Vložená kola nemají hráči, trenéři ani diváci příliš v oblibě. Pokud však skončí tříbodovým ziskem, tak se dají snést. A přesně to se podařilo ve středu hráčům Poličky i Svitav, kteří poslali své soupeře domů s porážkami.

Pro Svitavské znamená výhra nad Chrudimí pojištění lichotivé třetí pozice. Polička si prodloužila sérii neporazitelnosti a vyšplhala se na sedmé místo se 32 body. Kdo by to byl na začátku jarní části řekl…

Svitavy – SK Chrudim 3:1

Po dlouhé době vyběhli svitavští fotbalisté na hlavní hřiště zrekonstruovaného stadionu, které by jim mělo umožnit kombinační technický fotbal, o který byla v Lánech nebo na „dvojce“ dosti často nouze.

Než se ale na ploše rozkoukali, už prohrávali. Ve 4. minutě nezachytili nenápadný útok po pravé straně a u přihrávky na malé vápno byl dříve než zadáci a gólman hbitý Michalec.

Domácími inkasovaná branka otřásla a v celém prvním poločase nebyli schopni proti zformované defenzivě nic vymyslet. K vidění bylo vůbec málo vzruchu, soupeři se potýkali hlavně s nepřesností.

Druhou část narušilo zhoršené počasí, vítr a déšť. Domácím přivál rychle vyrovnání, když se v 50. minutě pěknou střelou k tyči prosadil Čížek.

Pokračující nápor Svitav se brzy odrazil v další změně na světelné tabuli. V 61. minutě nejprve Jukl zakroutil přímý kop do břevna, ale vzápětí si po závaru v šestnáctce naběhl na centrovaný míč Kroulík a hlavou nedal Duškovi v brance hostů žádnou šanci – 2:1.

Hosté se nechtěli s vývojem smířit, ale k většímu tlaku se nedostali. Jen v 80. minutě vystrašil domácí borce Lankaš, který hlavičkoval z úhlu do tyče. Jinak Svitavy kontrolovaly hru a v 90. minutě zařídil kapitán Ovad exkluzivní razítko na vítězství. Jeho trefa z dvaceti metrů neměla chybu.

Fakta – branky: 50. Čížek, 62. Kroulík, 90. Ovad – 4. Michalec. Rozhodčí: Zerzán (Vysoké Mýto) – Lukes, Řehák. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. TJ Svitavy: Lampárek – Uhlíř, Zatočil, R. Jelínek (63. O. Urban), Horák – Čížek, Kroulík, Novák, Jukl – Ovad, L. Urban. SK Chrudim: Dušek – Dvořáček, Motyčka, Lankaš, Kuchta – Hýsek (86. Koreček), Beneš, Nevečeřal (80. Fantl), Harenčák (38. Tejnecký) – Lištván, Michalec.

Polička – Choceň 2:0

Kdo se lépe vyrovná s hrbolatým terénem? Odpověď na tuto otázku dali pádněji domácí, kteří se snažili kombinovat a byli v utkání lepším týmem.

Hned v 8. minutě se ve stoprocentní pozici ocitl Stejskal, ale překopl. Krátce nato se už stav změnil, na čemž měli zásluhu přihrávající Mužík a zakončující Netolický – 1:0.

Po půlhodině vyrazil gólman Trkal s námahou trestný kop Jílka. Následně se o další pomoc pro Poličku postarali sami hosté, když se nechal po druhé žluté naprosto školácky vyloučit Smejkal.

Agria se ve druhém poločase přesto pokusila o nápor a to se jí v určitých fázích i dařilo. Blízko k vyrovnání byl Šabata, jehož průnik zastavil Vopařil, proti Dědičovi pak domácí brankář zasahovat nemusel, neboť jeho tvrdá rána šla těsně mimo.

Klid do poličských řad přinesla 83. minuta, kdy Stejskalův centr tečoval za bezmocného Trkala Navrátil. Výhru poté mohl ještě vylepšit Netolický, ale jeho zahozená tutovka už spoluhráče mrzet nemusela.

Fakta – branky: 9. Netolický, 83. Navrátil. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň) – Suchomel, Pavlas. ŽK: 0:2. ČK: 0:1. Diváci: 70. SK Masokombinát Polička: Vopařil – Jílek, L. Král, Pavliš, Opina (77. V. Klein) – Čípa – Navrátil, Netolický (89. Stodola), Mužík (58. Scheib), T. Švec – Stejskal. FK Agria Choceň: Trkal – Grůz, Seidenglanz, Lesák, Kaplan – Šrut, J. Vera (59. V. Vera), Konárek (83. Uher), Smejkal – Šabata (79. Sloupenský), Dědič.

(rh, obo)