Pozici nejlepšího týmu okresu uhájila litomyšlská Jiskra, byť si v krajském přeboru také prošla slabším obdobím, skvělým finišem a šesti výhrami v řadě ale všechno napravila. V podání Svitav byl podzim také solidní, v jejich případě je hlavně škoda několika venkovních výjezdů v děravých sestavách, mohlo být totiž ještě lépe. Hodně co napravovat bude mít Moravská Třebová, závěr podzimu dohrávala úplně „rozložená“ a výsledné umístění je daleko za očekáváním.


Načítám tabulku ...

V I. A třídě může být s podzimem spokojená jenom svitavská rezerva, která příjemně překvapila jak výsledkově, tak herně. Což se nedá říci o Dolním Újezdu, tento celek byl zvyklý pohybovat se ve vyšších patrech, ale pouze čtyři vítězství ze třinácti kol na nic lepšího než spodní polovinu tabulky nemohla stačit. Krizi poličského fotbalu naznačilo už jaro, kdy se zachraňoval v posledním kole, na podzim však bylo ještě hůře. Jednociferný bodový zisk dokládá, že generační problém nyní dopadl na klub plnou vahou a nebude vůbec snadné se z potíží vyhrabat.


Načítám tabulku ...

Málo pozitivního lze říci o podzimním vystoupení reprezentantů OFS Svitavy v krajské I. B třídě. Jejich zaostávání za konkurencí z Orlicka, o vedoucím Svratouchu ani nemluvě, se dále prohlubuje. Snad jen moravskotřebovské béčko a Březová nad Svitavou relativně obstály, nic lepšího nežli střed pořadí z toho ovšem nevzešlo. Čtveřice Janov, Jaroměřice, Kunčina a Pomezí je srovnána od desáté pozice dolů a z toho kouká jenom boj o udržení, přičemž útěcha, že poslední Libchavy na tom jsou ještě hůře, je slabá. Společné mají „naše“ celky to, že sice zaznamenaly několik světlých chvilek a porazily i silné soupeře, ale jejich výkonnost byla nestálá a nevyrovnaná, téměř neuměly vyhrát dvakrát po sobě, natož navázat výraznější bodovou šňůru.


Načítám tabulku ...

Z jejich situace pochopitelně nemá radost okresní přebor, jelikož počet sestupujících z I. B třídy zásadně ovlivňuje počet sestupujících do III. třídy. V okrese se na podzim parádně, tedy bez jediné porážky, předvedlo Bystré a právem je ve vedení, stíhají ho ostrostřelci z Opatova. Tyhle dva týmy bodově poměrně výrazně odskočily, nikdo jiný si nedokázal udržet natolik stabilní formu, aby jim stačil. Tím pádem třetí Morašice jsou za Opatovem o šest bodů zpět, avšak před desátým Mladějovem mají jen pět bodů k dobru.


Načítám tabulku ...

Rovněž ve III. třídě vykrystalizovala elitní dvojice, zde v ještě ideálnější pozici. Pakliže vedoucí Vendolí a druhý neporažený Třebařov, mimo jiné nejlépe střílející mančaft Svitavska se 64 góly na kontě, přes zimu úplně nepoztrácejí svoji fazónu, tak je v jarních bojích bude těžko někdo nahánět.


Načítám tabulku ...