Týmy z okresu měly o víkendu v nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje soupeře ze závěru tabulky. To mohlo svádět fanoušky k optimismu, ovšem ten se ve svitavském případě ukázal jako předčasný. Domácí totiž sehráli zcela nepovedené utkání. To Polička pokračuje v jarním sbírání bodů a přestože se také dost natrápila, tak Srchu žádné překvapení nedovolila.

Svitavy – Dobříkov 0:2

V podstatě celý obraz zápasu vystihl jeden z přihlížejících diváků: „Dnes to je teda pěkná hudlárna.“ A také, že byla.

Hosté nastoupili jakoby v domácí žlutočerné kombinaci dresů a na hřišti si tak i počínali. Utkání začalo v nižádném tempu, hosté čekali, co udělají domácí, a domácí neudělali nic. Dobříkov se tím pádem osmělil a hned, když dostal poprvé balon do vápna, dal gól. Na centr za obranu si naskočil Rychtařík a hlavou k tyči nedal Lampárkovi šanci.

Ani obdržený gól nevyburcoval domácí aspoň k náznaku fotbalu a klidně nechali ve 40. minutě Zahradníka otočit se v pokutovém území s balonem a ten se nenechal pobízet, aby zvýšil vedení hostů na 2:0.

O druhé půlce by musel mít člověk velkou fantazii, aby ji mohl nazvat fotbalem. Dobříkov, vědom si svého luxusního náskoku, se o nic nesnažil a domácí nebyli schopni ani minimálního tlaku a za celý duel nevyprodukovali jedinou střelu na soupeřovu branku.

Fakta – branky: 22. L. Rychtařík, 41. Zahradník. Rozhodčí: Ujec (Pardubice) – Morávek, Svědiroh. ŽK: 2:2. Diváci: 115. Poločas: 0:2. TJ Svitavy: Lampárek – Bandouch, Jelínek, O. Urban (45. Brůna), Horák – Kroulík, Novák, Uhlíř, Čížek – L. Urban, Ovad. Sokol Dobříkov: Lukes – Hořejší, Malý, Karela, Houžvička – Dostál, L. Rychtařík (85. Marci), J. Rychtařík (80. Rouha), Klapal – Zahradník, Barták.

Polička – Srch 2:1

V první možnosti se ocitl v 7. minutě T. Švec, ale Mičjana nepropálil. Titanic nejvíce zahrozil po čtvrthodině, kdy Vopařil neudržel vysoký centr, ale překvapený Hurta překopl.

Polička udeřila ve 22. minutě. Přímý kop rozehrál Opina a Stejskal hlavou nezadržitelně skóroval. Stejný hráč se postaral také o zvýšení na 2:0, když byl na správném místě po úniku a přihrávce T. Švece a lehce usměrnil míč do sítě.

Brzy po přestávce mohl přidat třetí gól Jílek, uvolnil se, ale jeho bombu vytáhl Mičjan. Hosté z čistého nebe snížili v 64. minutě poté, co chybu při rozehrávce potrestal pěknou střelou Hurta – 2:1. Rázem tu bylo drama, ale Polička soupeře už do žádné větší šance nepustila. Naopak v samém závěru mohl završit hattrick Stejskal, jenže při sólu trefil jen vybíhajícího Mičjana.

Fakta – branky: 22. a 36. Stejskal – 64. Hurta. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky) – Kolbaba, Havel. ŽK: 0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. SK Masokombinát Polička: Vopařil – Opina (90. Kovář), Pavliš, L. Král, Scheib – Čípa – Jílek (61. Navrátil), Netolický (71. Škoda), Mužík, T. Švec – Stejskal. FC Titanic Srch: Mičjan – Tryner, Vysoudil, Morávek, Bříza – Cincibuch (79. Hataš), Kavka, Kašpar, Hurta – Brož, Dušek (61. Slováček).

Další výsledky

Žamberk – Lanškroun 2:1

Branky: 14. a 30. P. Huška – 62.Fait. Žamberk: Mačát – Ulvr, Franke, Šponar (29. Kašpar), Šebrle – Pavelka (69. Bartoň), V. Huška, Plundra, Cvik (90. Pešek) – P. Huška, Jírů. Lanškroun: Jaroš – Šišan, David (45. Macháček), Šilar (7. Kašpar), Stasiowski – Richtr, Novák (56. Farkaš), Popelář, Krejsar – Fait, Savych.

Živanice – Stolany 11:0

Branky: 11. a 71. Gorol, 39. a 70. Hanovec, 51. a 52. Kaciáň, 56. a 58. Čech, 29. Michal, 67. Konečný, 80. Macháček. Živanice: V. Černík – Žák, Vrážel, Ferčák, Moravec – J. Černík (66. Konečný), Hanovec, Gorol, Michal (58. Janecký) – Kaciáň (66. Macháček), Čech. Stolany: Báča – Kučera, Rychtera, Vácha, Starý – Chmelík (31. Eis), Černohubý, Jenka, Ždímal – Kopp, Szaniszlo.

V. Mýto – Č. Třebová 4:1

Branky: 28. Štancl, 53. z pen. a 62. Podmajerský, 85. Sedlák – 35. O. Hurt. V. Mýto: Zahradník – M. Krýda, Pecháček, V. Valášek Hofman (46. Dvořák) – Matula (86. Forgáč), Čejka, Podmajerský, Kopecký – Sedlák, Štancl (70. Sejkora). Č. Třebová: Hotmar – F. Abt, Hurt, Keprt, Vomáčka – Grepl, P. Petr, Čikl (73. Adamec), Kubásek (50. Bárta) – Macko, J. Červ.

Choceň – Hlinsko 1:0

Branka: 90. Kaplan. Choceň: Trkal – Grúz, Seidenglanz, Baborák (76. V. Vera), Lesák – Kaplan, J. Vera, Konárek, Šabata – V. Smejkal, Dědič (86. Sloupenský). Hlinsko: Kopecký – Holec, Hrubý, Marek, Slováček, – Novák, Cach, T. Bouška, Veselský – M. Bouška, Jůn.

SK Chrudim – Pardubice B 0:4

Branky: 46. Lankaš vlastní, 50. Sklenář, 57. Růžička, 90. Rydval. Chrudim: Dušek – Koreček, Šebek (50 Veverka), Lankaš, Michal Pudil – Harenčák, Lištván (60 Martin Pudil), Hýsek (70 Zjevík). Pardubice B: L. Zavřel – Buriánek, Baldrych, L. Kopřiva, Hudec (52. V. Kakrda) – Hundák (70. Rydval), Růžička, F. Uhlíř (67. Javůrek), Vanžura – Sklenář, Fikejz.

Holice – Třemošnice 1:1

Fakta - branky: 17. Kopřiva – 51. Šebek z pen. Holice: Guldan – Strnad, Pištora, Kopřiva, Skalický – Krpata, Machatý, Chvála, Starý – Englich (46. Kopa), Ručka (80. Jedlička). Třemošnice: Ždánský – O. Rychnovský, Kunášek, J. Vančura, Culek – O. Vančura, Lebduška, V. Rychnovský, Šebek (90. Smutný) – Hanousek, Kutílek (85. Tyle).