Svitavy – Česká Třebová 3:2

Zdeněk Válek, trenér Svitav: Konečně přijel soupeř, který nechtěl pouze bránit, ale hrál i dopředu. Hosté hráli aktivně po celé ploše, ale my také a byl z toho fotbal na vyšší krajské úrovni. První gól jsme dostali tradičně po chybě, míč propadl šestnáctkou a z přetlačované v malém vápně hosté skórovali. My pokračovali v aktivitě dál, vytvářeli jsme si ale jenom pološance. K vyrovnání nám pomohl stoper, jehož chybnou rozehrávku jsme zužitkovali. Do poločasu přidal Kroulík ještě gól hlavou a otočil skóre. Ve druhé půlce Česká Třebová přece jen ubrala ze své aktivity, ale přesto tečovanou střelou z dálky srovnala. My se i nadále tlačili dopředu, ale nemohli jsme se dostat do vážnějších příležitostí. Ke konci se vysunul dopředu Ehrenberger a hráli jsme na dva útočníky. V poslední minutě hosté špatně zahráli ofsajd systém, právě Ehrenberger jim utekl po straně, našel ideálněBeleje a ten vsítil rozhodující branku. Hostům se to samozřejmě nelíbilo a vehementně protestovali, ale naštěstí byla přesně na úrovni akce na tribuně kamera, která zápas natáčí. Delegát si ihned po jeho konci nahrávku prohlédl a potvrdil, že o ofsajd se nejednalo. Takže naše výhra byla potvrzena i z „vyšších míst". Myslím, že zápas se musel líbit, soupeř byl kvalitní, nám se konečně začalo celkem dařit a povedl se jeden z nejlepších letošních domácích výkonů.

Holice – Litomyšl 1:0

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Fotbal zase jednou ukázal, že nemá logiku. Domácí měli snad jednu větší šanci za celý zápas a tu proměnili, my si vypracovali dobře pět stoprocentních, ale pohříchu nevyužili žádnou. Zápas to byl z obou stran velmi pěkný a je obrovská škoda, že z něho nic nemáme, protože bychom si to zasloužili. Myslím si, že i domácí byli naší hrou překvapeni. Diváci přiznávali, že tolik šancí si u nich snad ještě nikdo nevypracoval. S výkonem mužstva jsem spokojen, oproti minulému týdnu to bylo k nepoznání a všichni zahráli velice dobře. Zvlášťmusím ocenit Černého a Sršně v záložní řadě. To, co jsme zahodili, nás ale bohužel připravilo o body.

Cerekvice – Choceň 0:2

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Nepovedl se nám úvod utkání, kdy jsme si nechali dát dvě laciné branky a hráli špatně. Ve druhém poločase jsme hru otevřeli, soupeře mačkali, ale kvůli jeho dobře fungující defenzivěa vysoce nekvalitnímu výkonu rozhodčího jsme se do konce zápasu neprosadili. Hodně chyběl vykartovaný Zahálka a na klucích bylo znát i pohárové utkání. V týdnu se teď budeme snažit potrénovat a věřím,že se v příštím duelu zvedneme herně i výsledkově.

Dobříkov – Polička 3:1

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: V prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal. Dostali jsme se i do několika velmi slibných rychlých brejků, které volaly po gólu, ale neproměnili je. Až ve 45. minutě jsme po standardní situaci dali branku, která byla spíše náhodná. O přestávce jsem věřil, že si minimálně remízu odvezeme, ale brzy jsme po rohu inkasovali. Domácím to vlilo novou krev do žil, po naší ztrátěmíče ve středu hřiště šli do vedení. My jsme tam měli jednu dvěmožnosti, jak vyrovnat, ale bez efektu a když jsme otevřeli obranu, přišel protiútok, který jsme řešili jen za cenu faulu a penalty, z níž padl gól na 3:1 a bylo rozhodnuto. Dobříkov podal ve druhé půli velice dobrý výkon. Neporazil nás jen autor tří branek Ševčík, ale byl hlavním strůjcem výsledku.

Chrudim B – Moravská Třebová 2:1

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Bylo to kvalitní utkání, ve kterém domácím patřilo prvních dvacet třicet minut, ale potom jsme je začali přehrávat. Ve druhém poločase jsme si vytvořili tři vyloženéšance, dvakrát trefili tyčku, jednou zblízka přestřelili. Rozhodující gól dal nakonec soupeř. Myslím si, že v tomto zápase byly trochu obrácené role. Byla utkání, v nichž jsme byli herně horší, ale zvítězili, teď jsme byli fotbalovější my, ale vcelku nešťastněprohráli. Všichni kluci však hráli solidně.