Jméno vedoucího celku se stále nemění. I když Moravská Třebová B zatím získala jen čtyři body, tak se nenašel nikdo, kdo by ji na nejvyšší pozici vystřídal.

Rezerva Slovanu nyní prohrála poměrně jednoznačně v Dlouhé Loučce, ačkoli skóre 1:4 je pro ni vzhledem k obrazu hry možná kruté. Dala tím ale šanci svým pronásledovatelům, aby zaútočili na čelo.

Ale jak s touto možností zainteresovaní naložili? Jako by se jim do vedení ani nechtělo.

Kunčina po čtyřech výhrách v řadě narazila se svojí kosou na kámen. Stalo se tak v derby Linharticích, které se naopak vzpamatovaly ze dvou předešlých nešťastných porážek a po vítězství 2:0 si vylepšily situace v závěru tabulky. Také Janov si brousil zuby na dostižení lídra, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího po duelu s Jaroměřicemi opouštěli hráči domácí trávník zklamaní.

Ano, právě tým z Malé Haně vyšel z velikonočních bojů nejlépe. Za výhru 2:1 může děkovat jak střelecké pohotovosti svých hráčů na přelomu poločasů, tak brankáři Valentovi, který pět minut před koncem kryl janovskému Knapovi penaltu. A to jsou právě ty momenty, které mohou v takto vyrovnaném přeboru sehrát rozhodující roli. Příští neděli vyzvou Jaroměřice Třebovou k přímé bitvě o první místo.

Nenápadně se do horních pater posunul Opatov, jemuž se začalo dařit. Tři body z Čisté mají velkou cenu. Co by za ně dalo například takové Bystré, jehož jarní trápení nevzalo konce ani v Jevíčku, kde bylo bez nadějí na slušný výsledek. Bysterská bárka nabírá stále více vody. Problémy přibývají rovněž v Mladějově, který se pořád nemůže chytit. Copak o to, remíza v Dolním Újezdu není sama o sobě určitě špatná, ale aktuální umístění na dvanácté příčce Tatranu ani v nejmenším nesluší.

Nechme se překvapit, co asi přinese příští kolo. V něm se ve vzájemných duelech utkají celky z první šestice tabulky a nejhorší tým jara Bystré vyzve druhou nejhorší Litomyšl. Tyto i zbývající zápasy by měly napovědět zase o něco více.

Čísla z 18. kola OP

Bilance
: 3 – 2 – 2.

Branky: 24 (15:9).

Žluté karty: 29 (14:15).

Červené karty: 3 (1:2).

Diváci: 720, průměr na zápas 103.

Střelec kola: Dang Van Tan (Dlouhý Loučka) 2 branky.

Čisté konto: Coufal (Linhartice).