Středeční kolo nejvyšší fotbalové soutěže Pardubického kraje dopadlo z pohledu našeho okresu více než solidně. Každý z pětice týmů dokázal v zápasech bodovat.

Cerekvice – Heřmanův Městec 5:1

Domácí potřebovali konečně zabrat a zatím nevýrazný nováček se pro to zdál být ideální příležitostí. Však také hned ve 2. minutě otevřel Vondra hlavou z malého vápna skóre. „Hodně nám to pomohlo, kluci se uklidnili, rázem si dovolili daleko více,“ pochvaloval si trenér Evžen Kopecký.

Během minuty poté zvyšovali Vondra s Dostálem, ale soupeř nedlouho před přestávkou snížil na 3:1. Po změně stran Slavoj kontroloval hru a v závěru trefami Stejskala a Zahálky zvýraznil cenné vítězství.

„Musím svoje hráče pochválit. Předvedli zodpovědný výkon na všech postech, kolektivní a s poctivým přístupem. Ve hře jsme se snažili o jednoduchost, což se dařilo a vyplácelo,“ doplnil kouč Kopecký.

Holice – Polička 1:1

SK Masokombinát zaskočil favorita v prvním poločase aktivním celoplošným pojetím a vedoucí celek přeboru se nestačil divit. Ve 22. minutě také poslal hosty do vedení hlavou po rohovém kopu Pavliš. „A to nemuselo zůstat pouze u toho, střelu Jiřího Mužíka vykopávali obránci z čáry a po faulu na Jana Mužíka jsme měli kopat penaltu,“ popisuje vedoucí družstva Václav Obolecký.

Po přestávce domácí ukázali, proč jsou v čele, a od 65. minuty se hrálo na polovině Poličky. Trefili břevno a v 86. minutě Žákem vyrovnali. Hosté přišli nejen o výhru, ale v nastavení i o nejlepšího střelce KP Stejskala, který skončil po zákroku holického brankáře Brandy v nemocnici a bohužel ho čeká třítýdenní vynucená pauza.

„Vzhledem k průběhu byla remíza asi zasloužená, i když jsme byli kousíček od dokonalého překvapení. Všichni naši hráči si zaslouží plné absolutorium, vydali se v zápase ze všech sil,“ dodal Obolecký.

Svitavy – Choceň 3:1

Běžela 5. minuta, za šestnáctkou napřáhl Valta a míč se zatřepotal v Gerčákově šibenici. Diváci se těšili na svitavské ofenzivní hrátky, po čtvrthodině také trefil Čermák tyčku, ale hosté nebyli vůbec zalezlí. Hráli aktivně a ve 38. minutě trefili Verou také tyč. Na domácí straně byla produktivita, což vzápětí prokázal pohotový Čermák.

Ve druhém poločase zvyšoval další povedenou ránou z dálky Beránek na 3:0. Sympatičtí hosté z protiakce snížili, ale to bylo vše.

„Přijel k nám mladý, rychlý a tím pádem velice nepříjemný soupeř,“ konstatoval trenér Svitav Zdeněk Válek. „Víceméně jsme ho naháněli, když byl na balonu. Hodně pomohla první branka Valty, a i když Choceň v nasazení nepolevila, měli jsme vývoj celkem pod kontrolou. Druhý gól do poločasu znamenal už skoro jistotu. Samozřejmě hbitý soupeř se snažil ve druhém poločase o obrat, ale naše obranná čtveřice se tentokrát vyvarovala zbytečných hrubek a dopředu jsme byli i z mála efektivní.“

Žamberk – Litomyšl 1:1

V Žamberku byl k vidění vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách, jehož smírný rezultát nakonec braly oba celky jako zasloužený. Domácí šli do vedení těsně před poločasem po standardní situaci a dorážce Černíka ze skrumáže. O vyrovnání se postaral v 54. minutě Vaníček, se všemi dalšími pokusy si poradili spolehlivý gólmani Mareček a Křemenák. Pět minut před závěrem vytáhl strážce domácí svatyně gólovou hlavičku Marka.

„Byl to remízový zápas, dělba bodů odpovídá poměru sil. Soupeř hrozil pouze ze standardek, ale ty měl velmi dobře nacvičené a po jedné z nich dal i gól. V utkání se dalo vyhrát, ale mohli jsme i prohrát, takže jsem s výsledkem vcelku spokojen,“ vyjádřil se trenér Jiskry Litomyšl Pavel Schejbal.

Moravská Třebová – Česká Třebová 2:2

Do málo pohledného utkání vstoupili lépe domácí a od 11. minuty po chytrém Strouhalově lobu vedli 1:0. Po půlhodině však pohotově dorážel Myšák a po přestávce dokonal obrat Pešek, když lehce prošel třebovskou obranou. Myšák poté odmítl rozhodnutí, když z metru překopl prázdnou bránu. Závěr patřil Slovanu, který se dočkal v 86. minutě, kdy střelu Müllera odraženou od tyče uklidil do sítě Linhart.

„Z osmi soupeřů, se kterými jsme zatím hráli, by tento asi nejkvalitnější, silný hlavně v záložní řadě. Za stavu 1:2 jsme přeskupili řady, vysunuli Potáčka na střed zálohy, hra se zklidnila, získali jsme převahu a zaslouženě vyrovnali,“ řekl kouč Ladislav Kučerňák.

(rh, mo)