Série výher svitavské rezervy trvá už tři zápasy, s prázdnou z Lánů odjela Choceň. Dolní Újezd proti favoritovi urval remízu.

Litomyšl – Polička 2:3

Utkání začalo pro diváky docela slibně, protože do 10. minuty byly k vidění tři zajímavé situace. Nejprve si s táhlou střelou Zemana poradil brankář Slaný, hlavička téhož hráče pak šla těsně mimo a na druhé straně se mezi tyče nevešel pokus Navrátila. To však bylo na dlouhé minuty všechno, bojovalo se hlavně ve středu pole a další vzruch přišel až před přestávkou. Byl ale gólový, Jiskru poslal do vedení Zeman.

Sotvaže začal druhý poločas, tak bylo vyrovnáno. Po hrubce domácí defenzivy se sám před Kačera dostal Klein a nemýlil se – 1:1. A to nebylo vše, neboť v 54. minutě potrestal další zaváhání v obraně Stejskal a stav byl rázem naruby – 1:2. Domácí se s tím nechtěli smířit, v dalších fázích měli navrch. Slaného protáhl Kundera, Urban mířil ze skrumáže do tyče a v 73. minutě si po úniku Kristka dali Poličští vlastní branku – 2:2.

Závěr tak byl znovu otevřený, krátce po vyrovnání pálil agilní Zeman a Slaný měl co dělat. Nakonec rozhodla, ostatně jak jinak, opětovná minela domácích, kteří přišli velmi lacino o míč a rychlou akci soupeře zakončil střídající Stodola – 2:3. Hráči Jiskry se sice ještě vrhli do zoufalého útočení, jenže do výraznější příležitosti se nedostali. Prodloužili tak svoje čekání na vítězství a propadají se pořadím, zatímco Polička dál pokračuje v krasojízdě.

Fakta – branky: 41. Zeman, 73. vlastní – 46. Klein, 54. Stejskal, 80. Stodola. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Litomyšl: Kačer – J. Hašek (15. Prokop), M. Hašek, Štoudek, Drahoš (74. Rada) – Zeman, Sršeň, Kristek, Urban – Lím (59. Vaníček), P. Kundera. Polička: Slaný – Škoda, R. Ehrenberger, Pavliš, Jílek (85. Kučera)– V. Klein (73. Stodola), J. Petr, Navrátil, Poul (59. M. Kovář ml.) – Stejskal, O. Petr (87. M. Kovář st.).

Svitavy B – Choceň 1:0

Zápas se neodehrával v nějak strhujícím tempu. Začalo se v poklidu, Choceň se prezentovala technicky vyspělým fotbalem, ale domácí šli zničehonic do vedení po zdařilém přízemním nahození Frola napříč šestnáctkou, které do branky mazácky uklidil Kubík. Obraz hry vstřelená branka nikterak nepoznamenala. Hosté častěji kontrolovali míč, avšak jejich platonickou převahu domácí vcelku s přehledem odvraceli a skóre zůstávalo nezměněné.

Druhá půlka přinesla zvýšenou aktivitu Svitavských s jasným cílem pojistit hubený náskok. Blízko k tomu byl Stenzl po centru Jukla, jenže těsně přestřelil. Hra se postupně opět srovnala, šance přicházely sporadicky víceméně po individuálních chybách, ale skutečně vyložená se ani na jedné straně nevyskytla, a tak Svitavy v zápase, jemuž by možná slušela více remíza, braly tři body.

Fakta – branka: 25. Kubík. Rozhodčí: Švehla (Humpolec). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Svitavy B: Jílek – Švec, Petrila, Jelínek, Veselský – Stenzl (83. Škraňka), Gregor (70. Chlup), Kubík, Jukl – Frolo (88. Klusák), L. Urban (58. Křížek). Choceň: Mikulecký – Coufal, Baborák, Eisner, Hrubý – Kopecký, Smejkal, Smola, Kaplan – Souček (46. Dostál), Konárek.

Dolní Újezd – Chrudim B 1:1

Domácí se soupeře nelekli a ve 12. minutě měli kopat penaltu po evidentním faulu brankáře na Nováka, ale píšťalka zůstala němá. Hosté se dostali ke slovu nejprve Strnadem, jenž v dobré pozici zamířil mimo, a poté Malým, jehož vychytal Janecký. Po půlhodině se do míče opřel z 25 metrů Mandlík a orazítkoval břevno. Újezdští se dočkali ve 37. minutě, kdy Holec nahrál Novákovi, ten v šestnáctce zasekl obránci i gólmanovi a pod břevno dal na 1:0.

Po změně stran se dal čekat nápor Chrudimi. Hosté nejprve několikrát prověřili Janeckého a v 61. minutě ho po rohu a odraženém míči střelou z vápna překonal Drahoš – 1:1. Domácí na sebe upozornili akcemi Mandlíka a Nováka, oběma ale při zakončení chyběla trocha přesnosti. V 80. minutě dostal druhou žlutou kartu přísně Částek a Újezd se v závěru dostal pod obrovský tlak soupeře. V 83. minutě mohl rozhodnout Langr, ale minul branku. Protože hosté nevyužili ani přímý kop z hranice vápna, udrželi domácí cenný bod.

Fakta – branky: 37. Novák – 61. Drahoš. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (80. Částek). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Dolní Újezd: Janecký – Částek, Kučera, Frank, M. Vomáčka – Kabrhel (70. Jebousek), Frňka, Holec, Novák – Mandlík, J. Vomáčka (17. Fulík). Chrudim B: Vostradovský – Beneš, Malý, Langr, Řezníček – Meduna (75. Hlavatý), Strnad, Hannich (82. Kopp), Drahoš – Havránek (70. Kratochvíl), Malinský (65. Mrázek).

Další výsledky 5. kola krajského přeboru:

Česká Třebová – Třemošnice 4:0

Fakta – branky: 14. Borek, 67. Zahálka, 68. Pešek, 76. Abt. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Baláž – Kubásek, Švec, Štěpán, R. Urbanec – Zahálka, Borek – Čikl (74. Hustý), P. Urbanec (69. Novotný), Abt (80. Strnad) – Pešek (76. Král). Třemošnice: Benda – Kalina, Kunášek, Culek, Rychnovský (70. Z. Petr) – V. Petr, Šindelář (53. Nepovím), J. Vančura, O. Vančura – Šebek, Luňáček (76. Karvai).

Lanškroun – Letohrad B 3:0

Fakta – branky: 53., 60. a 77. Komínek. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Lanškroun: Wendlig – Vaško, Urban, Pavelka, Stasiowski – Marek (51. Černušák), Skalický (88. Popelář), Smrkal (46. Komínek), Šilar – Vacek (80. Macháček), Knápek. Letohrad B: Kykal – Dvořák, Peřina, Krejčí (76. Petráček), Šponar – Pačínek, Lorenc (88. Nerodil), Kříž, Pokorný – Matějíček, Prášil.

Heřmanův Městec – Moravany 2:1

Fakta – branky: 75. Synek, 83. Tiler – 13. Kříž. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 1:1. Diváci: 285. Poločas: 0:1. Heřmanův Městec: Bejr – Vašíček, Tiler, Ráliš, Chudomel – M. Jablečník, Synek, D. Jablečník (60. Musil), Hlaváč – Salfický (86. Dědič), Svoboda (89. Volejník). Moravany: B. Branda – Záleský, Hurta, Kulhánek, Novák – Imramovský, Herman, J. Branda, Formánek – Kříž, Lukas.

Hlinsko – Holice 3:1

Fakta – branky: 66. Jůn, 67. T. Bouška, 83. A. Cach – 33. Jiroutek. Rozhodčí: Halda (Starý Máteřov). ŽK. 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Hlinsko: Kopecký – Houžvička (90. D. Pelikán), Z. Cach, Klapal, Jeníček (89. M. Pelikán) – L. Cach (78. A. Cach), M. Bouška, Cepl (56. Holec), T. Bouška – Jůn, Nevole. Holice: Češka – Zběhlík, Erber (28. Pištora), Kopa, Skalický – Chvála, Machatý, Ručka (76. Klouda), Kopřiva – Jiroutek, Kučera.

Pardubičky – Žamberk 2:1

Fakta – branky: 5. Münzberger, 58. Svoboda – 67. J. Huška. Rozhodčí: Pešek (Chrudim). ŽK: 1:2. Diváci: 170. Poločas: 1:0. Pardubičky: Vlček – Hála, Münzberger, Škopek (46. Sokol), Bříza – Froš (82. Semínko), Strnad, Mráz (78. Zemek), Kutílek – Mihovský (62. F. Ryba), Poláček (46. Svoboda). Žamberk: Mareček – J. Huška (72. Kos), Šponar, Franke, V. Huška – Ulvr, Bartoň (83. Pavelka), Jirů, Trejtnar (56. Rudolecký) – Čada (44. Brendl), Bre­da.

Pořadí: 1. Polička (15), 2. Pardubičky (15), 3. Hlinsko (12), 4. Česká Třebová (12), 5. Choceň (9), 6. Svitavy B (9), 7. Žamberk (7), 8. Chrudim B (7), 9. Moravany (6), 10. Dolní Újezd (5), 11. Lanškroun (4), 12. Třemošnice (4), 13. Litomyšl (4), 14. Holice (4), 15. Heřmanův Městec (4), 16. Letohrad B (1).