Kdo rozhodoval o výsledku?

Svitavy /OHLASY/ – Třinácté pokračování krajského fotbalového přeboru sesadilo litomyšlskou Jiskru z vedoucího na druhé místo o bod za nového lídra z Lanškrouna. Bylo to po porážce 2:3 v Moravanech, jejíž okolnosti rozpálily hosty málem k nepříčetnosti.

6.11.2018

ŽSK Třemošnice vs. TJ Svitavy.Foto: Eduard Hromadník

Jediným z oslovených zástupců klubů, kdo mohl být s výsledkem odehraného utkání spokojen, byl Zdeněk Válek, je si ale současně velice dobře vědom, že tým SKP Slovan měl v závěru „třebovského derby“ mimořádnou kliku. Nevýrazný výkon předvedly Svitavy v Železných horách.

Moravská Třebová – Česká Třebová 1:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Jak jsme minule v Lanškrouně body ztratili, tak tentokrát jsme je získali. Česká Třebová se prezentovala jako hodně fotbalový tým, nebezpečný ve hře v poli, kombinačně vysoce kvalitní na úrovni krajského přeboru. Na měkkém terénu to byl devadesátiminutový boj mezi šestnáctkami, kdy my se to snažili urvat spíše silou a soupeř technikou, ale na každé straně bylo snad po jedné vážnější příležitosti. V závěru jsme s neuvěřitelným štěstím skórovali z trestného kopu z boku vápna, kdy balon propadl mezi hráči, a získali tři body. Českou Třebovou však lituji, nezasloužila si prohrát, byl to remízový zápas. Pro nás na jeho konci velká radost, pro hosty velké zklamání. Velice dobře zahrála celá obranná čtveřice.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Remízové utkání se špatným koncem pro nás, navíc v 91. minutě ze zbytečné standardní situace. Potvrdilo se, že domácí mají dobrou defenzivní činnost a do vyložených šancí nás nepouštěli. Dobré příležitosti minuly branku, nebo byl připraven brankář Kamisch. Když už se schylovalo k penaltám, naprostou naivitou nabídneme možnost soupeři skórovat. Až na tuto situaci nemám hráčům co vytknout, podali výkony k hranici svého maxima.

Moravany – Litomyšl 3:2

Miroslav Semerád, hrající trenér TJ Sokol Moravany: První poločas se nám herně vydařil. Byli jsme lepším týmem, výborně kombinovali a vytvořili si i několik slibných příležitostí. I přesto, že jsme ve 12. minutě inkasovali po akci, na kterou jsme se před zápasem připravovali. Po přestávce se nám podařilo odskočit o dva góly, ale po vyloučení hráče Litomyšle jsme paradoxně přenechali iniciativu soupeři. Ten snížil, my jsme se strachovali až do konce utkání o vítězství. Nakonec jsme výhru proti kvalitnímu soupeři uhájili. Musím pochválit celý tým za kombinační hru, byť ne po celých devadesát minut.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: O výsledku bylo rozhodnuto mnohem dříve, než jsme do Moravan přijeli hrát o další body. Od začátku utkání rozhodčí Aleš Mrázek náš tým poškozoval a bylo evidentní, s jakým záměrem přistoupil k utkání. Z toho pramenila i červená karta v 52. minutě. O úrovni fotbalu nemá cenu psát, ale poprvé ve své kariéře jsem viděl, že lze branku nejenom vstřelit, ale i hodit. Dále udeření hráče do hlavy se dělí na malé a velké, proto může být potrestáno jenom žlutou kartou, a také, že když vedete míč a vstřelíte gól, dokážete ještě skluzujícího protihráče zároveň faulovat. V takové atmosféře zaniká i celkem slušný výkon domácího týmu. Byla to především vaše ostuda pane Mrázku a věřím, že když jste se vrátil po zápase domů, museli být na vás všichni hrdí. Člověk může pouze přemýšlet, jak motivovat táty od rodin, aby se sportu věnovali čtyřikrát v týdnu, když o výsledku může rozhodovat někdo jiný.

Dolní Újezd – Heřmanův Městec 1:2

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Byl to v našem podání další smolný domácí zápas, ve kterém jsme nebyli horší než soupeř, ale přesto prohráli. Do utkání nemohli kvůli jiným zájmům nastoupit Petr Frank a Drahoš, takže bylo nutno opět měnit sestavu. Střetnutí to bylo rušné, nás položily chyby v zadních řadách a skvělý Žďánský v brance Heřmanova Městce, který nám nedovolil, abychom si pojistili těsné vedení. Remíza by duelu asi slušela, rozhodla nemohoucnost našich střelců.

Jaroslav Pavlík, vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: První poločas jsme začali velice dobře, dostávali jsme se do šancí, ale opět nás trápila koncovka. Jak to bývá, soupeř navíc udeřil z ojedinělého útoku. Po přestávce jsme zabrali a díky Dvořáčkovi zaslouženě vyrovnali. O deset minut později jsme přidali druhou branku a utkání si již pohlídali. Chválím celý mančaft, ze kterého vyčníval gólman Žďánský.

Třemošnice – Svitavy 2:1

Josef Turek, trenér ŽSK Třemošnice: Byl to hodně vyrovnaný zápas. Držení míče se neustále přelévalo. První půlka vyšla lépe soupeři, my jsme měli více ze hry ve druhém poločase, díky tomu dali vítězný gól a vyhráli. Řekl bych, že tak ze šedesáti procent zaslouženě.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Na zápas v Třemošnici musíme rychle zapomenout, protože jsme podali výkon, který nebyl hodný jména fotbalových Svitav. Z naší strany snese měřítko snad jen úsek mezi 20. až 30. minutou, kdy jsme si vypracovali dvě gólové šance, které jsme neproměnili, a následně se ujali vedení, když se po rozehraném přímém kopu prosadil hlavou Leinweber. Potom jsme se prezentovali hrou plnou nepřesností a nedůrazu, což domácí využili k otočení výsledku. Vyrovnávací branku jsme dostali po rohovém kopu od hráče, který neměl v našem pokutovém území jediného strážce. A také druhý gól vstřelil protihráč, jenž byl na malém vápně sám. My nedokázali předvést žádnou solidní akci a pohrdli i nadějnými trestnými kopy.

6.11.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 120 Kč Strojírenští kovodělníci Obráběč kovů/ laserové navařování. Požadované vzdělání: úsv. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plastic Parts &Technology s.r.o., přední výrobce vstřikovacích forem hledá do svého týmu pracovníka/pracovnici na laserové navařování., , NÁPLŇ PRÁCE: práce na moderním obráběcím stroji v kusové výrobě, práce za použití techn. dokumentace, měřících a kontrolních přístrojů, stanovení pracovních postupů, prostředků a metod, určování parametrů polotovaru, sestavení elektrod a materiálu, příprava pracovního procesu, seřízení stroje, evidence technických dat, POŽADAVKY: znalost čtení výrobní dokumentace, vyučení v technickém oboru,pečlivost, výhodou bude zkušenost na dané pozici, NABÍZÍME: osobní přístup, moderní pracovní prostředí, adekvátní finanční ohodnocení, 13. mzdu, příspěvek na penzijní připojištění a stravování,3dny sick days, firemní akce a další, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Plastic parts & technology s.r.o., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Šárka Luňáčková, +420 702 187 634. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč Pomocní skladníci Skladník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: práce ve velkoobchodním skladu, vychystávání objednávek, nakládka a vykládka zboží VZV, směna 7-15.30h, POŽADAVKY: ŘP sk. B, znalost práce na PC, spolehlivost, pečlivost, bezúhonnost, NABÍZÍME: PP na dobu určitou na 6 měsíců s možností prodloužení na dobu neurčitou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Kozák svitavy s.r.o., Pivovarská, č.p. 644, 568 02 Svitavy 2. Informace: Karel Pospíšil, +420 777 583 288. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 150 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: pro osoby OZP, NABÍZÍME: za svědomitost, spolehlivost a nízkou nemocnost odměny, vstupní jednorázová odměna ve výši 3000 ,-, flexi pasy, KONTAKT: telefonicky (8-15h), e-mailem. Pracoviště: Hb group facility s.r.o. - moravská třebová, Svitavská, č.p. 1599, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Renata Chytilová, +420 724 235 476. Potravinářství - Potravinářství Pekař 12 500 Kč Pekaři Pekaři. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: NABÍZÍME: PP na dobu určitou 3 měsíce, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Kvan - wood, družstvo - bystré (agro vysočina bystré), Moravská, č.p. 398, 569 92 Bystré u Poličky. Informace: Vasyl Kharbaka, +420 774 784 836.

Sousedské derby uzavře fotbalový podzim

Kooperativa NBL: Tuři míří na ostravskou palubovku

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.