Spokojenější po něm byl určitě třebovský kouč Petr Mrázek.jehož svěřenci si připsali cenný skalp druhého týmu tabulky. Opačné pocity zakoušel jeho svitavský protějšek, ještě hůře se pak nevydařené domácí vystoupení hodnotilo v Poličce, která své publikum zklamala.

Moravská Třebová – Svitavy 1:0

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Bylo to velice dobré utkání krajského přeboru. Na obou stranách se hrálo s velkým nasazením, ale nechyběla ani herní kvalita. Protivník byl důraznější v osobních soubojích, my zase o něco fotbalovější. Pamatovali jsme si podzimní utkání ve Svitavách, kde jsme vyhořeli, jsem rád, že jsme to okresnímu rivalovi vrátili, i když jsme měli i trochu toho štěstí. Zápas se musel líbit, byť je pravdou, že finálních akcích vedoucích až do zakončení zase tolik nebylo. Důležité bylo, že jsme se vyrovnali s agresivním pojetím hostů. Musím vyzvednout celý kolektiv, nedařilo se jen Konečnému, který měl za sebou několik těžkých zápasů, ale i on odehrál duel poctivě. Nebyl nikdo, kdo by zklamal. Líbilo se mi i pojetí rozhodčího, nechal hře spád, nekouskoval ji a přispěl k úrovni.

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: „No, tak to byl můj nejhorší zážitek za celou dobu, co trénuji svitavské fotbalisty. Prostě jedním slovem – tragédie. Když nejsme schopni si třikrát nahrát, nemůžeme nikdy ohrozit soupeřovu branku. Naši hráči hráli tak na úrovni I. B třídy. Jenom dlouhé a nakopávané balony bez jakékoliv mezihry, které si soupeř bez problémů posbíral. Náš ohromně špatný výkon mě mrzí o to víc, že to bylo derby s Moravskou Třebovou.

Polička – Stolany 1:4

František Švec, asistent trenéra SK Masokombinát: Byl to zápas blbec, těžko k tomu něco dodat. Rozhodly tři faktory. Za prvé náš špatný výkon v prvním poločase, přitom ty jsme v minulých utkáních mívali dobré. Za druhé moje vyloučení ve 35. minutě a proměněná penalta soupeře. Za třetí nevyužívání šancí ve druhé půlce. Kdo v Poličce byl, může potvrdit, že jsme měli pět nebo šest opravdu tutových gólovek, ale nedali jsme z nich nic. Na konci jsme šli do rizika, hosté chodili do otevřené obrany, z toho pramenily další góly v naší síti. Je to zklamání, chtěli jsme se definitivně odpoutat od konce tabulky. To se nepovedlo, musíme zapomenout a bodovat příště ve Třebové. (mo, rh)

Více o utkáních naleznete ZDE.