I když všechny celky si připsaly nějaký ten bodík, tak nikoli ve všech případech panovala spokojenost.

Svitavy – Litomyšl 2:2 (PK 3:5)

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Doufám, že stále platí ono Pospíchalovo „fotbal nemá logiku“, protože pokud by zde platily matematické zákony, dopadl by pro nás podzim špatně. Počítejte se mnou: Je odehraná pětina podzimní sezony a my máme na svém kontě jeden bod. A to jsme dvě utkání sehráli na domácím hřišti. Derby s Litomyšlí se mi také nehodnotí dobře, protože jsme o body přišli v poslední vteřině nastavení. A nezvládli jsme ani penalty. Po fotbalové stránce zápas moc pěkného nepřinesl, i když jsme viděli zajímavé góly i vyloučení na obou stranách. Protože ale nejsem matematik, ale optimista, tak věřím, že se již brzy dáme opět dohromady a navážeme na svoje jarní výkony. Nejlépe hned v následujícím střetnutí proti Žamberku.

Ivo Svoboda, trenér Jiskry Litomyšl: Bylo to dobré derby. Emoce, čtyři góly, dvě červené karty. Dalo by se říci, že jsme celý zápas kontrolovali hru, měli drtivou převahu v držení míče a zápas se odehrával na polovině domácích. Avšak ve finální fázi jsme jednoduché věci pokazili, převážně naráželi na zhuštěnou defenzivu soupeře třicet metrů od branky a do koncovky se nedostávali. Tradičně jsme dostali hloupé góly z centrů, které skončily smolně v naší brance. I přesto, že v zápase byly uděleny dvě červené karty, vše bylo korektní a ve sportovním duchu. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Moravská Třebová – Holice 3:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Vítězství se narodilo zásluhou příkladného přístupu všech hráčů, kvalitního presinku, díky němuž jsme získávali míče a dostávali se do šancí, a úspěšně zvládnuté taktiky založené na dlouhých míčích za obranu na rychlého Konečného. Ještě, než jsme vstřelili první gól, jsme měli tři tutovky, celý první poločas byl od nás velice dobrý. Hosté se snažili o vyrovnání, ale nám se povedlo vsítit druhou branku a tím jsme o výsledku prakticky rozhodli. Náš gólman pochytal, co měl, tím nás podržel, na konci jsme přidali ještě jeden gól. Zvítězili jsme zcela po zásluze, celý kolektiv odvedl výbornou práci. Situace nám velela v utkání uspět a jsem rád, že jsme to zvládli.

Václav Velinský, asistent trenéra SK Holice: Odehráli jsme hodně špatné utkání. Domácí se na nás vytasili s agresivním fotbalem a my jsme se s jejich důraznou hrou nedokázali vypořádat. Moravská Třebová tak vyhrála zaslouženě.

Dolní Újezd – Chrudim B 3:3 (PK 8:9)

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Hrál se oboustranně útočný fotbal, zadní řady obou celků však mnohdy vyráběly chyby. Náš celek nesložil zbraně ani ve chvíli, kdy hostující Havránek hned poté, co vystřídal, dal po centru z trestného kopu třetí branku MFK. Dokázali jsme vyrovnat a remíza byla asi spravedlivá. Naši borci po nedobrém průběhu utkání nakonec bod vydřeli a zasluhují si pochvalu.