Okresní derby bylo magnetem devátého kola nejvyšší krajské fotbalové soutěže. V duelu týmů, kterým se v podzimní části nedaří ani zdaleka podle představ, se více dařilo Poličce, která si připsala první výhru v sezoně. V Cerekvici se naproti tomu hrálo o přední pozice a dělba bodů nikomu příliš nepomohla.

Polička – Litomyšl 3:1

Od začátku se hrálo zcela vyrovnané utkání a na góly se nečekalo moc dlouho. V 6. minutě zahrával trestný kop Jílek, jeho bombu tečoval Stejskal a Kavalír v litomyšlské svatyni nestačil na změnu směru letu míče zareagovat – 1:0.

Odpovědět mohl rovněž ze standardní situace Dostál, vypálil pěkně došibenice, ale Dobeš střelu s námahou vytáhl. Přesto se Jiskra v 16. minutě dočkala vyrovnání, když se k odraženému balonu dostal našestnáctce Štoudek a „placírkou" se trefil ideálně – 1:1.

O další rozruch se postaral Navrátil, jehož pokus „lízl" tyčku. Na druhé straně se hezkým průnikem blýskl Holec, na jeho centr však nabíhající Bednář „o fous" nedosáhl. Ve 40. minutě se přes čtyři protihráče probil T. Švec, ve vápně našel Stejskala, jenže tomu příležitost zmařil Kavalír.

I tak šli ale do kabin spokojenější Poličští, a to zásluhou Navrátila a porce štěstí. Přímý kop domácího záložníka se totižodrazil od tyče do Kavalíra a od něho do branky – 2:1.

Po změně stran se dost dlouho před brankami nic moc zajímavého nedělo. Až v 63. minutě se zastřeloval Stejskal, který posléze sehrál krásnou akci s Navrátilem a na jejím konci byla rána těsně nad. V 69. minutěuž domácí přidali pojistku, když svoje dovednosti v pokutovém území znovu předvedl Stejskal a střelou k tyči uklidnil svůj tým – 3:1.

Litomyšl zápas nezabalila, až do konce se snažila něco s nepříznivým výsledkem udělat a ke konci si vynutila převahu. Pro domácí to však větší hrozbou nebylo a tři body si pohlídali, neboť soupeř se do vážnější příležitosti nedostal.

Fakta – branky: 6. a 69. Stejskal, 44. Navrátil – 16. Štoudek. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Hráno bez karet. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Polička: Dobeš – Škoda, Jílek, Pavliš, J. Opina – Nekvinda (33. Jan Mužík), T. Švec, Jiří Mužík (18. V. Klein), Navrátil – Stejskal, Poul (51. Netolický). Litomyšl: Kavalír – Macháček, Potáček, M. Hašek, Štoudek – J. Hašek, Kristek, Holec (72. Jukl), Malý (72. Urban) – Dostál, Bednář.

Cerekvice – Hlinsko 1:1

Hosté začali lépe a byli to oni, kteří byli zpočátku nebezpečnější. V 11. minutě se v gólové šanci ocitl Sadílek a Lampárek musel proti němu vytáhnout bravurní zákrok. Ani Váchova střela nebyla špatná, gólman ji vyrazil na roh a po jeho rozehrání vyděsil domácí Škvrňák, když trefil břevno.

Domácí se snažili, herně se drželi a také zahrozili. Ve 38. minutě po přihrávce Fikejze střílel Souček těsně nad a vzápětí zkusil štěstí Coufal, brankář Kopecký byl připraven.

Nástup do druhého poločasu patřil Cerekvici. V 52. minutě vychytal Kopecký gólovku Zahálky, stejný hráč následně namířil svůj přímý kop těsně vedle. Na druhé straně likvidoval Lampárek reflexivně velkou možnost Sadílka.

Udeřilo v 68. minutě, když se domácím povedla pěkná akce, kterou střelou po zemi k tyči gólově zakončil Smola. Blízko k pojistce byl Fikejz, ale mířil nad a v 81. minutě přišlo vyrovnání. Lampárek vyběhl, ale soupeř odcentroval přes něho a hlavou do prázdné branky skóroval Cach – 1:1. Soupeři si tak rozdělili zaslouženě po bodu, kdyžv 90. minutě ještě ve slibné pozici překopl Fikejz.

Fakta – branky: 68. Smola – 81. Cach. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun).ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 0:0. Cerekvice nad Loučnou: Lampárek –Coufal, Drahoš (46. Tomášek), Chleboun, Smola – Černý, Zahálka, David, Souček (82. Michalec) – Fikejz, Hrubý. Hlinsko: Kopecký – Holec,Škvrňák, Nevole, J. Novák – P. Novák, Cach, Sadílek, Bouška –Kovařík (73. Cepl), Vácha.

Moravská Třebová – Přelouč 3:0

V 9. minutě utekl zadákům Konečný, byl faulován v pokutovém území a z nařízené penalty Vančura otevřel skóre. Domácí začali tlačit a vytvářet si šance. Vančuru s Potyšem vychytal Poříz, Konečného střela skončila na tyči a Staňkovu zastavilo břevno.

I druhý poločas patřil Slovanu. Nejprve dvě velké šance spálil Vančura, v 55. minutě po jeho další akci uklidil míč do branky Potyš.Naděje Přelouče držel vynikající Poříz, jehož potřetí překonal ažv 73. minutě Konečný – 3:0. Domácí mohli ještě několikrát navýšit stav, ale další možnosti neproměnili a jedna branka jim nebyla uznána pro ofsajd.

Fakta – branky: 9. Vančura z pen., 55. Potyš, 73. Konečný. Rozhodčí: Filip (Jamné nad Orlicí). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Moravská Třebová: Spáčil – Huryta, R. Šatník, Jelínek, Švanda –Konečný, Vančura, Sedláček (84. Winkler), Staněk, Strouhal – Potyš(75. Kučerňák). Přelouč: Poříz – Mandutz, Hladík, Ulrych, Dušek (53. Rokyta) – Pištora (75. Váša), Paukovič (68. Machačný), Novotný, Mareček – Vančura, Cichra (78. Beránek).

Další výsledky 9. kola krajského přeboru

Žamberk – Chrudim B 2:0

Fakta – branky: 26. z pen. a 64. Breda. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 4:2. Diváci: 140. Poločas: 1:0. Žamberk: Pěnička –Ulvr, Šponar, Molnár, Kašpar – Pavelka (54. Matoulek), Breda, Jírů,Trejtnar (89. Kočí) – Čada, P. Huška (84. Pešek). MFK Chrudim B: Liebelt – Valda (65. Vávra), Dvořáček, Linhart, Lacman (40. Kratochvíl) – Řezníček, Langr, Merkl, Andrle (76. Koreček) –Kopp (82. Stoklasa), Vágner.

Česká Třebová – Živanice 3:1

Fakta – branky: 4. Pešek, 45. a 68. Myšák – 9. Vajer. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 3:2. ČK: 1:1 (40. Grepl –78. Mocanu). Diváci: 170. Poločas: 2:1. Česká Třebová: Křivka –Kubásek, Štěpán, Švec, Rufer – P. Urbanec (74. Abt), Nágl, Borek, Grepl – Myšák, Pešek (80. R. Urbanec). Živanice: Hlouš – Kačírek (71. Klouda), Trupl, Podlipný, Braun – Vajer, Gorol, Mocanu, Urbanec (80. Peterka) – Pecivál, Kořínek.

Choceň – Pardubice C 0:1

Fakta – branka: 37. Vágner. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Choceň: L. Gerčák – Baborák, Kaplan, Lesák, Lánský (60. Seidenglanz) – Konárek, Šulc (43. Krejza), Kopecký, J. Novotný (71. J. Gerčák) – Šabata, Jiráský. Pardubice C: Zahradník – Růžička (86. Polák), Táborský, Křivka, Hanč – T. Kakrda, Ryba (76. Buriánek), Sůra (71. Konvalina), Vanžura – Vágner, Rydval (60. Hovorka).

Dobříkov – Moravany 2:0

Fakta – branky: 66. Horníček, 82. Ševčík. Rozhodčí: Vítek (Náchod). ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Dobříkov: Novotný –Kučera, Horníček, Karela, Dostál (88. L. Rychtařík) – Barták, Hofman (83. J. Rychtařík), Klapal, Starý – Ševčík, Houžvička. Moravany: Skalický – Krpata, Kubík, Pulpán, Bakeš (80. Hurta) – Veselý, Zahrádka (75. Molek), Lukas, Imramovský – Kříž, Erber (88. Novák).

Vysoké Mýto – Lanškroun 2:0

Fakta – branky: 46. a 70. Sedlák. Rozhodčí: Morávek (Pardubice).ŽK: 5:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Vysoké Mýto: Černík – Pecháček (87. Vostrčil), Šmeral, Kráčmer, Dvořák – Konečný, Kopřiva, Podmajerský (84. Krýda), M. Chadima – Sedlák, Sklenář (82. D. Chadima). Lanškroun: Juda – Kvapil (46. Kašpar), Šilar, Stasiowski, Marek (75. Urban) – Komínek (77. Skalický), Savych (72. Černušák), Novák, Richtr – Vacek, Krejsar.

Pořadí: 1. Vysoké Mýto (21 bodů), 2. Hlinsko (20), 3. Česká Třebová (19), 4. Cerekvice nad Loučnou (17), 5. Chrudim B (16), 6. Živanice (15), 7. Pardubice C (14), 8. Lanškroun (13), 9. Žamberk (13), 10. Moravská Třebová (10), 11. Dobříkov (9), 12. Moravany (8), 13. Choceň (7), 14. Litomyšl (6), 15. Polička (6), 16. Přelouč (5).