Dva zástupci našeho okresu dohrávali ve středu odložená utkání v nejvyšší krajské soutěži dospělých. A nebyla to úspěšná středa, jelikož jak Polička, tak Cerekvice na svoje soupeře nestačili.

Cerekvice – Lanškroun 1:4

Po čtvrthodině se po špatném odkopu Tilla dostal k míči Savych a s klidem zakončil na 0:1. Ve 23. minutě převzal krásnou přihrávku Černušák a zvýšil. Naděje Slavoje ožily v 50. minutě, kdy se po trestném kopu Drahoše dostal k balonu Jandera a sám před gólmanem nezaváhal – 2:1. Domácí byli rázem více než vyrovnaným soupeřem, jenomže dvě vyloučení je v rozletu přibrzdila. Postupně jim docházely síly a Lanškroun dvěma brankami pečetil výsledek na 1:4.

Branky: 50. Jandera – 16. Savych, 23. Černušák, 83. Komínek, 89. Fait. Cerekvice nad Loučnou: Till – Adamský (34. Lorenc), David (78. Jetmar), Šeda, Drahoš – Novotný (73. Lím), Jandera, Pražák, Šebrle – Motl, Lebeda. Lanškroun: Wendlig – Marek, Urban, Popelář, Stasiowski – Novák (86. Dvořáček), Komínek, Richtr (90. Skalický), Černušák – Vacek, Savych (87. Fait).

Roman Flídr, trenér: Po vyrovnaném začátku utkání jsme bohužel obdrželi dva laciné góly, které jsme soupeři sami darovali. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a dokázali hned na počátku snížit skóre Janderou. I nadále měli kluci snahu o korekci výsledku a přicházely i šance, ale bez efektu. Další vývoj pak hodně ovlivnilo dvojí přísné vyloučení na naší straně. V závěrečné snaze o vyrovnání nás soupeř potrestal dvěma brankami do otevřené obrany. Zápas se nám nevydařil a ještě jsme přišli do dalších bojů o dva vyloučené a dva zraněné hráče, což mě mrzí. Přesto musíme zkonsolidovat všechny síly a připravit se na závěrečnou fázi soutěže.

Pardubice C – Polička 3:1

Z počáteční převahy vytěžili domácí nastřelenou tyč Konvalinou, odražený balon poslal Růžička vedle. Potom se bojovalo ve středu pole, ale ve 36. minutě překonal Slaného Strachota a céčko vedlo. V nástupu do druhého poločasu trefil brankář Čihař Stejskala a ten pohodlně vyrovnal na 1:1. V 64. minutě povedli pardubičtí trojité střídání a to se jim vyplatilo. Vedení jim vrátil krásnou ránou ze 20 metrů Prokopec a pojistil ho po samostatné akci přes půl hřiště Hovorka.

Branky: 36. Strachota, 78. Prokopec, 86. Hovorka – 48. Stejskal. Pardubice C: Čihař – Novotný (64. Fidler), Křivka, Knotek, Konvalina – Jan Růžička, Buriánek, Sůra (64. Prokopec), Strachota – T. Kakrda (64. Hovorka), Vágner (52. Klátil). Polička: Slaný – T. Švec, Pavliš, R. Ehrenberger, Jiří Mužík – Poul (80. Findejs), Špatka (46. Bureš), J. Petr, V. Klein – Stejskal, Leinweber (68. Kalášek).

Roman Kysilko, trenér: Musím říci, že to byl nejlepší soupeř, proti kterému jsme na jaře hráli. My jsme jeho stylu nestačili, v podstatě jsme se téměř jen bránili, a to ještě dost mizerně. Pouze to zakončení neměli domácí mladíci ideální, takže dali do poločasu jeden gól a my po jejich chybě dokonce vyrovnali. Druhý poločas byl z naší strany lepší, bylo vidět, že Pardubice znervózněly, jejich převaha nebyla taková, ale vysvobodil je nádherný gól na 2:1. Třetí pak vyplynul z toho, že jsme ve snaze dotáhnout otevřeli hru. Průběh byl ovlivněn i tím, že jsme postrádali některé hráče základní sestavy, ale je fakt, že takhle nás nepřehrály ani v přípravě divizní celky z Vysočiny. Je to výborný soupeř, který ví, co hrát.