Polička – Chrudim B 3:2

Jak šly minuty

9. Domácím skvěle vyšel úvod a brzy se to odrazilo i na skóre. Poul prošel do vápna, dal „pod sebe" na Stejskala a ten to měl před brankou snadné – 1:0.

15. Druhá radost pro Poličku. Navrátil se nerozpakoval, z nějakých 22 metrů vystřelil a brankář plachtil marně – 2:0.

21. Rezerva se poprvé připomněla v ofenzivní fázi a hned z toho byla vyložená možnost, ale Meduna zamířil osamocen před Slaným jen do břevna.

29. Hosté se dočkali snížení po zaváhání poličské defenzivy, která podcenila situaci a Havránek se trefil hlavou na 2:1.

36. Dvougólový náskok mohl být rychle zpět, ale Navrátil po Poulově povedené přihrávce v jasně pozici netrefil branku.

45. Chrudim musela do deseti. Žalud plivl na protihráče, ke své smůle přímo před očima asistenta rozhodčího, a šel ven.

61. Hosté se i v oslabení tlačili za vyrovnáním, které zařídil Kopp po odraženém míči tvrdou ránou z hranice vápna Další průběh střetnutí byl tím pádem znovu otevřený – 2:2.

81. Přetahovanou „kdo s koho" rozhodl rychlý brejk. Stejskal udržel míč a našel Navrátila, jenž skóroval chytře přes vybíhajícího gólmana – 3:2.

85. Závěrečný tlak soupeře domácí přečkali, naopak výhru jim ještě mohl pojistit Poul, ale jeho sólový únik od poloviny hřiště pokryl Vostradovský.

Šli výhře naproti

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Zvítězili jsme po velice dobrém výkonu, nehráli jsme druhé housle. Byli jsme šťastnější, ale také jsme šli úspěchu aktivně naproti. Věděli jsme, že máme naději jen tehdy, pokud budeme soupeře důrazně napadat, což se dařilo, i když to bylo fyzicky náročné. Pomohlo nám i vyloučení, ale ne v tom smyslu, že by pak bylo rozhodnuto, protože hosté byli běhaví, dobře organizovaní a technicky vyspělí, takže dokázali vyrovnat i v deseti. Byl to pro nás nádherný zápas, vítězství nad Chrudimí je bodovým bonusem.

Fakta – branky: 9. Stejskal, 15. a 81. Navrátil – 29. Havránek, 61. Kopp. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (45. Žalud). Diváci: 120. Poločas: 2:1. Polička: Slaný – Škoda, Pavliš, Ehrenberger, Mužík (46. Klein) – Poul (85. Stoklásek), Švec, J. Petr, Navrátil – Stejskal (90. Kysilko), O. Petr. MFK Chrudim B: Vostradovský – Tlapák (84. Zeman), Beneš, Langr, Řezníček – Meduna (67. Hlavatý), Strnad, Hannich (46. Kopp), Havránek (73. Kratochvíl) – Žalud, Malinský (63. Mrázek).