Poprvé na jaře padla lánská tvrz. Svitavští fotbalisté nestačili v sobotním zápase krajského přeboru na Chrudim a těsně jí podlehli. Doslova „o život" hrála Litomyšl a ukázala, že se v boji o záchranu určitě nevzdává. Domácí výhra ji nadále udržuje reálně ve hře. To samé platí pro Dolní Újezd, který také konečně zabral.

Svitavy – Chrudim B 1:2

Domácí béčko opět potvrdilo fakt, že ho optimální forma na jaře doposud míjí. Utkání od začátku žádný strhující fotbal neslibovalo. Gólový účet sice v 8. minutě otevřel křížnou střelou k tyči Kroutil a dalo by se čekat, že se zápas pořádně rozběhne, jenže opak byl pravdou a hra se nesla pod heslem – souboje, souboje, souboje. Hrálo se na ohromném prostoru téměř bez kombinace. Svitavští dostali míč do sítě po hlavičce Ovada, který pak zůstal po střetu s Mrázkem otřesen, jenže branka nebyla pro ofsajd uznána.

V první půli se poté už nic z hlediska fotbalové zajímavosti nepřihodilo. Domácí se nemohli dostat do tlaku, Chrudim byla přece jenom o malinký kousíček lepší, ale ke koukání to příliš nebylo. I po přestávce se hrálo v podobném duchu. Obraz hry se vůbec nezměnil. Nakopávání dlouhých míčů a neustálé osobní souboje. Po jednom z nich vyrovnal Chlup, ale místo toho, aby se domácí herně zvedli, usadil je hned vzápětí Dastych, který využil špatné rozehry Uchytila a hodně lacino zajistil hostům tři body – 1:2. O dalším průběhu se toho moc uvést nedá. Domácí se snažili srovnat, ale fotbalovost seděla za hrazením a držela se za hlavu. Nutno dodat, že oboustranně, ovšem Chrudimi to stačilo.

Fakta – branky: 49. Chlup – 8. Kroutil, 51. Dastych. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Svitavy B: Uchytil – Švec, Kubík, R. Jelínek, Škraňka – Stenzl (65. Uhlíř), Ovad, Chlup, Raplík – Filip (26. Mikolín), Frolo. Chrudim B: Mrázek – Hauf, Valda, Malý, Tlapák (70. Pejcha) – Dastych (80. Netušil), Vágner, Langr (85. Shejbal) Žalud (75. Meduna) – Ráliš, Kroutil.

Litomyšl – Heřmanův Městec 2:0

Oba soupeři si byli vědomi důležitosti střetnutí a zpočátku se zdálo, že si s ní lépe poradí hosté, protože v prvních deseti minutách byla aktivita spíše na jejich kopačkách. Obešlo se to ale bez výraznějších šancí, postupně se do hry dostala i Jiskra a ve 20. minutě se ujala vedení, když se umístěnou střelou po zemi prosadil Malý – 1:0. Potom se hrálo znovu bez většího vzruchu před brankami, až krátce před poločasem zahrozili hosté ze dvou nebezpečných standardek, jenže bez efektu.

Ještě chvíli se po změně stran zdálo, že se hosté budou tlačit dopředu ve snaze o vyrovnání, ale jejich úsilí rychle vyprchalo a od 60. minuty opanovali hru znovu domácí. Pojistku mohl nejdříve přidat Štoudek, vyloženou možnost mu zlikvidoval brankář Zrůst. Domácí se kýžené trefy dočkali v 75. minutě, kdy se po Štoudkově nahrávce prosadil střídající Žídek – 2:0. Nemuselo zůstat jen u toho a Litomyšlští mohli přidat další gól, díky němuž by na svoji stranu převrátili důležitou bilanci ze vzájemných zápasů, ale nic jiného jim Zrůst nedovolil. V samotném závěru byli naopak hosté blízko ke korekci, po rohovém kopu zachránila Kačerovi čisté konto tyčka jeho svatyně. Jiskra opustila poprvé od listopadu poslední místo.

Fakta – branky: 20. Malý, 75. Žídek. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Litomyšl: Kačer – Vomočil, M. Hašek, Prokop, Drahoš (46. J. Hašek) – Zeman (80. Rumler), Černý (89. V. Paclík), Sršeň, Kristek (30. P. Kundera) – Malý (70. Žídek), Štoudek. Heřmanův Městec: Zrůst – Musil (81. O. Mach), Tiler, Synek (83. Ilko), Chudomel – Šafránek (67. M. Jablečník), D. Jablečník, S. Mach, Hlaváč – Salfický, Dědič.

Dolní Újezd – Moravany 2:1

Aktivnější začátek měli hosté, což ve 13. minutě vyústilo ve vedoucí branku, když nedorozumění v obraně potrestal nechytatelnou střelou do šibenice Kříž – 0:1. Potom se hrálo delší dobu jen mezi šestnáctkami, až v závěru poločasu domácí zahrozili nejprve průnikem Frňky a následně ze vzduchu, ale Frank hlavičkoval do brankáře a neprosadil se ani J. Vomáčka.

Po změně stran Újezd zatlačil pasivního soupeře. Skórovat mohli M. Vomáčka a Frňka, povedlo se to v 70. minutě J. Vomáčkovi, který se z malého vápna hlavou obvykle nemýlí. Hned o minutu později byl obrat dokonán po parádní ráně Holce – 2:1. Domácí mohli skóre ještě navýšit, to by však Rožek a Holec museli využít svoje sólové úniky. Nevyužili je, ale tři body zůstaly i tak doma.

Fakta – branky: 70. J. Vomáčka, 71. Holec – 13. Kříž. Rozhodčí: Pojezný (Jihlava). ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: Janecký – J. Částek, Kučera, M. Vomáčka, Frank – Frňka (79. Rožek), Fulík (65. Bartoníček), Holec (90. Kuta), Nekvinda – Kabrhel (56. Čejka), J. Vomáčka. Moravany: B. Branda – Hurta, Kulhánek, Beran (59. Lukas), J. Branda – Hermann, Formánek, Imramovský, Novák – Kříž, Poláček.

Pardubičky – Polička 1:2

Hosté otevřeli utkání nejlépe, jak mohli. V 6. minutě po rohu Navrátila a spolupráci s Poulem otevřel skóre výstavní střelou do šibenice O. Petr – 0:1. Poličští pokračovali v aktivním pojetí, slibnou možnost měl Novák, ve 27. minutě unikl na hranici ofsajdu O. Petr a křížnou ránou zvýšil. Ke konci poločasu ještě T. Švec mířil nadvakrát do gólmana.

Druhý poločas přinesl tlak domácích, kteří trefili z trestného kopu tyč a v 67. minutě se dočkali snížení, když Svoboda tečoval centrovaný míč – 1:2. Stejskalovu hlavičku potom obránce odvrátil z brankové čáry a tak bylo o náboj postaráno až do konce, ale Poličští závěr ustáli bez úhony a udrželi výsledek.

Fakta – branky: 67. Svoboda – 8. a 27. O. Petr. Rozhodčí: Kotyza (Mladkov). ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Pardubičky: Vlček – Sokol, Škopek (52. Molek), Klement, Rössler – Semínko, Paukovič, Strnad, Froš (82. Kořínek) – Pleskot (46. Mihovský), Svoboda. Polička: Slaný – Škoda, Pavliš, Jílek, Novák (62. J. Petr) – Poul, Klein (62. Mužík), T. Švec, Navrátil – Stejskal, O. Petr (80. Bureš).

Další výsledky KP Pardubicka

Letohrad B – Třemošnice 1:2

Fakta – branky: 85. Sita – 40. Schneiderwind, 81. Kunášek. Rozhodčí: Zerzán (Makov). ŽK: 2:0. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Letohrad B: Satoria – Petráček, Dvořáček, Hynek, Pokorný – Švercl (70. Macháček), Beneš, Sita, Procházka – Matějíček, Černohous (80. Svoboda). Třemošnice: Vojáček – Nepovím (55. O. Vančura), Kunášek, Kalina, Culek – Petr, M. Šindelář, J. Vančura (90. Krátký), Široký – Forman (62. P. Šindelář), Schneiderwind (79. Brom).

Choceň – Žamberk 5:1

Fakta – branky: 21. a 30. Souček, 7. Eisner, 41. Smola, 44. Sloupenský – 61. J. Huška. Rozhodčí: Havránek (Chrudim). ŽK: 1:3. Diváci: 210. Poločas: 5:0. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, Chleboun, Coufal (49. Smejkal) – Hrubý, Kopecký (76. Rozlívka), Šabata (63. Kaplan), Sloupenský (63. Hroděj) – Smola, Souček. Žamberk: Pěnička (73. Vanický) – Franke, Šponar (84. T. Kotyza), Kos, Ulvr (32. Trejtnar) – J. Kotyza, Hrabík, Breda, Pavelka – J. Huška, Čada.

Lanškroun – Holice 3:0

Fakta – branky: 57. Novák, 64. Šilar, 82. Fait. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Lanškroun: Langr – Vaško, Richtr, Popelář, Šilar – Savych (83. Komínek), Novák, Skalický, Černušák (80. Macháček) – Knápek (88. Vacek), Mizerák (65. Fait). Holice: Češka – Růžička , Michalec, Chvála, Hanč – Václavek, Ručka (79. Kosek), Denk (80. Strachota), Starý (78. Klouček) – Kopřiva, Krpata.

Hlinsko – Česká Třebová 2:1

Fakta – branky: 28. Kaufman, 37. Kysela – 46. Urbanec. Rozhodčí: Brychta (Kunčina). ŽK: 3:2. Diváci: 270. Poločas: 2:0. Hlinsko: Kopecký – Z. Cach, Kysela (65. Nevole), Kaufman, Škorpík – Cepl, Jiroutek (75. Cach), Půlpán (90. Veselský), L. Cach – Hlouš (63. Hrubý), Černík. Česká Třebová: Baláž – Kubásek, Švec, Štěpán, Abt (6. Grepl) – Čikl (65. Pachl), Zahálka, Urbanec, Novotný – Vencl, Pešek.

Pořadí: 1. Choceň (48), 2. Česká Třebová (48), 3. Polička (41), 4. Chrudim B (37), 5. Hlinsko (37), 6. Moravany (32), 7. Pardubičky (31), 8. Holice (30), 9. Žamberk (28), 10. Svitavy B (28), 11. Lanškroun (26), 12. Třemošnice (26), 13. Letohrad B (24), 14. Dolní Újezd (21), 15. Litomyšl (20), 16. Heřmanův Městec (20).