Jeden každý z nich odešel ze hřiště poražen, co hůř, nedal ani jeden gól. Hodnocení z úst trenérů bídné bilanci odpovídá. Je to poprvé a snad naposledy na jaře, kdy pro svitavské zástupce zůstala po odehraném kola prázdná bodová kapsa.

V. Mýto – Moravská Třebová 1:0

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Naši porážku pokládám za zaslouženou. Inkasovali jsme brzy, již ve 4. minutě z jasné penalty, a s nepříznivým stavem už nedokázali nic udělat. Jsem smutný jak z výsledku, tak z kvality zápasu. Bojovalo se, běhalo, nasazení na hřišti nechybělo, jenže to bylo bohužel asi tak všechno. Pro diváky bylo utkání velmi málo atraktivní a nezajímavé. Nebyly tam žádné akce, střelba, nic, proč se na fotbal chodí.

Polička – Lanškroun 0:1

František Švec, hrající trenér SK Masokombinát: Naše výkony jsou jako den a noc. Zrovna, když jsme chtěli doma potvrdit výhru z Hlinska, tak přijde tohle. Neřekl bych, že první poločas byl vyloženě špatný, bohužel jsme ale nedotáhli některé nadějné možnosti a to se nám vymstilo. Po přestávce a hlavně po vyloučení hostujícího Vacka jsme místo toho, abychom ještě více přitlačili, upadli do jakési apatie. Chyběla tomu šťáva a nápady. K dovršení všeho zlého jsme pět minut před koncem inkasovali, když při rohu byli ve vápně dva hostující hráči mezi námi pěti a jednomu spadl míč na hlavu. Znovu se ukázalo, že nám to proti tak zataženému mužstvu nejde. I přesto z toho alespoň remíza měla být, radoval se soupeř, který se dostal třikrát před naši branku. Pokažený dojem chceme napravit ve Svitavách.

Dobříkov – Svitavy 2:0

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Musím říci, že to byl vyrovnaný zápas. Soupeř hrál svou klasiku – dlouhé auty, nakopávané míče, ale v podstatě si nevytvořil žádnou gólovou šanci, obě branky padly po našich chybách. První po gólmanově, druhá po nepovedeném skluzu stopera Jelínka, který se u toho navíc zranil. My jsme si vytvořili dvě loženky, jedna z nich skončila dokonce na tyči. Jsme na tom se hrou podobně jako Slavia, akorát, že ona ten titul asi získá, kdežto my jsme v postupovém závodu z kola ven. (rh, mo)

Referáty z utkání si můžete přečíst ZDE.