Zatímco ve IV. třídě je o zaslouženém primátu jevíčského béčka rozhodnuto, tak rozuzlení dalších hlavních tajenek je zatím ještě hodněnejasné.

V okresním přeboru, jak se zdá, se o titulu rozhodne mezi béčky Moravské Třebové a Litomyšle. Ze hry už zřejmě je po dvou porážkách Kamenná Horka, osmibodové manko na lídra je moc.

Přetahovaná rezerv je tím více zajímavá, že se střetnou ve vzájemném utkání v předposledním dějství na litomyšlském trávníku a to může být pravý vrchol okresní sezony.

Ale pozor, oba rivalové nemají v závěru přeboru zrovna lehký los, protože kromě vzájemného utkání hraje Slovan v Jaroměřicích a doma s Janovem a Litomyšl v Opatově a v Jaroměřicích. Z čehož plyne, že mohou přijít o důležité body prakticky v každém kole.

Záchrana se vzdálila Starému Městu, kterému se po slibném startu do jara přestalo dařit a na dvanácté místo ztrácí už šest bodů. Výraznělépe se dýchá Hornímu Újezdu, zato ohroženo začíná být Bystré.

V těchto patrech se ale může ještě všechno obrátit vzhůru nohama, neboť v závěrečných kolech se hraje hned několik vzájemných duelů(Horní Újezd – Bystré, Bystré – Staré Město, Staré Město –Horní Újezd, Čistá – Bystré).

Ve III. třídě se situace, která se pomalu vyjasňovala, zase pořádnězašmodrchala.

Týmy jako Linhartice, Opatovec či Třebařov, které až doposud jarem procházely excelentně, začaly pod psychickou tíhou zodpovědnosti povážlivě chybovat a takový Mladějov, ale i další soupeři, se zčistajasna znovu vrátili do hry.

A jelikož i tady se ještě hraje dost vzájemných soubojů, můžeme se dočkat nejednoho zvratu.