolo.

(tyl, obo, rh)