Nemohlo být snad lepší pozvánky na atraktivní pokračování této soutěže, jelikož rozdíl mezi prvním a posledním týmem tabulky se nyní ztenčil na dvanáct bodů.

Na čele zůstala rezerva Moravské Třebové, byť do odvet vstoupila levou nohou. Nestačila na nadšení Kunčiny, která na umělé trávě v Mohelnici zvítězila dvougólovým rozdílem, když od ještě vyšší porážky uchránil lídra gólman Vykydal, který v první půli chytil Spálenskému penaltu.

Z pronásledovatelů využil zaváhání vedoucího celku nejlépe Janov, který si odvezl tři body z Jevíčka. Svého soupeře navíc odeslal na samotné dno přeboru. Hráčům z Malé Hané se vůbec nepovedl začátek a konec zápasu, kdy inkasovali. Mezitím se hrála vyrovnaná partie, ze strany domácích ale zcela jalová při zakončení.

Překvapením bylo vítězství Loučky nad Litomyšlí B. Tedy ani ne tak vítězství, jako jeho výše. Špatně hrající hosté si odvezli „čtyřku“, když dva góly dal Dang Van Than a ukázal, že i v okrese je nutno počítat s mezinárodní kvalitou.

Mladějov začal jaro tím, že si dal vlastence, ale postupně se proti Bystrému rozehrál a výsledek obrátil. Potvrdily se tak předpoklady, které říkaly, že Tatran doma ztrácí zřídka, zatímco Bystré si z venku dováží body jenom sporadicky.

Jinak se ovšem hostujícím týmům docela dařilo. Jaroměřice získaly remízu v Čisté a ta určitě není k zahození. Velká radost zavládla v Linharticích a aby také ne, když po podzimu poslední Metra vyhrála v těžkém klání v Opatově. Dvakrát přitom vyrovnala vedení soupeře a na Konečného zásah ve druhém poločase pak domácí nenašli žádnou odpověď.

Kamenná Horka má sice v kádru velkou převahu třicátníků a v Dolním Újezdu měla základní sestavu v průměru o osm let starší, to však nemusí znamenat, že by nemohla promluvit do bojů ve špici. Důkazem budiž právě těsné vítězství na stadionu v Bořkově.

Čísla ze 14. kola

Bilance: 3 – 1 – 3.
Branky: 22 (13:9).
Žluté karty: 21 (12:9).
Červené karty: 3 (2:1).
Diváci: 580 (průměr na utkání 83).
Střelci kola: Dang Van Than (Dlouhá Loučka), Tlustoš (Kunčina) 2 góly.
Čistá konta: Křupka (Dlouhá Loučka), Beneš (Kunčina), Beránek (Janov).