Blízko k senzačnímu úspěchu přitom byla Polička, která ztratila vedení ve Vysokém Mýtě těsně před koncem. Moravská Třebová vedla nad Cerekvici brzy 2:0, ale bez vyloučeného brankáře Spáčila náskok neudržela a bojovný soupeř zachránil remízu. Litomyšlští potvrdili pokles formy.

Litomyšl – Pardubice C 1:2

Branky: 7. Abid – 10. Vágner, 44. Hovorka. Litomyšl: Lampárek – J. Hašek, Štoudek, Macháček, Holec – Kristek, Sršeň, Prokop (55. Zeman), Urban – A. Bednář, Abid (61. Malý, 82. P. Kundera).

Jiří Valta, trenér Jiskry: Začali jsme vcelku slušně, hned z první akce jsme měli stoprocentní šanci a po sedmi minutách šli do vedení. Bohužel se znovu opakovala situace ze zápasu proti Poličce. Oslavovali jsme a po chybě ve stoperské dvojici trvalo naše vedení asi tři minuty. Ve zbytku prvního poločasu převzali otěže hosté, byla znát jejich kvalita ve středu pole a vyústěním byl druhý gól. Ještě do přestávky měl vyloženou tutovku na noze Holec, jenže netrefil branku. Ve druhé půli jsme se snažili vyrovnat, ale hra se nám nedařila a nepomohli jsme si ani ze standardek, když asi největší šanci po hlavičce Bednáře hosté odvrátili z čáry. Tak, jak se nám povedl začátek jara, jsme nyní ve výsledkovém útlumu, ze kterého se však můžeme dostat sami tím, že ztracené domácí body nahradíme venku.

Moravská Třebová – Cerekvice 2:2

Branky: 2. Kučerňák, 15. Marek – 61. Coufal z pen., 90. Schauer. Moravská Třebová: Spáčil (61. Fikr) – Švanda, Marek, O. Jelínek, Strouhal – P. Šatník (22. David), Vančura, Staněk, Sedláček – Kučerňák (76. Štěpánek), Linhart. Cerekvice nad Loučnou: Till – Coufal, David, Pražák, Drahoš (46. Schauer) – Vostrčil, Lorenc, Lebeda (85. Vomáčka), Šebrle (85. Lím) – Motl, Jandera.

Lubomír Krenar, sekretář SKP Slovan: Po velmi dobrém úvodu a rychlém vedení 2:0 se zdálo, že si konečně připíšeme první jarní vítězství. Bohužel však přišel zbytečný faul Spáčila, jeho vyloučení a využitá penalta. Za stavu 2:1 měli dobré šance David s Vančurou, ale nedali a v poslední minutě přišel trest. Přes další ztrátu bodů je nutno za výkon pochválit mladého stopera Marka.

Roman Flídr, trenér Slavoje: Úvod zápasu byl pro mě jak z černého snu, když jsme po hrubce stopera a vlastním gólu po rohu prohrávali v 15. minutě 0:2. S tímto mankem jsme se pokoušeli do poločasu něco udělat, ale vinou nepřesnosti v zakončení se nám to nepodařilo. Do druhé půle jsme vstupovali s cílem obrátit výsledek a minimálně se pokusit o vyrovnání. Začali jsme hrát aktivněji a dostavily se i šance. Po úniku Lebedy a následném faulu gólmana jsme se z penalty dočkali Coufalem snížení a v hektickém závěru se prosadil i druhý útočník Schauer, když přeloboval brankáře a stanovil výsledek na 2:2. Bohužel se stále neumíme vyvarovat hrubých chyb v obranné fázi, které soupeř trestá a mají velký vliv na psychiku hráčů a následný vývoj zápasu. Cením si, že tým za nepříznivého stavu nesložil zbraně a o výsledek se rval do samotného závěru.

Vysoké Mýto – Polička 1:1

Branky: 89. Kopřiva – 65. Stejskal. Polička: Dobeš – T. Švec, Pavliš, R. Ehrenberger, Jiří Mužík – J. Petr, Bednář – Leinweber (75. V. Král), Poul (60. V. Klein), Navrátil – Stejskal.

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Chtěli jsme stavět hlavně na dobré obraně. Soupeř nás prvních dvacet minut trochu přikoval na naší polovinu, mohli jsme i inkasovat, ale postupně se hra vyrovnala, i když z naší strany šancí moc nebylo. Ve druhém poločase jsme začali více a dříve napadat rozehrávku soupeře a snažili se lépe realizovat rychlé brejky. Jeden z nich jsme v 65. minutě dotáhli do konce a ujali se Stejskalem vedení. Domácí měli dvě vyložené šance, jednu kryl Dobeš a ze druhé nastřelili tyč. V závěru hráli vzduchem na vysoké hráče a v 89. minutě vyrovnali, když se po přímém kopu krásně zavěsil Kopřiva. Remíza je myslím zaslouženě, vydřená, možná, že trochu šťastná, ale v každém případě moc důležitá.