Kolo to bylo brankově hodně chudé, což svědčí o tom, že na trávnících vládne zejména opatrnost a nervozita. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu, protože ví, že by ho mohla přijít zatraceně draho.

V boji o postup zatím vytáhla nejvyšší karty Kunčina. Bod za bezbrankovou remízu, který si nyní přivezla z trávníku Dolního Újezdu, není rozhodně k zahození. I domácí totiž potřebovali nutně zabodovat, i když z opačného důvodu než vedoucí celek tabulky.

Ten má aktuálně tříbodový náskok a jeho pozice nevypadá vůbec špatně. I proto, že má vítězně za sebou duely se všemi dalšími celky z elitní pětky a ve zbytku jara jej čekají papírově schůdnější sokové. Ačkoli, o slabších nebo silnějších týmech se v tomto okresním přeboru ani nedá mluvit.

Kunčině kromě stabilních vlastních výkonů nahrávají i výsledky soupeřů. Moravská Třebová B prohrála na půdě posledního Bystrého a potvrdila nevýraznou jarní formu. Vzájemný duel dvou možných pronásledovatelů z Kamenné Horky a Jaroměřic skončil nerozhodně a to je pro lídra také více než pozitivní zpráva.

Velký pozor však nutno dát na Opatov, který se vytočil do nečekaných obrátek a dotáhl se na rozdíl zmíněných tří bodů. Tým s nejlepším útokem i nejhorší obranou v soutěži si poradil s béčkem Litomyšle a bude čekat na zaváhání Kunčiny a tím i na svoji šanci.

Překvapivě se vyvíjí situace na chvostu tabulky. Počet sestupujících určí osud okresních zástupců v I. B třídě, tedy hlavně ohrožených Rychnova a Poličky B. Zatím to vypadá, že by se mohli udržet, a v tom případě by šel do III. třídy jenom nejhorší tým přeboru.

Kdo jím však bude, to je ve hvězdách. Bystré, které ještě dvě kola zpátky vypadalo, že se už neprobere, porazilo Janov i Moravskou Třebovou B a je znovu ve hře, když se dokonce posunulo na dvanáctou příčku. Na samotném chvostu ho vystřídal Mladějov a to je šok. Jenomže Tatranu se nedaří, na co sáhne, prohraný zápas s Jevíčkem je toho důkazem.

Těžkou ránu utržila rovněž linhartická Metra, která určitě počítala s úspěchem proti v poslední době tápajícímu Janovu. Stal se však pravý opak. Soupeři dokonale vyšel rychlý brejk v závěru utkání, domácím zůstaly prázdné ruce a další velká hromada starostí.

Čísla z 21. kola OP

Bilance: 2 – 3 – 2.

Branky: 13 (7:6).

Žluté karty: 22 (10:12).

Červené karty: 1 (0:1).

Střelec kola: Dušan Nepraš (Čistá) 2 branky.

Čistá konta: Vašíček (Jevíčko), Navrátil (Opatov), Beránek (Janov), T. Klusoň (Dolní Újezd B), Beneš (Kunčina).