V nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje se jeden z magnetů kola hrál v pěkném živanickém stánku, kde domácí remizovali s cerekvickým Slavojem. Představili se i tři další zástupci našeho okresu.

Litomyšl – Vysoké Mýto 0:1

Utkání soupeřů z opačných pólů tabulky začalo svižně a zajímavé akce se střídaly na obou stranách. Končily však před pokutovým územím bránícího mužstva. Ve 22. minutě se v šanci objevil Bednář po přihrávce Valty, brankář Černík byl na místě. Na opačné straně si s pokusem Sedláka poradil Kavalír. Rozhodující moment přišel z čistého nebe ve 35. minutě, kdy obrana Litomyšle udělala trestuhodnou chybu, hostéšli ve dvou na Kavalíra a Sedlák vstřelil snadný gól do prázdné branky.

Ve druhém poločase se Jiskra snažila o vyrovnání, Mýto však hru kontrolovalo. V 51. minutě unikl Chadima, jehož slibný centr nikdo z hostů nevyužil. Za domácí to zkusil z dálky Štoudek, ale netrefil. Poslední příležitost se zrodila v 68. minutě, kdy křížná střela J. Haška těsně minula branku. Jiskra se stále snažila o vyrovnání, soupeřsi však šťastné tři body sebrat nenechal.

Fakta – branka: 35. Sedlák. Rozhodčí: Fojtík (Pardubice). ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Litomyšl: Kavalír – Štoudek, Potáček, M. Hašek, Macháček – J. Hašek, Valta, Kristek, Holec (65. Malý) –Dostál (80. Urban), Bednář. Vysoké Mýto: Černík – Dvořák, Šmeral, Kráčmer, Pecháček – M. Chadima, Konečný, Podmajerský, Krýda –Sedlák (85. Štancl), Sklenář (70. Kočí).

Živanice – Cerekvice 1:1

Domácí spálili do 9. minuty dvě šance (Kořínek, Pecivál), ale hosté se ukázali být velice zdatným soupeřem a zahrozili ve 20. minutě Součkem, který ale z výhodné pozice nastřelil pouze gólmana Hlouše. Ve 26. minutě po centru Kořínka nedopravil míč za záda Lampárka živanický Kaufman, takže udeřilo až „do šatny". To Gorol našel kolmicí Pecivála a ten sám před gólmanem zvládl zakončení bravurně – 1:0.

Po změně stran měli územní převahu Cerekvičtí. Ve 48. minutěnastřelil Souček tyč, po hodině hry vypálil z hranice šestnáctky Zahálka, ale jeho střela neměla potřebnou razanci. Následně netrefil odkrytou branku Fikejz. Ojedinělou šanci Živanic v podání Kaufmana zmařil Lampárek. V 84. minutě se po jedovaté ráně Hrubého vyznamenal Hlouš,ale vzápětí po rohu vyrovnal hlavičkou Chleboun na 1:1.

Fakta – branky: 44. Pecivál – 85. Chleboun. Rozhodčí: Lukášek (Kameničky). ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Živanice: Hlouš –Trupl, Ferčák (10. Urbanec), Mocanu, Braun – Podlipný, Kaufman (86. D.Černík), Gorol, Vajer (73. Klouda) – Kořínek, Pecivál (65. M. Peterka). Cerekvice nad Loučnou: Lampárek – Coufal, Chleboun, David, Smola – Hrubý, Černý, Zahálka, Souček (83. Vera) – Fikejz, Michalec (65. Drahoš).

Chrudim B – Polička 2:2

Hosté neměli co ztratit, hráli bojovně a s velkým nasazením. Domácí se nemohli proti jejich elánu prosadit a prakticky si nevytvořili žádnou příležitost ke vstřelení gólu. Ve 22. minutě špatně trefil míčbrankář Liebelt a Nekvinda dával do prázdné branky na 0:1. Poličku gól povzbudil a na domácí padla deka. Po zbytečných ztrátách hlavně ve středu hřiště se nemohli prosadit a hosté byli fotbalovější.

Druhou půli začala rezerva mírným tlakem a v 53. minutě po centru Luptovského Mastík hlavou vyrovnal na 1:1. Radost domácích trvala jen chvíli, brzy nato totiž chyboval obránce Valda a hosté z brejku udeřili Adamčou. Chrudimští se snažili o vyrovnání, ale snaha to byla křečovitá. Až v 85. minutě se do šestnáctky dostal Kopp, byl sražen a nařízený pokutový kop proměnil Kroutil. Ten měl na noze i otočení výsledku, v závěru přehodil s Dobešem i jeho svatyni. Za předvedený výkon si Poličští bodovat zasloužili.

Fakta – branky: 53. Mastík, 85. Kroutil z pen. – 22. Nekvinda, 57. Adamča. Rozhodčí: Halda (Starý Máteřov). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. MFK Chrudim B: Liebelt – Řezníček, Dvořáček, Valda, Lacman – Andrle (83. Veselský), Mastík, Vodrážka (20. Merkl), Luptovský – Kopp, Kroutil. Polička: Dobeš – Pavliš, Jílek, Škoda, Mička – Nekvinda, T. Švec, Navrátil, Poul (46. Netolický) – Mužík (85. Opina), Adamča (57. Stejskal).

Moravany – Moravská Třebová 1:1

Slovanu se povedl první poločas, do kterého vstoupil aktivně a dostával se do šancí. Vančurův oblouček se ještě odrazil od tyče, ale po pěkné kombinační akci už Konečný otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Domácí se do přestávky téměř k ničemu nedostali, ale ve druhé půli se jim ujala standardní situace a po rohovém kopu se hlavou prosadil Erber. Aždo konce se potom hrál otevřený fotbal, kdy mohli rozhodnout oba soupeři, úspěšný střelec se však nenašel a body se dělily.

Fakta – branky: 50. Erber – 26. Konečný. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 2:0. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Moravany: Skalický –Krpata, Kubík, Pulpán, Hurta (60. Veselý) – Molek (89. Záleský), Zahrádka, Lukas, Novák (79. Imramovský) – Kříž, Erber. Moravská Třebová: Spáčil – Kučerňák, Winkler, Jelínek, Švanda –Sedláček, Vančura, Staněk, Strouhal, Konečný – Potyš(89. Štěpánek).

Další výsledky 8. kola krajského přeboru

Hlinsko – Žamberk 6:0

Fakta – branky: 4. a 81. T. Bouška, 40. Sadílek, 52. Cach, 62. Škvrňák, 87. Slavík. Rozhodčí: Svědiroh (Pardubice). ŽK: 0:1. Diváci: 220, Poločas: 2:0. Hlinsko: Kopecký – Holec, Škvrňák, Nevole, J. Novák – P. Novák, Cach, Sadílek, T. Bouška (82. Slavík) –Kovařík, Vácha. Žamberk: Mareček – Breda, Trejtnar (70. Kotyza),Šponar (62. Kašpar), Rudolecký (46. Jírů) – Čada, Ulvr, Kos, Pavelka – Molnár, Huška.

Pardubice C – Česká Třebová 4:2

Fakta – branky: 26. a 37. J. Růžička, 73. a 90. Rydval –28. Štěpán, 81. Nágl. Rozhodčí: Průcha (Nový Bydžov). ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:1. FK Pardubice C: D. Růžička – Konvalina, Křivka, Táborský, Hanč – V. Kakrda (62. Fr. Ryba), Sůra, J. Růžička, Polák – Vágner (85. T. Kakrda), Hovorka (46. Rydval). Česká Třebová: Křivka – Kubásek, Štěpán, Švec, Kaláb – P. Urbanec, Nágl, Borek, Abt (69. R. Urbanec) – Pešek, Myšák.

Lanškroun – Dobříkov 1:0

Fakta – branka: 76. Richtr. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 4:3. ČK: 1:1 (44. Šilar – 44. Malý). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Lanškroun: Jaroš – Krejsar, Vaško, Šilar, Stasiowski – Kvapil (81. Bambušek), Richtr, Komínek (79. Marek), Novák – Vacek, Savych (89. Urban). Dobříkov: Novotný – Dostál, Horníček, Malý, Kučera – Hofman (46. Barták), Klapal, Starý, Houžvička – Ševčík, Zahradník (71. Rouha).

Přelouč – Choceň 2:1

Fakta – branky: 12. a 58. Cichra – 85. Gerčák. Rozhodčí: Hořínek (Hradec nad Svitavou). ŽK: 3:2. Diváci: 130. Poločas: 1:0. Přelouč: Poříz – Mandutz, Hladík, Ulrych, Dušek (65. Rokyta) –Mareček, Paukovič (73. Machačný), Novotný, Pištora (80. Váša) –Semelka (46. Vančura), Cichra. Choceň: Trkal – Baborák, Seidenglanz, Kaplan, Lesák – Krejza, Šulc, Šabata, Smejkal – Kopecký, Gerčák. Střídali: Bajzík, Lánský, Rozlívka, Málek.

Pořadí: 1. Hlinsko (19), 2. Vysoké Mýto (18), 3. Cerekvice nad Loučnou (16), 4. Chrudim B (16), 5. Česká Třebová (16), 6. Živanice (15), 7. Lanškroun (13), 8. FK Pardubice C (11), 9. Žamberk (10), 10. Moravany (8), 11. Moravská Třebová (7), 12. Choceň (7), 13. Dobříkov (6), 14. Litomyšl (6), 15. Přelouč (5), 16. Polička (3).