Zbylé dva celky z okresu se nedočkaly vítězství, a tak ani trenérské hodnocení nepřekypuje nadšením. I nějaká ta pozitiva se ale najdou.

Česká Třebová – Svitavy 0:0

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Hrálo se na náhradním hřišti a zápas byl ovlivněn jednak hrbolatým terénem, jednak silným větrem. Z naší strany pak hlavně odstoupením zraněného Vacka po čtvrthodině hry a poté vyloučením Lukáše Jukla. Domácí hráli v první půli po větru, díky čemuž si i vzhledem k dalším okolnostem vytvořili mírný tlak. Po přestávce jsme byli i v deseti lepší, samozřejmě s pomocí větru. Celkově bych řekl, že jsme měli tři gólovky, soupeř jednu, takže bezbrankovou remízu beru jako ztrátu bodů. Jedna nula jsme ve Třebové měli vyhrát.

AS Pardubice – Polička 3:1

František Švec, asistent trenéra SK Masokombinát: První poločas byl v našem podání klasický, jak bývá na začátku jara. Byla na nás vidět nerozehranost, byl tam podvědomý strach něco udělat s míčem, přílišný respekt z posíleného soupeře. Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vedli. V kabině jsme si řekli, že takhle to dál nejde, a druhá půle byla o něčem jiném. Půl hodiny jsme hráli zcela vyrovnanou partii, byli jsme agresivní, napadali protihráče, získávali míče. Měli jsme dvě velké šance, šlo o to, jestli vyrovnáme, nebo Pardubice potvrdí výsledek. Stalo se to druhé, ale za druhý poločas se nemusíme stydět. Kluci ukázali, že mohou hrát s každým a to je před dalšími těžkými souboji proti Ústí a Chocni jistě pozitivní. (mo, rh)

Podrobnosti ke zmíněným zápasům najdete zde.