Oba rivalové v minulém kole nepodali výkony, jaké by fandy potěšili, napravit dojem se povedlo domácím. Dařilo se i Moravské Třebové.

Svitavy – Polička 3:2

Očekávaný scénář, tedy opatrný začátek sousedského duelu z obou stran, přepsal hned v 6. minutě povedenou křížnou střelou hostující Netolický – 0:1. Svitavy musely začít hrát a vcelku se jim to i dařilo. Vytvořily si územní převahu, pravda však je, že bez větších gólových možností. Naopak Polička mohla zvýšit svůj náskok, ale V. Král nedokázal ani natřikrát dopravit míč do Lampárkovy svatyně.

Svitavští byli přece jen za svou snahu odměněni gólem, o vyrovnání skóre se postaral nedůsledně pokrytý Šilar. Nutno ale podotknout, že ani jeden celek moc fotbalové krásy a invence nepředvedl, šancí bylo jako šafránu a těch vyložených se zhruba sto padesát přihlížejících diváků do konce poločasu nedočkalo vůbec.

Ve druhém poločase to nejprve mohli být znovu hosté, kdo zahrozil v útoku, ale se svou příležitostí naložili zle, a tak udeřilo na druhé straně. Po dlouhodobém zranění do sestavy se navrátivší Ovad si po přímém kopu za faul na sebe samého rychle rozehrál míč s Juklem a střelou pod břevno z rohu šestnáctky poslal domácí vstříc tříbodovému zisku – 2:1. Radost mezi svitavskými příznivci ale nevydržela dlouho, za chvíli potrestal nepozornost v obraně V. Král a bylo zase srovnáno.

Když už se pomalu schylovalo k remíze, naskočil si na centr Jukla kdo jiný než agilní Ondřej Ovad, zaznamenal svoji druhou trefu v derby a hlavičkou rozhodl o výsledku – 3:2. Oslavil tím svůj vydařený jarní návrat do mužstva a po dvou porážkách snad vrátil Svitavy na vítěznou vlnu. Těsně před závěrečným hvizdem mohl ještě vylepšit stav O. Jelínek, který z dorážky orazítkoval břevno. Zoufalou snahu Poličky se domácím podařilo odvrátit a utkání se štěstím vyhráli.

Branky: 40. a 84. Ovad, 28. Šilar – 6. Netolický, 66. V. Král.

Svitavy: Lampárek – Bandouch (76. O. Jelínek), Zatočil, D. Jukl, Horák – Chlup, Šilar (65. Jiroušek), Kroulík, Ovad – Čížek, Vacek.
Polička: Prokop – Jílek, Švec, Bureš (85. J. Dittrich), Soukal (78. L. Král) – Netolický, Petr, Nekvinda (55. Češka), Navrátil – V. Král, Opina.

Moravská Třebová – Dobříkov 4:2

Tlak domácích přinášel nadějné šance od začátku zápasu. Ve 13. minutě netrefil Kučerňák branku z otočky, poté hlavičkoval po Staňkově přímém kopu P. Šatník pouze do brankáře. Podobná situace se opakovala na druhé straně po ojedinělé akci hostů, hlavičku P. Horníčka pokryl Spáčil.

Ve 22. minutě se hezky uvolnil Holly a jeho samostatný únik „uťal“ Lukes ve vápně faulem. Nařízený pokutový kop jistě proměnil Potáček. Holly byl i u druhé trefy, když vysunul Kučerňáka a jeho pohotová střela z úhlu znamenala stav 2:0. Na tom nic nezměnila ani šance J. Horníčka, hlavou ve výborné pozici přestřelil.

Definitivní rozhodnutí přišlo v rozmezí jediné minuty po změně stran. Nejprve se individuálně prosadil Švanda, našel zpětnou přihrávkou P. Šatníka a ten dával s pomocí tyče na 3:0. Vzápětí se aktivní Švanda dostal k odraženému míči a jeho „pozdrav“ vytáhl Lukes na roh. Po jeho rozehrání vypálil Švanda znovu a přesně k tyči – 4:0.

Poté domácí polevili a začali zbytečně chybovat, na což doplatili v 74. minutě, když se nechytatelně do šibenice trefil Malý. I přes tuto kosmetickou korekci se utkání pouze dohrávalo, ještě jedna drobná vada na kráse se však zrodila. Po dalším zaváhání před šestnáctkou vylovil Spáčil balon ze své sítě po střeleckém pokusu střídajícího Střasáka.

Branky: 22. Potáček z pen., 27. Kučerňák, 55. P. Šatník, 56. Švanda – 75. Malý, 90. Střasák.

Moravská Třebová: Spáčil – Huryta, Potáček, R. Šatník, Staněk (65. Králíček) – J. Sedláček, Kučerňák (76. Konečný), P. Šatník, Aberle – Holly (46. Švanda), Strouhal.
Dobříkov: Lukes – Dostál, Karela (80. Kopecký), P. Horníček, Barták – Jehlička (60. Střasák), Houžvička, Malý, Stříteský – J. Horníček, Zahradník. (mo, tyl, rh)