Fotbalový krajský přebor má před sebou zápasy třetího jarního kola. Pouze jediný ze zástupců Svitavska se v tomto dějství představí v domácím prostředí. Všichni další se vydají na hřiště soupeřů, kde bude boj o mistrovské body pořádně náročný.

SO 16.30: TJ Lanškroun (12. místo, 19 bodů) – TJ Jiskra Litomyšl (14. místo, 18 bodů). Na podzim: 1:2, rozhodují: Kvaček – Cach, Gála.

Pohled do tabulky říká, že v tomto duelu půjde prakticky o šest bodů. Ani jednomu ze soupeřů se vstup do jara nepovedl podle představ, když Lanškroun nezískal ještě ani bod a Jiskra pouze jediný. Se sterilním fotbalem, jaký předvedli minule proti Poličce, nemají hosté naději na dobrý výsledek. Je otázkou, zda se jim podaří styl hry proměnit. Šance podle Deníku: 30 – 40 – 30.

SO 16:30: ŽSK Třemošnice (16. místo, 7 bodů) – SK Masokombinát Polička (9. místo, 23 bodů). Na podzim: 1:3, rozhodují: Zerzán – Řehák, Neubauer.

Na půdě posledního, který už nutně potřebuje zabrat, je Polička favoritem. Ani jí první dva jarní duely nevyšly podle představ, ale kvalita by měla být na určitě její straně. Šance podle Deníku: 30 – 30 – 40.

SO 16.30: Slavoj Cerekvice nad Loučnou (4. místo, 31 bodů) – Sokol Dobříkov (11. místo, 21 bodů). Na podzim: 2:3, rozhodují: Hořínek – Schejbal, Adamský.

Na první pohled by se dalo čekat jednoznačné utkání, ale skutečně pouze na první. Jednak už v podzimní části Slavoj v Dobříkově těžce narazil, jednak se tento celek pod vedením trenéra Šmardy proměňuje a čtyři jarní získané body to dokazují. Cerekvické nic lehkého rozhodně nečeká. Šance podle Deníku: 50 – 30 – 20.

SO 16.30: 1. FC Žamberk (5. místo, 29 bodů) – TJ Svitavy (2. místo, 36 bodů). Na podzim: 2:1, rozhodují: Medlík – Kazda, Svoboda.

Jedno je jasné – pokud Svitavští zopakují bezkrevný výkon z minulého kola, tak na půdě silného protivníka mnoho nadějí nemají. Jak to dopadlo na podzim na Svitavském stadionu, to si ještě mnozí pamatují. Sice by již měli být k dispozici Seidler s Belejem, i ti však potřebují podporu. Šance podle Deníku: 30 – 30 – 40.

NE 16.30: FC Hlinsko (13. místo, 19 bodů) – SKP Slovan Moravská Třebová (8. místo, 26 bodů). Na podzim: 1:2, rozhodují: Fojtík – Bouz, Schmeiser.

Hlinsko je na jaře „nulové“ a namotalo se do sestupových vod. Zato Slovan přidal na svoje konto čtyři cenné body a na Vysočinu může jet v dobré pohodě a s cílem neprohrát. Šance podle Deníku: 30 – 40 – 30.