Ve druhém jarním dějství krajského fotbalového přeboru mužů bodovali všichni okresní zástupci, takže jejich trenéři nemuseli v tomto směru být vyloženě nespokojení. Ovšem s kvalitou hry to ne všude bylo zrovna ideální.

Polička – Litomyšl 0:0

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Chtěli jsme v prvním jarním domácím utkání zvítězit a Polička nám nahrála, když se nechal nesmyslně vyloučit Netolický. Nedokázali jsme toho však bohužel využít. Naše hra neměla šťávu, nikdo z kluků na sebe nedokázal vzít zodpovědnost, každý spoléhal na toho druhého a to nejde. Přesto jsme z těch příležitostí, které jsme si vytvořili, měli ten jeden gól dát. Hráli jsme sice dlouho proti deseti, ale oslabený protivník se samozřejmě daleko více semkne v defenzivě, brání mnohem důsledněji, takže ona to zase až taková výhoda být nemusí. Jenomže my máme v týmu hráče, kteří by si s tím měli umět poradit, což se tentokrát nestalo. Chyběla nám lepší finální přihrávka a především střelba. Přestože na tom pracujeme na každém tréninku, tak na branku zase nešla pořádná rána, místo toho vymýšlíme složitá řešení. Pro nás je to určitě ztráta bodů.

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Po nevydařeném utkání s Českou Třebovou jsme chtěli předvést lepší fotbal, ale věděli jsme, že domácí bojují o nesestupové pozice, takže jsme si říkali, že by nám bod mohl stačit. Průběh ukázal, že nejsme v optimální herní pohodě a nedaří se nám vyvinout na soupeře tlak. Po vyloučení Netolického jsme neměli jinou možnost než zavřít a zablokovat obranu a pokoušet se o rychlé brejky, což se vcelku dařilo. Na obou stranách mohly padnout góly, Litomyšl na některých postech zahrála velmi dobře, ale bylo to spíše čekání, jestli naší defenzivou něco propadne nebo se nám ujme některý z brejků. Nestalo se ani jedno a myslím si, že remíza je spravedlivým vyjádřením poměru sil.

Lanškroun – Cerekvice 0:1

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Přizpůsobili jsme styl hry soupeři a terénu, který kvalitě fotbalu moc nenahrával. Díky rychle vstřelené brance v páté minutě jsme otupili aktivitu domácích a přesně to jsme chtěli. Lanškroun hrál tradičně důrazným stylem, ale doplatili jsme na to my a ještě v prvním poločase šli do deseti. Mrzelo mě to i kvůli divákům, kteří mohli vidět lepší fotbal. Takhle jsme byli nuceni se zatáhnout do obranné ulity a z ní jsme občas vyjížděli k brejkům. Jinak jsme se soustředili na bránění a tým to splnil skvěle. Důkazem budiž jediná střela na naši branku, kterou domácí ve druhém poločase vyprodukovali. Kluci se semkli a odvedli výborný taktický výkon, za který jim děkuji. Byl to spíše boj než fotbal, naší výhodou byl rychlý vedoucí gól a ten byl nakonec rozhodující.

Moravská Třebová – Choceň 1:1

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Byl to dobrý až výborný zápas. Oba týmy měly hodně šancí a pouze vinou zbrklosti útočníků to bylo jen 1:1, protože branek mohlo padnout daleko více. Pokud to porovnám s minulým týdnem, tak z naší strany nastalo výrazné zlepšení a také soupeř byl daleko kvalitnější. Samozřejmě je škoda, že jsme inkasovali vyrovnávací gól v závěru, ale když se na utkání podívám otevřenýma očima, tak remíza je vzhledem k průběhu hry spravedlivá. Možná, kdyby se Konečnému podařilo proměnit jeden ze sólových úniků, tak jsme třeba vyhráli. Divákům se fotbal mohl líbit. Hra nebyla rozkouskovaná, byla tam kvalita, snaha o kombinaci, útočné akce i šance.

Svitavy – Heřmanův Městec 2:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Zápas se od začátku vyvíjel podle očekávání. Soupeř z konce tabulky vsadil na defenzivu, bránil i v deseti lidech a před námi tak stál úkol tuto hradbu překonávat. Snažili jsme se ji dobývat po stranách, což se nám celkem dařilo, ale vytvářeli jsme si jenom takové pološance, do žádné vyložené jsme se nedostali. Soupeři se navíc ujal jeden protiútok a šel do vedení. Naštěstí jsme stihli do poločasu vyrovnat, i když Lampárkovi těsně před přestávkou zazvonilo nad hlavou břevno. Druhý poločas kopíroval první. Hosté bránili a čekali, my jsme se opět bez většího efektu snažili dostat do nějaké vyloženější šance. Zápas nakonec rozhodl z přímého kopu Valta. Celkově bylo naše vítězství zasloužené, možná mohlo být i výraznější, ale hlavně, že je. Protivník, ač ze dna tabulky, se předvedl jako houževnatý, rychlý a snaživý celek.

(rh, mo)