V pátek se rozdávala vysvědčení ve školách, dnes je rozdáme my, a to tradičně fotbalovým celkům, které v uplynulé mistrovské sezoně reprezentovaly Svitavsko na republikové a krajské úrovni. Hned na úvod je ale nutno poznamenat, že to, co sitýmy uhrály na hřištích a to, kde budou hrát v příštím ročníku, jsou dvě zcela odlišné věci, protože v soutěžích dochází k naprosto totálnímu zemětřesení. Více přineseme v pondělním vydání.

DIVIZE
TJ SVITAVY (5. místo, 47 bodů). Dobrá práce. Nováček se v divizi uplatnil. A upřímně  řečeno, vzhledem k síle týmu, jakou měl, když byl kompletní, se v popředí divize pohybovat musel. Škoda pouze mnohokrát omílaného jarního výpadku, jinak by byl nepochybně ještě o něco výše. Nejlepší střelec: Ivo Svoboda.⋌Známka Deníku: 2.

KRAJSKÝ PŘEBOR
SLAVOJ CEREKVICE (10. místo, 41 bodů). Ano, výsledkově to skončilo tak, jak se dalo čekat, jenže jedním dechem potřeba dodat, že po známých zimních událostech úplně jiný tým herní ostudu na jaře neudělal. Nejlepší střelec: Radim Fikejz.⋌Známka Deníku: 3.
SK POLIČKA (11. místo, 40 bodů). Zdánlivě sice „nemastné" umístění, ale je důležité si uvědomit, že se Poličští hrabali z posledního místa po podzimu.  Jaro bylo naproti tom parádní. Nejlepší střelec: Mirek Stejskal.⋌Známka Deníku: 3.
TJ JISKRA LITOMYŠL (12. místo, 39 bodů). Hůře, než to po většinu jara vypadalo, dopadla Jiskra. Začátek se povedl, pak to bylo značně nevyrovnané a nakonec přišlo pořádné gólové trápení. Nejlepší střelec: Aleš Bednář.⋌ Známka Deníku: 3.
SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (16. místo, 18 bodů). Fiasko, jiné slovo sem nepatří. Podzim podprůměrný, jaro zoufalé, sestup neodvratný. Nejlepší střelec: Martin Vančura.⋌Známka Deníku: 5.

I. A TŘÍDA
TJ SOKOL BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU (5. místo, 45 bodů). Po sportovní stránce se daný cíl podařilo naplnit a postup se stal, byť dodatečně, realitou, ačkoli herně to někdy skřípalo. Úspěch však bohužel nevydržel. Tento týden se tým odhlásil z přeboru a míří jen do okresu. Nejlepší střelec: Jiří Kobylík.⋌Známka Deníku: 2.
TJ SVITAVY B (6. místo, 43 bodů). Rozhodně jedno z největších překvapení sezony. Na hráčích byla vidět velká chuť bojovat a vyhrávat, což hlavně na jaře neslo ovoce. Béčku se otevřela cesta do krajského přeboru a to bude výzva jako hrom. Nejlepší střelec: Ondřej Ovad.⋌ Známka Deníku: 2.
SOKOL DOLNÍ ÚJEZD (10. místo, 29 bodů). Teprve v posledním kole si Sokol zajistil záchranu, když se po většinu sezony spíše trápil a nemohl se najít, po odchodu Březové ale postupuje. Větší paradox nelze asi najít. Nejlepší střelec: Jan Vomáčka.⋌Známka Deníku: 3.

I. B TŘÍDA
SOKOL POMEZÍ (3. místo, 40 bodů). Chvíli se zdálo, že se Pomezí zapojí do bojů o první příčku, což si pokazilo nepovedenými duely venku. Ovšem celkově zanechalo více než solidní dojem, na nějž bude v novém ročníku navazovat v I. A třídě. Nejlepší střelec: Michal Nespěšný.⋌Známka Deníku: 2.
TJ SOKOL MORAŠICE (7. místo, 36 bodů). Jaro bylo lepší v morašickém podání podzimu. A to až tak, že trpělivý sběr bodů stačil nejenom na klidné udržení, ale dokonce na dodatečný postup, čemuž možná ani v samotném klubu doposud nevěří. Nejlepší střelec: Martin Burián.⋌Známka Deníku: 2.
SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B (8. místo, 36 bodů). Co by za výsledky rezervy dalo třebovské A mužstvo. Nováček odváděl stabilní výkony a prakticky v žádném momentu nebyl ohrožen sestupem, což znamenalo splnění nejdůležitějšího cíle. Nejlepší střelec: Robin Polák.⋌ Známka Deníku: 2.
SOKOL KUNČINA (9. místo, 35 bodů). Katem favoritů byl na jaře celek Kunčiny, zdolal všechny tři nejlepší celky. Až se naučí porážet také soupeře ze spodních pater, tak nebude muset bojovat do konce o udržení. Nejlepší střelec: Jaromír Tlustoš.⋌ Známka Deníku: 3.
SK POLIČKA B  (10. místo, 35 bodů). Nevýrazně zahrála na jaře poličská rezerva a pokazila si tím pozici po podzimu. Není ale divu, jasnou přednost měla záchrana áčka a B tým se tak musel podřídit jeho potřebám. Nejlepší střelec: Ondřej Kučera.⋌Známka Deníku: 3.
TJ SOKOL SEBRANICE (12. místo, 28 bodů). Spása v hodině dvanácté díky lepší vzájemné bilanci. To je dobrá zpráva, jenže také skoro jediná. Jinak totiž byli fanoušci spíše vystavení neustávajícím zkouškám svých nervů. Ještě to dobře dopadlo. Nejlepší střelec: Petr Kučera. ⋌Známka Deníku: 4.
TJ JISKRA LITOMYŠL B (13. místo, 28 bodů). Těžko se dá zachránit celá sezona v posledních kolech, když se předtím podávají převážně výkony, že by za ně nikdo nedal suchou kůrku chleba. V Litomyšli se o tom přesvědčili a sestup je neminul. Nejlepší střelec: Roman Janoušek.⋌ Známka Deníku: 5.