„Anglický“ týden jim příliš nesedl a minulý víkend, ten byl přímo černý.

Vysoké Mýto – Moravská Třebová 1:0

Hosté nepřijeli v nejsilnější sestavě a ještě dříve, než se rozkoukali, už prohrávali. V 4. minutě totiž narýsoval Vaníček přesnou kolmici mezi stopery, Matula je předběhl a když udělal kličku i brankáři Spáčilovi, ten ho srazil a kopala se penalta. Balon si na značku pokutového kopu postavil tradiční exekutor Podroužek a proměnil – 1:0.

Jenomže domácí, místo aby hosty dorazili, zvolnili a Moravská se dostala do hry. Ve 14. minutě si naběhl na dlouhý pas za obránce Konečný, ale jeho dvoumetrový náskok zlikvidoval Krýda a míč mu vypíchl. Na druhé straně vypadl ve 26. min míč Spáčilovi, ale Vaníčkova střela byla sražena na roh. Hosté byli aktivní, ale končili na šestnáctce.

Na začátku druhé půle vyzkoušel Novotného Fikr. Slovanisté drželi míč na kopačkách daleko častěji, ale v zakončení byli neškodní a když nebyla trefa Podmajerského uznána pro ofsajd, tak zůstalo hubené skóre v platnosti.

Branka: 4. Podroužek z pen.

Vysoké Mýto: Novotný – D. Chadima, Podroužek, Jílek, Vostrčil – M. Chadima, Krýda, Podmajerský, Sejkora – Matula, Vaníček (60. Dvořák). Moravská Třebová: Spáčil – J. Sedláček, Huryta, Potáček, R. Šatník – M. Sedláček (46. Fikr), Staněk, Strouhal, Kučerňák – Holly, Konečný (75. Brychta).

Dobříkov – Svitavy 2:0

Domácí zahrozili jako první v 18. minutě, kdy se Karela uvolnil na levé straně a nabíhající Zahradník pálil těsně mimo. Dobříkov se tlačil do útoku, Svitavy zlobily z brejků, ale akci Čížka z Horákem stačil Karela odvrátit na roh, po němž Šilarovu ránu vytáhl Lukes. V největší šanci trefil Horák technickou střelou tyč.

Vstup do druhé půle zastihl hosty v nedbalkách. Nejprve skončil za zády Lampárka k překvapení všech rohový kop Malého a v 52. minutě po výborném uvolnění od Karely nedal svitavskému brankáři naději Zahradník – 2:0. Hosté se z těžkého direktu pomalu vzpamatovali, ale kontaktní gól se jim jíž dát nepodařilo, přestože se O. Jelínek a Kroulík ocitli ve slibných pozicích.

Branky: 48. Malý, 52. Zahradník

Dobříkov: Lukes – Dostál, P. Horníček, Karela, Jelínek – Jehlička (68. Rychtařík), Malý, Stříteský, Houžvička – J. Horníček (72. Střasák), Zahradník (85. Kopecký).
Svitavy: Lampárek – Bandouch, R. Jelínek (52. D. Jukl), Horák, Zatočil – Jiroušek, Chlup (75. Kroulík), Šilar, Ovad – Vacek (74. O. Jelínek), Čížek.

Polička – Lanškroun 0:1

Průměrná první půle nabídla více vzruchu před lanškrounskou brankou. Aktivní byl zejména Opina, zkoušel to z dálky i zblízka, v největší možnosti domácích odkopával obránce z čáry. Po změně stran přišly nejprve další dva neúspěšné střelecky pokusy Opiny a poté asi klíčová chvíle, kdy se za nesmyslné protesty nechal vyloučit nedisciplinova­ný Vacek.

Hosté se v deseti zatáhli a s tím si Polička vůbec nevěděla rady, snad kromě hlavičky V. Krále do břevna v 78. minutě nevymyslela nic. Šest minut před koncem spadly tři body do klína hostům, po rohu se k hlavičce prodral Petik a skóroval. Ani nastavení už nepomohlo.

Branka: 84. Petik

Polička: Prokop – Jílek, Švec, Škoda, L. Král – Soukal (55. O. Petr), Netolický, J. Petr, Navrátil (80. Novák) – Opina, V. Král.
Lanškroun: Marek – Vaško, Pobořil, Šišan (53. Macháček), Vacek – Stasiowski, Krejsar (69. Václavský), Mizerák, Popelář – Petik, Smejkal (46. Kristek). (rh, od)