Necelých čtrnáct dnů nás dělí od okamžiku, kdy bude zahájen nový ročník mistrovských fotbalových soutěží v Pardubickém kraji. Jednotlivé týmy tedy už pomalu finišují s přípravou. O víkendu se hrály další přátelské duely.

Dobrá defenziva

TJ Tatran Litovel – SKP Slovan Moravská Třebová 0:1 (0:1)

Gól: Skřebský.
Sestava: Spáčil (46. Vykydal) – Staněk, R. Šatník, Winkler, Švanda (46. Novotný), M. Sedláček, Skřebský, Strouhal, J. Sedláček, Maleňák, Rázl.

Druhý test sehráli Slovanisté na půdě třetího celku minulého ročníku přeboru Olomouckého kraje. Kvůli zraněním, dovoleným a letním brigádám nebyli znovu v plné síle. První šanci měli v 11. minutě domácí, ale Spáčil se vyznamenal, poté převzali iniciativu hosté a do poločasu byli lepším týmem. Ve 20. a 21. minutě zahodil dvě velké šance M. Sedláček, skóre otevřel Skřebský po akci Strouhala s Rázlem. Po pauze převzali iniciativu i díky možnosti sedmi střídání domácí, nicméně Slovan je dobrou defenzivní hrou do větších možností nepustil a vedení udržel. Další duel má Třebová na programu v úterý ve Slatinicích (I. A Olomoucko).

Jiskra Litomyšl – TJ Lanškroun 1:3 (0:1)

Gól: Pavlák.
Sestava: Křemenák – Šibrava, Hašek, Radimecký, O. Hladík, Černý, Holec, Sršeň, Drahoš, Bednář, Pavlák (Rumler, Malý).

Jiskra sehrála zápas dobré úrovně, ale stejně jako minulý týden proti Svitavám vyhořela v zakončení. Vypracovala si několik jasných gólovek a dalších nadějných střeleckých pozic, jenže prosadil se jen Pavlák pět minut před koncem utkání za rozhodnutého stavu. Všechny tři inkasované branky byly ke všemu z kategorie velmi laciných. V neděli 1. srpna přivítá Jiskra v dalším střetnutí Poličku.

Cerekvičtí řádí

Nováček I. A třídy Slavoj Cerekvice začal přípravu ve stylu, který bere dech. Před týdnem nasázel pětku Vysokému Mýtu a v sobotu rozstřílel na svém trávníku dalšího přeborového soupeře z Dobříkova! Na výsledku 5:1 (4:0) se podíleli svými trefami Vodehnal (2), Jandera, Lorenc a Zeman. V sestavě se mj. objevili brankář Jan Ehrenberger, exligový záložník Ivo Svoboda i jiné nové tváře: Souček z Chocně, Smola ze Sloupnice a dvougólový útočník M. Vodehnal z Morašic (naposledy divizní dorost Litomyšle). Ve středu v 18 hodin se Slavoj představí doma v zápase proti výběru hráčů z moravských klubů do 18 let.

První přípravné klání naopak výsledkově nevyšlo Sokolu Morašice, který prohrál 0:2 v Prosetíně s týmem, který na jaře bojoval o postup z I. B.

Zatímco svitavské áčko o víkendu nehrálo, tak B mužstvo v rámci přípravy na I. B třídu nastoupilo hned dvakrát během jediného dne. Dopoledne zvítězilo v Janově nad účastníkem okresního přeboru 2:1 (Juřík, Kyncl), na odpoledne si pak do Lánů pozvalo litomyšlskou rezervu a podlehlo jí v poměru 1:2, když na rychlé vedení soupeře stačil Juřík zareagovat jenom snížením.

Na skok ještě do okresního přeboru, který sice začne až 14. srpna, ale i zde je příprava v plném proudu. Nováček soutěže Metra Linhartice otestoval svoji formu poprvé na hřišti Sokola Tatenice, odkud odvezl remízu 2:2 poté, co dvakrát dotáhl jednobrankové vedení svého protivníka (branky hostů vstřelili Rašner a T. Kelo).

Některé další týmy hrát sice chtěly, avšak okolnosti jim to znemožnily. Dolnímu Újezdu tak odřekly domluvené utkání Slatiňany (Sokol bude hrát až zítra v Chrudimi proti SK) a také Sebranice místo plánované herní zkoušky jen trénovaly, když se ideálně nedomluvily na termínu s Trstěnicí.

(rh, tyl, zr)