Šest duelů skončilo nejtěsnějším poměrem branek, jen v Rychnově sledovali fanoušci jednoznačnou partii. A to se nečekalo, protože Opatov, který tam byl hostem, není právě zvyklý prohrávat o pět gólů. Právě to se mu ovšem stalo, na čemž měl hlavní zásluhu nový kanonýr Fait. Domácí tým pod vedením známého kouče Františka Dvořáka, který dlouho působil v Litomyšli, bude, jak se zdá, nebezpečný. Jeho sestava nevypadá vůbec špatně.

Kamenná Horka, jež se díky výbornému skóre ocitla na vrcholu tabulky, měla v Horním Újezdu daleko více práce nežli s předešlou drtivou výhrou proti Bystrému. Nováček ji hodně potrápil, ale zkušenosti hrály pro hosty a v závěru zápasu se projevily.

A propos Bystré, to názorně ukázalo, že debakl v Horce určitě neznamená, že bude v soutěži pouze do počtu. Přesvědčila se o tom Dlouhá Loučka, která si jistě plánovala návrat domů s nějakým tím bodíkem v kapse, odjela však s prázdnou. Herně horší nebyla, jenže gól dal pouze její protivník.

Podruhé za sebou hrálo venku moravskotřebovské béčko a podruhé vyhrálo, i když zápas v Dolním Újezdu pobral hodně málo z fotbalové krásy a nebylo divu, že při absenci výraznějších šancí rozhodla o výsledku Dostálova penalta.

Druhé vítězství má na kontě i rezerva Litomyšle, která si v Jevíčku vypracovala dvoubrankový náskok a protiopatření ze strany domácích, kteří ztratili před svými příznivci i druhé utkání v sezoně, přišla moc pozdě, než aby vedla k něčemu jinému než ke korekci.

Spokojenost se vstupem do přeboru vládne i v Jaroměřicích a jak by také ne, šest bodů na kontě představuje ideální stav. Proti Janovu vsadili „domácí“ hrající stále v trnáveckém azylu na raketový začátek. Vedení 2:0 sice soupeř snížil, ale to bylo z jeho strany vše a Janov překvapivě patří mezi dosud „nulové“ týmy.

Debakl z prvního kola napravilo Staré Město a děkovat může hlavně Pavlu Němcovi. Tento hráč zajistil svému celku vítězství nad Čistou dvěma proměněnými penaltami.