Korunovace odložena, Sebranice nehrály

Svitavy – Nepřízeň počasí poznamenala čtvrteční vložené kolo nejvyšší okresní fotbalové soutěže mužů.

29.5.2010

Duel v Jaroměřicích byl předčasně ukončen pár minut před koncem prvního poločasu.Foto: Deník/ Petr Šilar

Dvě utkání (Moravská Třebová B – Horní Újezd a Dlouhá Loučka – Sebranice) musela být pro nezpůsobilé terény odložena.

V Jaroměřicích se sice hrát začalo a hostující Jevíčko tam v derby vedlo 2:0, jenomže po půlhodině hry se nad Malou Hanou strhla průtrž mračen a hlavní rozhodčí musel zápas nejprve přerušit a poté předčasně ukončit, neboť z hrací plochy se stal „bazén“, v němž se regulérně pokračovat nedalo. Utkání se bude opakovat.

Protože Sebranice nehrály, nemohly potvrdit svůj triumf v celé soutěži. Janov domácím vítězstvím jejich korunovaci nejméně do soboty oddálil.

Čistá – Opatov 4:1

Na těžkém terénu to byl boj, v němž byli domácí lepší. Povedl se jim zejména vstup do druhého poločasu, kdy zvyšovali až na 3:0. Soupeř pak sice korigoval, ale poslední slovo měl autor hattricku Nepraš.

Fakta – branky: D. Nepraš 3, Čapek – Kalánek. Rozhodčí: J. Kvapil (Svitavy). ŽK: 4:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Sokol Čistá: Boštík – Rožek, Peřina, Tomášek, J. Kmošek, Čapek, Severa, O. Nepraš, Kostlán, Rumpík, D. Nepraš (Padělek, Vích, Krátký). Sokol Opatov: M. Štosek – Popelka, Kýr, Fukar, Jiráček, J. Štosek, Havlát, Vostřel, Kalánek, Procházka, Mašek.

Třebařov – Bystré 1:1

V silném dešti patřil domácím první poločas a po parádní ráně L. Eliáše vedli. Když se počasí uklidnilo, ožili hosté a z náporu Mitášem vyrovnali. V samotném závěru mohl rozhodnout L. Eliáš, ale z malého vápna přestřelil branku.

Fakta – branky: L. Eliáš – Mitáš. Rozhodčí: O. Brychta (Kunčina). ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 1:0.

Sokol Třebařov: Strnad – A. Vystrčil, Frisch, M. Hlubinka, Vais, J. Sommer, V. Sommer, M. Kytlica st., M. Kytlica ml., L. Eliáš, J. Eliáš (Onderka, Knichal, Maleňák).
Sokol Bystré: J. Schüch – Veselý, Zahoran, Janoušek, Štaud, Adamča, Mitáš, Oravec, Břicháček, Putnar, Mužík.

Janov – Kunčina 3:1

Těžký terén toho po fotbalové stránce dovoloval jen málo, i přesto byl k vidění zajímavý fotbal. Ve 12. minutě se prosadil Klejch, hned nato si však domácí dali vlastence. Pak už skóroval jen janovský Knap a vítězství tak zůstalo doma.

Fakta – branky: Knap 2, Klejch – vlastní. Rozhodčí: Havránek (Svitavy). ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 2:1.

Sokol Janov: Beránek – Johan, Vašinka, L. Zvěřina, V. Wejda, A. Zvěřina, Šváb, Klejch, Novotný, Knap, M. Wejda (Bureš).
Sokol Kunčina: Crha – Vašek, Šmehlík, Pagáč, Slezák, Štrajt, Brychta, Tlustoš, Stupka, Hutira, J. Spálenský (Kubín, M. Spálenský).

Kamenná Horka – Radiměř 1:1

V 10. minutě průměrného zápasu vystrašila Hasenöhrla dalekonosná rána Kaloda, pak ve výborné pozici neuspěl Škáva. Ve 37. minutě se domácím konečně povedla pěkná akce, a na jejím konci se trefil Bubela – 1:0. Vedení Horka dlouho držela, leč přes několik šancí nedokázala pojistit. Trest přišel pět minut před koncem, kdy gólman neudržel balon a Beneš měl snadný úkol – 1:1.

Fakta – branky: Bubela – Beneš. Rozhodčí: Brandejs (Svitavy). ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Sokol Kamenná Horka: Hasenöhrl – Weber, Tesař, Mach, Bednář, Lelek, Jiroušek, Škáva, Benc, Bubela, Dokoupil (Opršál, Lustyk).
TJ Radiměř: Škorpík – Doubek, Moravec, Dlábek, Pálka, Jachan, T. Trnečka, Mauer, Beneš, L. Trnečka, Kalod (Olšer).

Mladějov – Dolní Újezd B 2:2

Hosté šli do vedení gólem do „šatny“ krátce před poločasovým hvizdem. Po přestávce dokázal Tatran skóre obrátit ve svůj prospěch, ale v 90. minutě domácí neubránili roh soupeře a ten zachránil bod.

Fakta – branky: P. Prosecký, P. Němec – Kuchta, Nádvorník. Rozhodčí: Jakubec (Moravská Třebová). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

(rh)

29.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

SVATEBNÍ VELETRH na zámeckém návrší přilákal do Litomyšle stovky návštěvníků.
21

OBRAZEM: Svatební veletrh v Litomyšli

VPS Novabrik proti Šakalům o postup na finálový turnaj

Na pětatřicítce mezi Hradcem a Svitavami vloni zahynulo devět lidí

Svitavsko - Množství tragických následků dopravních nehod rok od roku klesá. V Pardubickém kraji vloni na silnicích zemřelo 30 lidí.

Hleďme. Spící litomyšlský tygr se probudil

Svitavsko /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Hokejisté ze Smetanova města ukončili sérii slabých výkonů a vyšlápli si na Světlou. Jejich šance na to, že si zahrají ve čtvrtfinále, tak jsou znovu reálné.

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.