A bylo to v pravý čas, protože ke šlágru kola zavítal na stadion Slovanu Janov, který si brousil zuby na první místo. Musel si však nechat zajít chuť, neboť efektivnější byli domácí, kteří proměnili dvě z vypracovaných možností a jelikož se tentokrát mohli opřít o kvalitní defenzivu, dali všem jasně najevo, že boj o přebornický primát nevzdávají.

V excelentní formě setrvává Kunčina. Výhra proti trápícímu se Bystrému byla čtvrtá v řadě, a to ve velkém stylu. Půltucet nastřílených branek znamená posun na druhé místo. Zasloužený, neboť čtyři jarní vítězství při gólovém poměru 12:0 budí respekt. Soupeř z Bystrého je na tom o poznání hůře a propadl se na samotný chvost okresního přeboru.

Prvního jarního tříbodového zápasu se dočkaly Jaroměřice. Nutno ale dodat, že bídně hrající Litomyšl B byla pro domácí doslova ideálním sokem k získání sebevědomí. Po hodině hry bylo rozhodnuto. Rostoucí výkonnost prokázal také Opatov, jenž si poměrně snadno doma poradil s Dolním Újezdem B a udělal výrazný krok směrem z pásma ohrožení.

Ten chtěly udělat ve vzájemném souboji i celky Mladějova a Dlouhé Loučky. Povedlo se to hostům, kteří celý zápas zvládli po všech stránkách lépe a chybujícího rivala pokořili hned čtyřmi brankami.

Kdo přišel o něco později v neděli do Linhartic, přišel o rozhodující okamžik utkání. Hosté z Čisté totiž skórovali už ve 2. minutě a snaha domácích alespoň o vyrovnání pak vedla jen ke střelám do brankové konstrukce. Čistá si tak hodně pomohla, zato Metra po slibném začátku jara prohrála podruhé v řadě a znovu se topí v problémech až po uši.

Jevíčko zaujalo v minulých duelech zlepšenými výkony, ale na třetí vítězství za sebou nedosáhlo. Proti byla Horka, i ta rozhodla jediným gólem.

Čísla ze 17. kola OP

Bilance: 5 – 0 – 2.

Branky: 23 (17:6).

Žluté karty: 26 (12:14).

Červené karty: 0.

Diváci: 700, průměr na zápas 100.

Střelci kola: Tlustoš (Kunčina) a Havlát (Opatov) 2 branky.

Čistá konta: Hasenöhrl (Kamenná Horka), Spáčil (Moravská Třebová B), Boštík (Čistá), Procházka (Jaroměřice), Beneš (Kunčina).