Po sice prohraném, ale herně slibném vystoupení proti Vysokému Mýtu třebovští fotbalisté zcela propadli v důležité dohrávce proti Chocni a jejich jarní bodové konto tak zůstává i nadále na nule.

Moravská Třebová – Choceň 1:4

Slovan nutně potřeboval zvítězit, ale jeho projev v prvních pětačtyřiceti minutách, který byl hodně mdlý a postrádající jiskru, tomu neodpovídal. Zatímco reprezentačního brankáře futsalistů Gerčáka prakticky neohrozil, tak jeho protějšek Vykydal měl více práce a ve 23. minutě po hlavičce Hrubého kapituloval. A nebylo to vše, krátce před přestávkou byl ve vápně faulován Fikejz a Souček dal z nařízeného pokutového kopu na 0:2.

Když hned v nástupu do druhé půle snížil přízemní střelou střídající P. Šatník, tak naděje Slovanu ožily. Jenže domácí z pokračující snahy vytěžili jen velké množství rohů a několik nepřesných střel. S blížícím se závěrem poté stále více otevírali hru, což byla voda mlýn Fikejzovi, který na konci prokázal svoje střelecké schopnosti a zvýraznil výhru hostů. Určitě zaslouženou.

„Zápas jsme ztratili v prvním poločase, kdy jsme hráli velice slabě. V naší hře chybělo téměř vše. Zlepšení po změně stran nestačilo," těžko hledal slova trenér Martin Komoň.

Fakta – branky: 49. P. Šatník – 23. Hrubý, 44. Souček (PK), 86. a 90. + 3. Fikejz. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, R. Jelínek, Švanda (83. Matějíček) – Štěpánek (46. P. Šatník), Staněk, Vančura, Sedláček – Kučerňák, Linhart (71. Kalus). Choceň: Gerčák – Smejkal, Chleboun, Baborák, Eisner – Hrubý (83. Gyömber), Smola, Šabata (89. Kaplan), Kopecký (89. Hroděj) – Fikejz, Souček (77. Konárek).