Bojovné střetnutí otevřeli lépe domácí a z počáteční aktivity vytěžili vedení po střele Martináka. I hosté se však postupně dostávali více do hry a začali být nebezpeční, což do poločasu zúročil vyrovnáním Bartoš. Po změně stran se hrálo „nahoru – dolů“, oba soupeři chtěli vyhrát, ale vyložených šancí nebylo k vidění mnoho. Když už se zdálo, že dojde na dělbu bodů, osvědčili hosté důslednost v pokutovém území, k vysokému míči se prodral na zadní tyčce D. Jukl a hlavou zajistil výhru pro svůj mančaft!

Kromě toho výsledku mělo víkendové kolo nejnižší krajské fotbalové soutěže na pořadu další čtyři zajímavé souboje Svitavsko vs. Ústecko.

Janov srdnatě čelil vedoucím Tatenicím. Opět předvedl, že je schopen i se špičkou hrát rovnocenné partie, zatím se mu ale nedaří přetavit solidní výkony častěji v bodový zisk. Vyrovnaný duel rozhodla trefa Tareše ze závěru poločasu. Po změně stran domácí bojovali o vyrovnání a nestáli od něho daleko, nebylo jim však přáno. Byl to remízový zápas se smutným koncem pro Janov.

Velmi dobrou práci odvedl Dolní Újezd B v Žichlínku. Během pětadvaceti minut zmrazili soupeře Kabrhel a Nádvorník, první jmenovaný potom po hodině hry svým druhým gólem utnul jakékoli myšlenky domácích na zvrat a rezerva si jistě dokráčela pro výhru.

Ještě v 60. minutě vůbec nic nenasvědčovalo tomu, jaká pohroma čeká na Pomezí v souboji s mužstvem FC Jiskra 2008. Stav byl v tu chvíli 1:1, ale pak přišlo tvrdé probuzení. Hosté odskočili na rozdíl dvou branek a když domácí v závěru otevřeli hru ve snaze vykřesat naději, sesypala se na ně jen další gólová smršť.

Sedm žlutých a jednu červenou kartu posbíralo béčko Moravské Třebové ve Sloupnici. Co je však hlavní, odvezlo si tři body, neboť Poláková trefa z první půle byla „zlatá“. Snahu domácích třebovská defenziva na čele s gólmanem Schreiberem vynulovala.

SKUPINA B, 17. kolo:

Libchavy – Opatovec 1:2 (1:1)

Branky: 11. Martinák – 37. Bartoš, 88. D. Jukl. Rozhodčí: Halva. Hráno bez karet. Diváci: 100. Opatovec: Jan Lampárek – Drábík, Vašíček, D. Jukl, Štěrba, Milota, Bartoš, Sauer, Bednář (70. J. Telecký), Rada (89. Štěpánek), Dvořáček.

Janov – Tatenice 0:1 (0:1)

Branka: 40. D. Tareš. Rozhodčí: Rožek. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Novotný (75. Vašinka), Heger, A. Zvěřina, Knap, Jirásek (79. V. Wejda), Boháček, M. Wejda (65. Hájek).

Pomezí – FC Jiskra 2008 1:5 (1:1)

Branky: 24. Šmíd – 3. a 80. Matoulek, 61. a 87. (PK) Ježek, 65. Dušek. Rozhodčí: Čapek. ŽK: 0:1. Diváci: 119. Pomezí: Křemenák – Roušar, Sláma, Drobný, Hegr, Pořízka, Šmíd, Mojdl, Jar. Svoboda, M. Stýblo (75. Křibský), Vaško.

Sloupnice – Moravská Třebová B 0:1 (0:1)

Branka: 33. Polák. Rozhodčí: Jílková. ŽK: 2:7. ČK: 0:1 (68. Mikšánek). Diváci: 80. Moravská Třebová B: Schreiber – Pospíšil, Marek, Dokoupil, Kalus (86. Vykydal), Macek, Mikšánek, Kolář, Muselík, Kudyn, Polák (90. Doležal).

Žichlínek – Dolní Újezd B 0:3 (0:2)

Branky: 5. a 59. Kabrhel, 25. Michal Nádvorník. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Dolní Újezd B: Váně – Rejman (79. Mokrejš), Michal Nádvorník, Dvořák, P. Frank, Štancl, Drahoš, Heinisch, Kalánek (65. D. Frank), J. Vomáčka, Kabrhel.

Semanín – Lanškroun B 5:1 (1:0). Branky: Dvořák z pen., Hajdari, Urbanec, Bednár, Petr z pen. – Petruň. Jablonné nad Orlicí – Řetová 3:0 (1:0). Branky: Václavek 2, Matějka.

1. Tatenice (44), 2. Semanín (39), 3. FC Jiskra 2008 (37), 4. Pomezí (31), 5. Dolní Újezd B (28), 6. Moravská Třebová B (27), 7. Sloupnice (26), 8. Jablonné nad Orlicí (25), 9. Lanškroun B (21), 10. Libchavy (20), 11. Janov (20), 12. Žichlínek (20), 13. Opatovec (15), 14. Řetová (4).