Jediným z oslovených zástupců klubů, kdo mohl být s výsledkem odehraného utkání spokojen, byl Zdeněk Válek, je si ale současně velice dobře vědom, že tým SKP Slovan měl v závěru „třebovského derby“ mimořádnou kliku. Nevýrazný výkon předvedly Svitavy v Železných horách.

Moravská Třebová – Česká Třebová 1:0

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Jak jsme minule v Lanškrouně body ztratili, tak tentokrát jsme je získali. Česká Třebová se prezentovala jako hodně fotbalový tým, nebezpečný ve hře v poli, kombinačně vysoce kvalitní na úrovni krajského přeboru. Na měkkém terénu to byl devadesátiminutový boj mezi šestnáctkami, kdy my se to snažili urvat spíše silou a soupeř technikou, ale na každé straně bylo snad po jedné vážnější příležitosti. V závěru jsme s neuvěřitelným štěstím skórovali z trestného kopu z boku vápna, kdy balon propadl mezi hráči, a získali tři body. Českou Třebovou však lituji, nezasloužila si prohrát, byl to remízový zápas. Pro nás na jeho konci velká radost, pro hosty velké zklamání. Velice dobře zahrála celá obranná čtveřice.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Remízové utkání se špatným koncem pro nás, navíc v 91. minutě ze zbytečné standardní situace. Potvrdilo se, že domácí mají dobrou defenzivní činnost a do vyložených šancí nás nepouštěli. Dobré příležitosti minuly branku, nebo byl připraven brankář Kamisch. Když už se schylovalo k penaltám, naprostou naivitou nabídneme možnost soupeři skórovat. Až na tuto situaci nemám hráčům co vytknout, podali výkony k hranici svého maxima.

Moravany – Litomyšl 3:2

Miroslav Semerád, hrající trenér TJ Sokol Moravany: První poločas se nám herně vydařil. Byli jsme lepším týmem, výborně kombinovali a vytvořili si i několik slibných příležitostí. I přesto, že jsme ve 12. minutě inkasovali po akci, na kterou jsme se před zápasem připravovali. Po přestávce se nám podařilo odskočit o dva góly, ale po vyloučení hráče Litomyšle jsme paradoxně přenechali iniciativu soupeři. Ten snížil, my jsme se strachovali až do konce utkání o vítězství. Nakonec jsme výhru proti kvalitnímu soupeři uhájili. Musím pochválit celý tým za kombinační hru, byť ne po celých devadesát minut.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: O výsledku bylo rozhodnuto mnohem dříve, než jsme do Moravan přijeli hrát o další body. Od začátku utkání rozhodčí Aleš Mrázek náš tým poškozoval a bylo evidentní, s jakým záměrem přistoupil k utkání. Z toho pramenila i červená karta v 52. minutě. O úrovni fotbalu nemá cenu psát, ale poprvé ve své kariéře jsem viděl, že lze branku nejenom vstřelit, ale i hodit. Dále udeření hráče do hlavy se dělí na malé a velké, proto může být potrestáno jenom žlutou kartou, a také, že když vedete míč a vstřelíte gól, dokážete ještě skluzujícího protihráče zároveň faulovat. V takové atmosféře zaniká i celkem slušný výkon domácího týmu. Byla to především vaše ostuda pane Mrázku a věřím, že když jste se vrátil po zápase domů, museli být na vás všichni hrdí. Člověk může pouze přemýšlet, jak motivovat táty od rodin, aby se sportu věnovali čtyřikrát v týdnu, když o výsledku může rozhodovat někdo jiný.

Dolní Újezd – Heřmanův Městec 1:2

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Byl to v našem podání další smolný domácí zápas, ve kterém jsme nebyli horší než soupeř, ale přesto prohráli. Do utkání nemohli kvůli jiným zájmům nastoupit Petr Frank a Drahoš, takže bylo nutno opět měnit sestavu. Střetnutí to bylo rušné, nás položily chyby v zadních řadách a skvělý Žďánský v brance Heřmanova Městce, který nám nedovolil, abychom si pojistili těsné vedení. Remíza by duelu asi slušela, rozhodla nemohoucnost našich střelců.

Jaroslav Pavlík, vedoucí mužstva FK Jiskra Heřmanův Městec: První poločas jsme začali velice dobře, dostávali jsme se do šancí, ale opět nás trápila koncovka. Jak to bývá, soupeř navíc udeřil z ojedinělého útoku. Po přestávce jsme zabrali a díky Dvořáčkovi zaslouženě vyrovnali. O deset minut později jsme přidali druhou branku a utkání si již pohlídali. Chválím celý mančaft, ze kterého vyčníval gólman Žďánský.

Třemošnice – Svitavy 2:1

Josef Turek, trenér ŽSK Třemošnice: Byl to hodně vyrovnaný zápas. Držení míče se neustále přelévalo. První půlka vyšla lépe soupeři, my jsme měli více ze hry ve druhém poločase, díky tomu dali vítězný gól a vyhráli. Řekl bych, že tak ze šedesáti procent zaslouženě.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Na zápas v Třemošnici musíme rychle zapomenout, protože jsme podali výkon, který nebyl hodný jména fotbalových Svitav. Z naší strany snese měřítko snad jen úsek mezi 20. až 30. minutou, kdy jsme si vypracovali dvě gólové šance, které jsme neproměnili, a následně se ujali vedení, když se po rozehraném přímém kopu prosadil hlavou Leinweber. Potom jsme se prezentovali hrou plnou nepřesností a nedůrazu, což domácí využili k otočení výsledku. Vyrovnávací branku jsme dostali po rohovém kopu od hráče, který neměl v našem pokutovém území jediného strážce. A také druhý gól vstřelil protihráč, jenž byl na malém vápně sám. My nedokázali předvést žádnou solidní akci a pohrdli i nadějnými trestnými kopy.