Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajský přebor: Zahodit obavy a jde se do boje

Svitavy – Krajský přebor zůstává nejvyšší fotbalovou soutěží, jaká se na Svitavsku hraje. Jestli na tomto konstatování něco změní nadcházející sezona, to se uvidí, Jako příliš pravděpodobné, co se týče divizní účasti, se to ovšem v tuto chvíli nejeví.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Nováček z Litomyšle dostal na seznámení s krajským přeborem opravdu „ideálního“ soka – obhájce ze Slatiňan.Foto: Deník/Radek Halva

Což současně neznamená, že by tam snad „naše“ týmy měl být do počtu. Určitě ne.

Okres má aktuálně v nejvyšší krajské třídě čtyři zástupce, kteří by neměli hrát úplně zanedbatelnou úlohu.

ČEKÁ SE TOHO HODNĚ

Taková Moravská Třebová, ta se s tím nijak „nemazala“ a rovnou vyhlásila: „Všechno jiné než umístění do páté příčky bude zklamáním!“

Alespoň takhle se vyjádřil klubový sekretář Petr Matoušek a není důvod nevěřit, ostatně vedení klubu nejen hovořilo, ale rovněž konalo.

Posily kalibru Jakuba Válka, Zdeňka Konečného, Marka Okrouhlého, to věru nejsou jména, s nimiž by na Slovanu mysleli na klidný střed.

Kouč Zdeněk Válek umí ze svých svěřenců vyrazit maximum a toto maximum má být bez debat na výše řečených pozicích. Jenom musí Třebovou nejprve vymotat za začarovaného kruhu minulých sezon, které se nesly ve stylu: mizerný podzim – kvalitní jaro, případně velmi dobrý podzim – bídné jaro.

Očekávání jsou na Slovanu před startem soutěže tentokrát velká, o tom není sporu.

Ve Svitavách místo příchodů zajímavých hráčů registrovali citelné ztráty. S Jakubem Válkem a Ondřejem Ovadem jim totiž odešlo bratru pětadvacet gólů a to věru není legrace. Byť v případě druhého jmenovaného se pořád nějak nechce věřit, že by se ještě nenechal přemluvit a v průběhu podzimu se v sestavě týmu neobjevil.

Tak či onak, nemá nový kouč Radovan Kroulík úplně lehké spaní, ale bát se nemá proč a vcelku vydařená příprava mu nalila do žil optimismu. „Jsem spokojen. Potřebujeme dobrou partu a vyhnutí se zraněním. Potom nemám strach,“ potvrzuje.

Pozici nejlepšího mužstva okresu Svitavy na jaře se štěstím uhájily, ale teď budou čelit novým výzvám.

NEBÁT SE A HRÁT

U poličského kormidla zůstal trenér Michal Kozel a musí se mimo jiné vyrovnat s absencí Mirka Stejskala, který byl neodmyslitelnou součástí týmu po řadu sezon, ať na hrotu útoku, nebo v poslední době ve středu obrany. Hráč, proti němuž se soupeřům vždy hraje špatně, si dává od fotbalu pauzu a Poličští to tak musí chtě nechtě vyzkoušet jinak.

Příchozí Jiří Čejka a Jan Nespěšný jsou borci do základu a mají do ní vnést oživení. Pokud klapne i prodloužení spolupráce s africkými hráči, nebude poličský kádr vypadat na papíře zle.

„Hrát především bez záchranářských starostí,“ zůstává Kozel při vzpomínce na jarní klopýtání při zdi.

Do krajského přeboru se vrací litomyšlská Jiskra a vědoma si nutnosti posílit, přivedla Martina Haška a Ladislava Severu, tedy fotbalisty, kteří hráli krajský přebor stabilně a dobře tedy vědí, „o čem to v něm je“.

Prvotním úkolem pro nováčka zákonitě bude uchytit se rychle v soutěži, a to pokud možno na „bezpečných“ pozicích. Trenér Ivo Svoboda to samozřejmě ví, ale je přesvědčen o tom, že jeho svěřenci mají na víc než na upocené úsilí o každý bod.

„Rozhodně od nás nečekejte defenzivní nudu,“ upozorňuje Svoboda soupeře i fanoušky, že nebude roubovat na svůj tým cosi, co mu není vlastní. Je otázkou, zda to půjde při premiéře proti nabitým Slatiňanům, ty jsou ale v přeboru jenom jedny.

TJ SVITAVY

Radovan Kroulík, trenér

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru?

Asi jako všude byla příprava narušena dovolenými, brigádami a jinými aktivitami. Naštěstí dobře zafungovala spolupráce s béčkem. Přípravu jsme absolvovali společně a neřešili potíže s počtem hráčů. Když připočtu slušný přístup, jsem s přípravou spokojen. Co se týče kádru, potkaly nás dvě citelné ztráty – Ovad a Válek. Nahradí je Scheib, Jiroušek, Adam Novák a hráči béčka, kteří se jevili velmi solidně.

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

Podle mého názoru to je jednoznačně celek Slatiňan.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Cílem je, aby nás fotbal bavil, měli jsme dobrou partu a vyhýbala se nám zranění. Pak o body a umístění nemám strach.

SOUPISKA – brankáři: Tomáš Cabal (1996), Tomáš Jílek (1993). Obránci: Filip Čížek (1997), David Jukl (1987), Roman Petrila (1994), Martin Vacek (1997), Martin Czehowský (1996), David Veselský (1994). Záložníci: Petr Bartoš (1996), Michal Čížek (1989), Jakub Chlup (1989), Filip Jiroušek (1985), David Juřík (1996), Pavel Juřík (1991), Adam Novák (1998), Michal Ryšavý (1993), Daniel Říha (1996), Jakub Novák (1992). Útočníci: Michal Frolo (1990), Jan Scheib (1993), Dominik Svoboda (1997).

REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Radovan Kroulík. Asistenti: Jan Lampárek, Vladimír Raplík. Vedoucí mužstva: Oldřich Palla.

ZMĚNY V KÁDRU – příchody: Scheib (Polička), Jiroušek (Opatovec), A. Novák (Pardubice). Odchody: Válek (Moravská Třebová), Ovad (konec činnosti).

Přípravné zápasy: – Lanškroun 3:1, – Letovice 6:0, – Skuteč 1:0, – Bystřice nad Pernštejnem 2:2, – Dobříkov 3:2.

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Petr Matoušek, sekretář klubu

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru?

Musíme být spokojeni. Zapojilo se třicet hráčů včetně B mužstva a probíhalo intenzivní sehrávání týmu. Stále sice usilovně pracujeme na případném posílení o jednoho až dva hráče, ale už teď se dá říci, že kádr je na boje v krajském přeboru připraven.

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

Mezi největší favority krajského přeboru se dají tradičně počítat Slatiňany, Holice a doufáme, že i SKP Slovan Moravská Třebová dá vzpomenout na loňský povedený podzim.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Cílem našeho týmu je umístění do páté příčky, vše ostatní bude bráno jako neúspěch.

SOUPISKA – brankáři: Marek Kamisch (1990), David Vykydal (1998). Obránci: Marek Sommer (1997), Tomáš Novák (1993), Martin Vančura (1990), Jiří Strouhal (1983), Milan Strnad (1988), Roman Šatník (1979). Záložníci: Tomáš Staněk (1984), Jaromír Štaffa (1999), Marek Okrouhlý (1984), Jakub Válek (1995), Michal Nováček (1996), Patrik Mikšánek (1998). Útočníci: Zdeněk Konečný (1990), Robin Polák (1990).

REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Zdeněk Válek. Asistent: Petr Václavek. Vedoucí mužstva: Pavel Václavek. Masér: Josef Bělehrádek.

ZMĚNY V KÁDRU – příchody: Konečný (Letohrad), Nováček (Pomezí), Okrouhlý (Medlov), Sommer (Třebařov), Válek (Svitavy), Vykydal (HFK Olomouc), Mikšánek (dorost). Odchody: Švanda, Sedláček (Kunčina), Šrom (Slavonín), Murin (Fulnek).

Přípravné zápasy: – Dubicko 4:0, – Mohelnice 1:2, – Semanín 4:0, – Nasavrky 4:0.

SK POLIČKA

Michal Kozel, trenér

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru?

Ze začátku nebyla příprava nic moc, tak jak to v létě bývá, ale poslední dva tři týdny se to zlepšilo a odtrénovali jsme tak z osmdesáti procent to, co jsem chtěl. Z týmu odešli Jiří Mužík do Rakouska a Mirek Stejskal, který z osobních důvodů přerušil činnost. Získali jsme Jana Nespěšného z Pomezí a Jiřího Čejku z Dolního Újezdu. Těsně před zahájením sezony se rozhodne, zda u nás budou pokračovat afričtí hráči. Kluci, kteří byli v přípravě ve vyšších soutěžích, tedy Pazdera a Andrle, budou hrát nadále u nás.

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

Pakliže jejich kádr zůstal v dosavadní síle, jako že zůstal, jsou to jednoznačně Slatiňany.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Osobně si kladu za cíl pohybovat se do devátého místa. Zkrátka v klidném středu bez existenčních problémů.

SOUPISKA – brankář: Ondřej Slaný (1993). Obránci: Jiří Čejka (1985), Martin Pavliš (1990), Tomáš Jílek (1988), Zdeněk Červený (1980), Pavel Bureš (1979). Záložníci: Petr Navrátil (1989), Miroslav Vondra (1986), Adam Andrle (1999), Vojtěch Pazdera (1998), Jakub Mužík (1990), Roman Netolický (1987). Útočníci: Jan Dobiáš (1989), Jan Nespěšný (1994).

REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Michal Kozel. Asistent a vedoucí mužstva: Miroslav Kovář.

ZMĚNY V KÁDRU – příchody: Nespěšný (Pomezí), Čejka (Dolní Újezd), Červený (Rakousko). Odchody: Jiří Mužík (Rakousko), Stejskal (přerušení činnosti), P. Dobiáš (Vrchovina).

Přípravné zápasy: – Dolní Újezd 4:6, – Vrchovina B 1:4, – Třemošnice 2:2.

TJ JISKRA LITOMYŠL

Ivo Svoboda, trenér

Jste spokojen s letní přípravou a s posílením kádru?

Do týmu v letní přestávce přišli Martin Hašek a Ladislav Severa, kteří budou pro naše mužstvo velkými posilami. Letní příprava vzhledem k dovoleným a pracovním povinnostem hráčů není ideální, nicméně na této úrovni je to asi pochopitelné.

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

Pravděpodobně se bude jednat o stejné týmy jako v minulém ročníku. Předpokládám, že soutěž až na tři čtyři celky z popředí bude vyrovnaná.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Chtěli bychom se prezentovat útočným fotbalem a věříme, že se můžeme pohybovat ve středu tabulky. Úvodní los máme sice hodně těžký, ale na soutěž se těšíme. Žádnou defenzivní nudu a urputnou snahu o každý mistrovský bod od nás rozhodně nečekejte.

SOUPISKA – brankáři: Michal Kačer (1992), Miroslav Malý (1988). Obránci: Antonín Valenta (1997), Martin Radimecký (1983), Petr Čapek (1991), Martin Gyömber (1979), Martin Severa (1993), Martin Hašek (1990). Záložníci: Petr Kundera (1991), Jiří Paclík (1995), Vít Kristek (1992), Ivo Svoboda (1977), Pavel Urban (1990), Jaroslav Vejrych (1997). Útočníci: Jan Štoudek (1992), Roman Janoušek (1980), Ladislav Severa (1992), Jaroslav Zeman (1987).

REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Ivo Svoboda. Asistent: Jaroslav Ryba. Vedoucí mužstva: Miloslav Krejbych a František Štoudek.

ZMĚNY V KÁDRU – příchody: Hašek (Česká Třebová), L. Severa (Čistá). Odchody: nikdo.

Přípravné zápasy: – Proseč 5:2, – Choceň 3:6, – Choceň (pohár) 4:2, – Lanškroun 0:4.

Autor: Radek Halva

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lubomír Růžička, trenér Dekstone Turů Svitavy, odpovídá čtenářům Deníku.

On-line skončil: odpovídal trenér svitavských basketbalistů

Ilustrační foto.

Senior se nevrátil z procházky, policie muže nalezla živého a zdravého

Sedmkrát správně? Pouze jediný hráč to svedl, Tomáš Pánik bere prvenství

Svitavy – Po dvou kolech nesoucích se ve znamení bodových hodů přišly na soutěžící v podzimní TIP lize Svitavského deníku poněkud chudší časy.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Hrozí zhroucení stropu. Bazén při škole musejí zavřít

Moravská Třebová – Zdá se, že bazén při základní škole na Palackého ulici, který ve večerních hodinách využívala i veřejnost, definitivně dosloužil. Podle statika, kterého radnice pověřila prověřením technického stavu bazénu hrozí propadnutí stropu. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vidlatá Seč a Trstěnice

Svitavsko - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky ze Svitavska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení