Tým z Pomezí splnil roli favorita, ale i sestupující Kunčinští se prezentovali v okresním derby sympatickým výkonem. Loučení dvou padajících týmů bylo veselejší z pohledu svitavského béčka, když hosté z Hlinska po celou dobu jen dotahovali.

Pomezí – Kunčina 4:2

V úvodu zápasu si hosté vypracovali několik šancí, ale bez využití, naopak domácí, kteří postupně zrychlili a zpřesnili hru, otevřeli ve 28. minutě skóre po hlavičce Jožáka. Do poločasu však bylo vyrovnáno po tvrdé ráně T. Brychty z dálky. Kunčina potom dokonce vedla, brzy po návratu z kabin se zblízka prosadil Tlustoš – 1:2. Domácí však vzápětí přepnuli na vyšší obrátky, zatlačili soupeře a v 67. minutě uklidil míč za záda Hutiry Roušar. A hned nato pěkně prošel středem hřiště Ehrenberger a završil obrat (3:2). Razítko na výsledek přidal v závěru překrásnou ránou z dálky pod břevno Krajíček.

„Bylo to utkání jako na houpačce," řekl domácí lodivod Vítězslav Kotásek. „Měli jsme jasný cíl zvítězit, dostali se do vedení, ale nevyvarovali se našich tradičních nesrovnalostí ve hře a hosté vývoj otočili. Byl to úsek, kdy si hráči předávali míč jako horký brambor. Naštěstí se ale brzy vzpamatovali, během minuty získali vedení zpátky a to byly zase momenty, kdy byla hra podle našich představ. Myslím, že závěrečná tečka za zápasem i celou sezonou v podání Krajíčka byla přesně tím, co se divákům na fotbale líbí a proč na něj chodí," dodal zkušený kouč Kotásek. „Nebylo to z naší strany tak špatné. Dokázali jsme obrátit skóre na 2:1, ale pak jsme si nechali dát dva laciné góly. Stejně jako v celé sezoně jsme to soupeři dost usnadnili," glosoval zápas kunčinský trenér Zdeněk Pešava.

Fakta - branky: Jožák, Roušar, Krajíček, Ehrenberger – T. Brychta, Tlustoš. Rozhodčí: Papáček. Poločas: 1:1. Pomezí: Pecina – Sláma, Kotouček, Stýblo, Čejka, Ehrenberger, Jožák, Roušar, Pořízka, Nespěšný, Krajíček (Veselý, Svoboda). Kunčina: Hutira – M. Spálenský, Pešava, Krepl, Švanda, Zeman, T. Brychta, Eliáš, Šejnoha, Z. Hlubinka, Tlustoš (Šír, Scholze)

Svitavy B – Hlinsko B 4:2

Poté, co zástupci svitavského klubu poděkovali hrajícímu trenérovi Radimu Jelínkovi za jeho působení u mužstva, začalo střetnutí, které se hrálo v poměrně slušném tempu. Domácí si do poločasu vytvořili dvougólový náskok, o který se postarali dorostenec Svoboda a s chutí hrající Scheib. Hned v nástupu do druhé půle Krbálek po zaváhání svitavské obrany snížil na 2:1, jenže tento stav netrval dlouho, neboť Scheib byl faulován ve vápně a sám proměnil nařízenou penaltu. Hlinsko se dostalo ještě jednou na kontakt poté, co Stehlíka překvapila střela Zavřela zpoza šestnáctky. V 67. minutě však Svitavští opět utekli a zase u toho byl Scheib, když šel důrazně do vzdušného souboje s obráncem a ten si dal v tísni vlastní gól – 4:2. Další dvě branky nebyly v průběhu zápasu domácím uznány kvůli ofsajdům, derniéra sezony však byla pro Svitavy i tak zdařilá.

Fakta - branky: Scheib 2, Svoboda, vlastní – Krbálek, Zavřel. Rozhodčí: Halva. Poločas: 2:0. Svitavy B: Stehlík – Uhlíř, R. Jelínek, Štěrba, L. Jukl, Berka, Válek, Stenzl, Ryšavý, Svoboda, Scheib (R. Mikolín, D. Jukl, Gregor, Škeřík, Jílek).

Další výsledky I. A třídy:

Staré Hradiště – Načešice 1:1 (1:1), pen. 3:5. Branky: Šlégr – Novák. Slatiňany – Luže 1:0 (1:0). Branka: Vladyka. Vysoké Mýto B – Česká Třebová B 4:1 (1:1). Branky: Hovorka, Krátký, M. Dvořák, Vostrčil – Pešina. Přelouč – Srch 1:1 (1:1), pen. 2:3. Branky: Kosek – Sokol. Heřmanův Městec – Chrudim C 1:1 (1:0), pen. 5:4. Branky: Salfický – Havránek.