Nejvíce se na této bilanci podílely nejjednoznačnější duely úvodního kola. Sedmi zásahy zatížila Kamenná Horka konto Bystrého, jehož kádr doznal v létě oslabení a domácí, kteří získali sebevědomí po vydařeném vystoupení v poháru, toho dokázali náležitě využít.

Ve Starém Městě si premiéru v okresním přeboru představovali asi všelijak, ale rozhodně ne tak, že nafasují šest „kusů“ od Jaroměřic. Přitom domácí až tak zle nehráli, ale utržili krutou lekci z produktivity. Soupeři to tam padalo, zato oni sami v těch okamžicích, kdy se rozhodovalo o osudu zápasu, v koncovce selhali.

I další dva týmy si po rozlosování soutěže určitě myslely, že výhodu domácího prostředí zužitkují ke tříbodovému vstupu do sezony. Se zlou se ale potázaly jak v Čisté, tak v Jevíčku.

A oba případy měly navíc dost společného. Domácí celky se totiž k lepšímu výkony probraly vždy až v době, kdy jejich soupeři z Horního Újezdu resp. Moravské Třebové vedli o dvě branky. A to bylo pochopitelně pozdě. Zejména pro nováčka z Újezdu jsou tři body z venku velkou vzpruhou do dalších střetnutí.

Stejně jako před rokem se v zahajovacím dějství okresního přeboru utkali sousedé z Litomyšle a Janova a stejně jako tehdy to pro hostující mužstvo dopadlo špatně. Janovští vůbec nezachytili začátek zápasu, už v 11. minutě prohrávali s béčkem 0:2 a s nadějí na body se mohli rychle rozloučit.

Po dlouhé době strávené v krajských soutěžích se objevil v okrese Rychnov a poznal, že jej nečeká nijak lehká úloha. V Dlouhé Loučce sehrál kvalitní duel, na který se dalo dívat, jenže šťastnější byli na jeho konci domácí fotbalisté.

Velmi těžko se odvážejí body z Opatova. Platilo to v minulé sezoně a, jak se zdá, platit to bude i v sezoně nové. Přesvědčil se o tom Dolní Újezd B, který tam nebyl vůbec horší, přesto těsně prohrál. A navíc si připsal nelichotivý primát, když z jeho řad je první vyloučený hráč v ročníku 2011/2012.